Ochrana proti srnkám



host - 79.130 (?)
21.9.2015 22:54

pachový ohradník je fajn, ale daleko od lidského obydlí. aplikovali jsme ho na chatě a museli jsme odjet a modlit se, aby sousedé nepřijeli. Je určen spíše na okraj lesa sousedící se silnicí. K domu nedoporučuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 72.149 (?), 19.3.2015 11:16

Podle mě, ony vyhledávají sladké. Dělají to z mlsnosti, nikoli z potřeby.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.65 (?), 24.6.2015 21:47

Dobrý den, pachový ohradník jsem použila minulý rok.Je to přípravek ve spreji, který nastříkáte krátce na stromky,  stačí jen v bodech né celý, není nutné na všechny, ale třeba co druhý až třetí stromek. Postřik se jmenuje Certosan a u mně (musím zaklepat) zatím zafungoval. Jeden sprej vyjde na 400 kč. Internetovou adresu zhlavy nevím, ale když si do vyhledávače zadáte CERTOSAN, tak ho určitě najdete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.3.2015 10:49

Pánové, ale no tak. Což se pokusit sami? Což takhle nějaký vyhledávač? Možná někde u silnic vidíte na poli zatlučené krátké kůly s čepičkami pur pěny. To je ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 19.3.2015 11:13

Já jsem použil "pacholek". Je to pěna, do které se dodá ten smrad. Když to zadáte do vyhledávače, tak to najdete. Já jsem to použil tak, že jsem do odřezku sádrokartonářského úprofilu (70x45)  dal drát a pěnu, přidělal jsem to na kolík a nastříkl do toho smrak. Je to jako když někomu strašně smrdějí nohy (asi kyselina máselná). Mělo by to vydržet min půl roku, pak se smrad doplní. Než jsem to použil, tak jsem zjišťovalco ajak, už jsem byl připravený dát elektrický ohradník. Stačí prý jen na krátkou dobu, pak prý mají srnky respekt i jen před výstražnou páskou. Nakonec jsem zvoli toto a uvidím.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.30 (?), 11.5.2015 16:26

Díkybohu za naše slušné srnky. Asi mají dost žrádla od myslivců a naše zahrady nechávají na pokoji. Pro jistotu jim sama občas něco hodím :) Každopádně jsem na vlastní oči viděla srnku přeskočit plot 1,50m vysoký :) Techniku nesdělím, byl to fofr. Sousedi měli nasazené mladé jehličnany. Asi šmakovaly dobře :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.56 (?), 12.6.2015 10:29

Tak již mám první zkušenosti s pacholkem. Je to první rok, kdy stromly obrostly níže než dosáhnou srnky. Zatím pacholek funguje. Doufám, že ro bude tak i nadále. Aplikoval jsem to koncem února a ještě nyní to je cítit i lidským čichem. O dalších výsledcíh budu informovat.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.130 (?), 21.9.2015 22:54

pachový ohradník je fajn, ale daleko od lidského obydlí. aplikovali jsme ho na chatě a museli jsme odjet a modlit se, aby sousedé nepřijeli. Je určen spíše na okraj lesa sousedící se silnicí. K domu nedoporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika