Slimáci



L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.23 (?)
31.5.2009 23:56
Soleni slimaku je jedna z nejkrutejsich metod. I kdyz je slimak vas nepritel preci jen si nezaslouzi tak dlouhou a bolestivou smrt. Pokud jste si dala praci je posbirat tak by bylo nejlidstejsi udelat si prochazku a odnest je do mist, kde nikomu nevadi. Napriklad les nebo louka. R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.23 (?), 31.5.2009 23:56
Soleni slimaku je jedna z nejkrutejsich metod. I kdyz je slimak vas nepritel preci jen si nezaslouzi tak dlouhou a bolestivou smrt. Pokud jste si dala praci je posbirat tak by bylo nejlidstejsi udelat si prochazku a odnest je do mist, kde nikomu nevadi. Napriklad les nebo louka. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 1.6.2009 9:53

Radku, věřím, že to myslíte dobře, ale ani v oblasti ekologie není nutné být dogmatický za každou cenu. ti španělští slimáci se sem dostali z jiných geograf oblastí, a naše příroda se na ně nestačila ještě dostatečně připravit, vytvořit jim protiváhu, pred včerejškem zemřel můj kamarád alergik na bodnutí včely a nikdo kvůli tomu nebude vyhubovat včelstva... ale nosit slimáky do lesa, to byste mohl už rovnou zavřít odchycená klíšťata do sklenice a nosit je na okraj lesa, taky by vám nohy neupadly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 1.6.2009 13:53

Ne, to rozhodně nebude.

Oprava:

Moment, denně patnáct na 1200m2? Kolik spotřebujete soli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 1.6.2009 15:15

Z kacíři, denně patnáct slimáků jsem zprůměrovala, někdy žádný, někdy jich je třeba padesát, to očekávám dle loňska. zatím je dávám do igelit sáčku, kam nasypu trochu soli. pochopitelně by se mi víc líbilo, kdybych je jen každého špetkou soli posypala a nemusela je sbírat. 1200m2 je velikost nezastavěné plochy pozemku, kde mají šanci slimáci přežívat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.51 (?), 1.6.2009 17:11
Nechci vest debatu jinym smerem. Proto jenom zareaguji na ta klistata. Dulezita je prevence a kdyz uz tak rychla smrt pomoci jodu. Vam by se "pochopitelne vic libilo" slimaka posolit. Pokud se na to rada divate, tak by bylo jiste zajimave pozorovat benzinem politou a zapalenou kocku nebo ubijeni tulenich mladat zeleznymi tycemi. Nejsem zadny extremisticky ochrance prirody, ale zastavam nazor, ze kazdy tvor je rad na svete a kdyz uz je to pro nekoho skudce, pak pouzit vzdy tu mirumilovnejsi metodu. Az budete zase slimaky solit, zkuste se na ne chvilku divat. Treba zmenite nazor a tudiz i zpusob likvidace. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 1.6.2009 17:40

zalít dostatkem vařící vody, myslím že to je rychlá smrt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 1.6.2009 18:25

ach jo. nevím, proč reagujete zrovna na mě a usuzujete, že "se na to ráda dívám".stejně tak bych vám já mohla říct, že jiné soudíte dle sebe, rád útočíte na lidi atd. nezlobte se, nechci se s vámi dál na toto téma bavit a věřte mi, není to nedostatkem argumentů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 1.6.2009 21:01

Myslím, že nikdo nezabíjí rád živá zvířata. Ale i tento soucit s živými tvory by měl mít jakési hranice. Já tedy solení slimáků za vrchol sadismu nepovažuji.  Vaše příspěvky, pane Radku,  jsou trochu mimo mísu. Stejně tak bychom mohli tvrdit, že postřik mšic ekologickými prostředky na bázi biooleje je krutý - tvorečkové se zadusí! A je jich o několik řádů víc, to mi věřte, než pár posolených slimáků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 1.6.2009 11:23

po zkoušení pivních pastí, pilin i kávové sedliny jsem letos zakoupil v dubnu granule proti slimákům

je to přírodní výrobek, sloučenína železa a horčíků myslím, nevadí to domácím zvířatům a je to plně odbouratelné a neškodné pro půdu, rostliny, atd...

upozorňuji, že granule na slimáky dělá několik firem a ne všechny jsou takhle "přírodní", pozor na výběr

no a od dubna průběžne granulky rozhazuji kolem kompostu, kolem sazenic, atd...

letos poprvé nemáme ožrané cukety, saláty, atd... zatím v podstatě nulová škoda! usmrcené slimáky sbírám a když chci po dešti nebo po ránu slimáky sbírat, tak mám letos problém nějaké vůbec najít!!! díky včasnému zásahu se zřejmě nestačí letos ani množit, jak se to už stane tak je zle...

to balení granuli stálo kolem 500 korun myslím, ale je to celé kilové balení, ty menší balení jsou několikanásobně dražší, to se nevyplatí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 23.6.2009 17:11

potvrzuji úspěšný "lov", neustále nacházím méně a méně mrtvých slimáků a letos poprvé skutečně NULOVÉ škody na záhonech od slimáků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika