Nosál rýhovaný



host - 42.197 (?)
30.5.2009 20:46

ahojky, a jak jsi ho prosím našla?

Je normálně vidět? Mám okousané listy u rododendronu a svinuté listy u kakostů a dočetla jsem se že to může způsobovat tenhle nosatec.

Ale nic jsem nenašla. Můžeš mi prosím napsat nějaké informce?

Díky Věra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 246.78 (?), 7.3.2006 9:34, zobrazeno: 32558x
Již několi let bojuji s šedým broučkem - nosálem. Včervenci až říjnu se objeví na květnáčích , na listech, na zdi domku v záhrádce. Při dotyku rychle spadne na zem. Dočetla jsem se, že v této době naklade do země vajíčka, ze kterých se během zimy v kětináčích,přemístěných domů, vyvinou červi, kteří zcela zlikvidují kořínky rostliny (např.fuksie,muškátů). Prosím o radu, jak červy i brouka zlikvidovat. Dříve snad byl k  dostání přípravek Basudin, ale dne již není.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.196 (?), 10.5.2009 9:26

na balkoně máme květiny a protože se rekonstruuje, máme květiny v bytě... a s nimi i spousta brouků - je to zřejmě nosál rýchovaný, potvůrka. Víte někdo jak na něj? dá se ho zbavit? Ožírá listy a nechává všude na listech černé vajíčka. Listy pak usychají velmi rychle. Z původně nádherných květin (břečťan, růže, bylinky... aj) jsou během pár dní sušinky.Děkuji za reakci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 10.5.2009 10:02

Především je to nosatec a nejspíš lalokonosec rýhovaný. Takže jak na něj, pohledejte na internetu. Odkazů je tam dost. Nosál (červený) je medvídkovitá šelma a žije ve Venezuele, Kolumbii a Argentině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.196 (?), 10.5.2009 10:33

nosál tomu říkáme my důchodci na zahrádkách:-) Nosála rýhováného snad ve Venezuele nepěstují

ano, jedná se dle informací o Lalokonosce -Lalokonosec rýhovaný (Otiorhynchus sulcatus)a jediný přípravek je Larvanemna bázi makroorganismů, kde účinnou látku tvoří entopatogenní háďátka

Hlístice jsou známy jako nebezpeční parazité obratlovců včetně člověka nebo jako škůdci rostlin. to mě trochu vyděsilo, máte někdo zkušenosti??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 10.5.2009 10:38

Naštěstí není hlíst jako hlíst. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.26 (?), 10.5.2009 13:55

Já to chápu, nicméně internet je báječná věc a dá se tam najít kdeco. Takže zkuste počíst o hlístech a o hlísticích. Myslím, že v tom bude podobný rozdíl, jako mezi nosálem a nosatcem. Kdyby byly hlístice člověku nebezpečné, jistě by je Přema v Receptáři nepropagoval, takže se neděste, ale raději pátrejte, jak to doopravdy je. Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 15.5.2009 19:28

včera se mi podařilo zavraždit jednoho nosála nosatce lalokonosce na rododendronu. kolik jich tam ještě může být?  blbá otázka, ale myslím to vážně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.197 (?), 30.5.2009 20:46

ahojky, a jak jsi ho prosím našla?

Je normálně vidět? Mám okousané listy u rododendronu a svinuté listy u kakostů a dočetla jsem se že to může způsobovat tenhle nosatec.

Ale nic jsem nenašla. Můžeš mi prosím napsat nějaké informce?

Díky Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 30.5.2009 21:18

já ti ani pořádně nevím, okukovala jsem jeden z lonska spálený a pak přesazeny rodod a on tam byl teda jestli to byl on. panáčkoval na mě, byl šedivej a nějak pruhovanej. snad to byl on. pořad mi neni jasne, kolik bych jich tak měla chytit nebo jestli to byla náhoda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 30.5.2009 21:22

já ti ani nevim, okukovala jsem k večeru rodod, který je z lonska poskozeny sluncem, snad, a on tam na mě panáčkoval... byl sedivý, nějak pruhovaný tak jsem ho lapila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika