proti krtkům



host - 30.183 (?)
19.5.2019 19:51

Zakládal jsem nový trávník a nechtěl krtčí návštěvu, zde je moje (žel malá) zkušenost.

Na vrstvu jílu vrstva písku, uhladit. Síť proti krtkům, upevnit. Položit travní koberec, voda, válec. Ze dne na den krásný trávník.

Krtek nikde, už třetím rokem. Prý stejně u nás ani nikdy předtím nebyl, ale vedle je pole velikosti 50-ti stavebních parcel, tak zřejmě tam bude žít i nějaký ten krtek.

Doteď o funkci sítě pochybuji, protože ten kret - jak říkají Poláci, kteří ty sítě vyrábí - má asi ostré zuby a podle mne by ji prokousal, kdyby chtěl.

Jenže co jiného zbývá...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 224.37 (?), 17.2.2013 19:15

svagor to ma pod travnikom a pomaha to. Krtkov mal, ale nie v trave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 8.10.2014 22:03

Při stavbě skleníku jsem dal poplastované pletivo asi 0,5 m hluboko. Tři roky klid, až na několik krtonožek, které se tam ale zřejmě dostaly jinak. Krtonožky jsem ve skleníku vychytal do pastiček (kelímek od velkého jogurtu zahrabaný až po okraj k vnitřní stěně skleníku).

Jinak na škůdce používám různé druhy mechanických pastí, nejčastěji pasti na krysy. Chemie se mi moc neosvědčila. Chce to jen trochu trpělivosti. Letos se zatím počet zastavil na čísle 17, přičemž ze 16 na 17 to trvalo měsíc. Sousedi krtky neřeší a tak od nich občas některý zavítá na návštěvu (přesto, že kolem zahrady jsou cedulky Krtkům vstup zakázán!) Nicméně předpokládám, že většině krtků v okolí jsem svůj vztah k nim dostatečně vysvětlil a pro letošek by to mohlo stačit. Uvidíme, co přinese příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.183 (?), 19.5.2019 19:51

Zakládal jsem nový trávník a nechtěl krtčí návštěvu, zde je moje (žel malá) zkušenost.

Na vrstvu jílu vrstva písku, uhladit. Síť proti krtkům, upevnit. Položit travní koberec, voda, válec. Ze dne na den krásný trávník.

Krtek nikde, už třetím rokem. Prý stejně u nás ani nikdy předtím nebyl, ale vedle je pole velikosti 50-ti stavebních parcel, tak zřejmě tam bude žít i nějaký ten krtek.

Doteď o funkci sítě pochybuji, protože ten kret - jak říkají Poláci, kteří ty sítě vyrábí - má asi ostré zuby a podle mne by ji prokousal, kdyby chtěl.

Jenže co jiného zbývá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.19 (?), 7.10.2014 15:41

 Vážení amatéři. Zde je stoprocentní rada od profíka. Do epicentra řádění krtků položím tranzistorák a naladím radio DUC-DUC.Na radio přiklopím malou vaničku, plastový sud atp. Radio nechám krtkům hrát 24 hodin-ve dne i v noci. Po této týdenní radiokůře to krtci vzdali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.134 (?), 27.3.2014 9:12

4 roky bojuju s krtky. Vystrilel jsme 250 delbuchu, 60 dymovnic, mam dva odpuzovace, ktere vydavaji zvuky ktere by psychicky znicili i slona, lil jsem do der smrad zakoupeny jako odpuzovac krtku, hodinu me bezela uprostred zhrady zbijecka, mam 6 pasti na krtky, mame psa a ja nervy v hajzlu. Po nedeli prijede bagr a pokladam 200 m2 zamkove dlazby, postavim altan a zbytek jsou okrasne kere s bilym kacirkem. Zbyde me asi 200 m travy a tu vykopu, polozim pletivo na krtky a zalozim novou travu.

Lovu zdar, je to marne. Mame pry skvelou pudu, jenze ja nejsem zahradkar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 27.3.2014 11:06

Existuje freza na travu. Urcite su firmy co to robia. Vyfrezujete koberec, polozite sietku na krty a znovu polozite travovy koberec. Mimo travy mozete polozit sietku tiez. A budete mat pokoj. Sietka na krtov funguje, i ked mam obrovsky respekt zo zamkovej dlazby, ta bude ucinna asi aj na tchora, jazveca, alebo vacsie zvery.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.67 (?), 17.5.2014 22:30

Ahoj taky jsem bojoval s krtama, kupoval jsem solarni plasice, gely, granule, zkousel jsem propan-butan, kde co a nic neucinkovalo. Potom jsem v Hornbachu koupil za asi 100 Kc past na krtka - dve dratena oka. Odhrabal krtinu, do chodbicky na kazdou stranu dal oko, priklopil lavorem a tak do dvou dnu az do tydne jsem mileho krtecka odnasel do popelnice. Pozor pod jednou krtinou muze byt az 7 vstupu. Ucinnost 100%. Zahradu mam bez krtku, obcas se nejaky novy zatoulany navstevnik objevi, ale s tim jsem do tydne max. do dvou hotov. A je to. Jak primitivni, ale jak ucinne!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.104 (?), 31.5.2014 23:18

S krtkama jsem bojoval 5 roků. Vítězi byli oni. Já byl na psichinu. Až mě poradil starý železničář. Otevřít nory nasypat karbid řádně zalít vodou jemně zahrabat a dát klacík do nory aby kousek vykukoval a bylo ho možno vytáhnout.Za 2 hodiny jsem jej (ten klacík) vytáhl a škrtl zápalkou. Je fakt na záhonech byla úroda poloviční ale od krtků klid. Moje nervy v klidu. Po mě se opičili další zahrádkáři v kolonii a teď klid. Pozor při škrtání mějte brýle lépe štít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.3 (?), 7.6.2014 21:53

Letos nám krtek neskutečně řádí v zeleninové zahrádce, past nefunguje, vždycky ji zahrne hlínou, nic se nechytne a krtek vesele ryje kolem. Můžu dát karbid do záhonů? Neudělá to nic se zeleninou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.226 (?), 9.6.2014 13:42

Po přečtení všech možných rad v této diskuzi jsem pořídila kleštové pasti a během týdne jsem měla úlovek čtyři krtky. Ted po měsíci se objevil další, tak máme zase nataženo, horší je to s hryzcem jediné co malinko zabírá je listí z bezu, trošku je to omezuje, ale nevypudí úplně, pastem na krtky se úspěšně vyhýbá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika