Sametka podzimní - Trombicula autumnalis



host - 32.53 (?)
29.8.2016 22:44
Proti sametce údajně působí síra. Postříkal jsem zjara zahradu sulikolem. Výskyt se snížil. Další rok jsem si pořídil vertikutátor. Posekal na hodně krátko a zem prořezal vertikutátorem. Pak jsem použil přípravek K Otrine na postříkání celé plochy a od sametek byl pokoj. Od té doby používám K Otritne každý rok a od sametek je pokoj. Jen v místech kde je hustší porost a nebylo možné zde posekat a prořezat se občas nějaká vyskytne, ale jsou to dva - tři pupínky za srpen a to jen pokud zde okopávám a zapomenu použít repelent - Difusil.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
   
host - 32.53 (?), 29.8.2016 22:44
Proti sametce údajně působí síra. Postříkal jsem zjara zahradu sulikolem. Výskyt se snížil. Další rok jsem si pořídil vertikutátor. Posekal na hodně krátko a zem prořezal vertikutátorem. Pak jsem použil přípravek K Otrine na postříkání celé plochy a od sametek byl pokoj. Od té doby používám K Otritne každý rok a od sametek je pokoj. Jen v místech kde je hustší porost a nebylo možné zde posekat a prořezat se občas nějaká vyskytne, ale jsou to dva - tři pupínky za srpen a to jen pokud zde okopávám a zapomenu použít repelent - Difusil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.122 (?), 11.9.2010 16:20

No nazdar:-(My se na jaře přestěhovali z centra Prahy... Pes si před cca 2 týdny začal vylizovat meziprstí - nejdřív jsem myslela, že jde o nějakou drobnou ranku, která lízáním zmokvala. Předevčírem jsem ale objevila shluk drobných pupínků blízko drápů i na dalších packách (nic oranžového), ale srst je v těch místech olezlá. Automaticky jsem začala vytírat salicylovým lihem, moc to nepomohlo, tak jsem přidala Baktroban, abych předešla infekci. Po přečtení této a dalších diskuzí jsem došla k závěru, že to nejspíš bude tahle povora, i když žádné oranžové tečky jsem nezaznamenala. My poštípaní nejsme, takže to asi není přímo ze zahrady, kde trávíme dost času, ale z nových míst na venčení, kam teď jezdíme. Nemá nijak dramatický průběh, spíš se bojím, aby se do vzniklých ranek nedostala nějaká infekce. Na noc dávám košík, aby si nevytvořil hluboké krátery. Ale - řekla bych, že pivovarnické kvasnice asi opravdu budou mít svůj vliv, jak tu někdo psal. Krmíme běžně syrovým a do denní dávky přidávám 2 tbl Pangaminu na kilo váhy. Teď je z provozních důvodů cca 3 týdny na granulích (tj. bez Pangaminu) a až nyní se potíže objevily a začínají se šířit. Jak jsem to tu tak četla, většinou útok začíná už od srpna, takže kdo ví... Od včerejška jsme zase na obvyklé stravě, tak uvidíme. Jinak - vyzkoušeli jste někdo úspěšně od loňska něco nového na potírání - rychlejší hojení? Díky, Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.211 (?), 22.7.2012 8:51

Je tohle od sametky, svilušky, nebo od něčeho jiného. Občas si to 5-letý syn přiveze z návštěvy rodičů na Vysočině - hospodářství (králíci, drůbež, holubi) a exotické ptactvo. Tohle je ze včerejšího odpoledne. Děkuji za tipy.

Kdo dělá takovéhle štípance ? Jsou staré 24 hodin
Kdo dělá takovéhle štípance ? Jsou staré 24 hodin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.151 (?), 10.9.2013 10:01

asi pozdě, ale příští rok Vás to asi čeká opět.Také nevím, jak se ta mrňavá potvora jmenuje, ale vím že je v trávě (takže domácí zvířata na to vliv nemají) a objevuje se jen v určitém období, většinou v srpnu.Je to krajové, někde prostě jsou a jinde ne. Ve svém životě jsem narazila na tři takové lokality a vždy jsem to řádně odnesla.Nejprve jsem mazala tekutým pudrem, který mírní svědění. Sviluška sama po 14ti až 20ti dnech opustí hostitelovo tělo. Vloni jsem však vyzkoušela v lékárně zakoupenou tyčinku "po kousnutí" After bit. Hned při prvních rozlézajících se pupíncích jdu do protiútoku, maži co nejčastěji a vyhrávám! Zkuste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.4 (?), 20.8.2014 16:10

Sametka pdzimní kouše a kouše.Na doporučení lékařky, která tím také trpí, používám na štípance naředěný líh se sírou.To mi nosí dcera z lékárny již hotové.Na špejli smotek vaty a potřít.Svědění brzy přestane.Hlavně neškrábat, zůstavají jizvy.A jako prevenci jsem používal Autan.Bohužel ten už přestali vyrábět.Takže v srpnu nechodím na zahradu.Kdo to nezažil nepochopí nás sametkáře jaké je to utrpení.Proto uvítám každou radu jak se to dá zmírnit.Zastavit to asi nikdo nedokáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 20.8.2014 17:13

A zkoušela jste hřebíček ve všech formách?

Jako lihovou tinkturu zenvě = repelent

Jako přídavek do všeho so jíte vnitřně...

Jako zubní pastu Promise?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.21 (?), 26.8.2014 21:19

svilušky...

počet štípanců lehce zmírníme prevent. repelentem. V některých lékárnách /např. Praha Radotín/ volně prodávají magistraliter připravený roztok s lihem a sírou, který příznaky zmírňuje a urychluje hojení. Bohužel žádná prevence nám zatím nefungovala. KK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 79.60 (?), 27.8.2014 9:03

Asi blecha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 11.9.2014 10:59

Pěkný článek o sametce je nově na Agromanuálu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.135 (?), 12.9.2014 10:28

S touhle potvůrkou žiju už "od narození" každý srpen/září... Nejúčinější a nejlevnější je se po pobytu na zahradě osprchovat (alespon opláchnout nohy) a především NEDRBAT! jakmile to vydržíte 24 hodin, máte klid. Pokud se mi to nepodaří, namažu koncentrovaným tee tree olejem a opět nedrbat - potrénujete sebeovládání, ale je to nejúčinější :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika