Nevítaný návštěvník/ce



Stránky: 1,  2   
host - 4.182 (?) 
10.12.2012 12:16, zobrazeno: 9561x

Poraďte mi prosím jak se zbavit myši nebo hraboše. Dostala se k nám do sklepa otevřeným oknem a začala mi řádit ve všech truhlících s kytkami. Mám všude vyhrabané tunely a na past s chlebem vůbec nereaguje. Přišla jsem i o několik hlíz begonek. Jaká je nejlepší past? Díky Marta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2012 12:29

Zkuste dát do pasti jinou návnadu - třeba ořech. Případně nasypte kolem otrávené granule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 10.12.2012 13:05

Ořech je asi nejspolehlivější návnada.Osobně se otráveným návnadám vyhýbám.Otrávená myš Vám může někde zalézt a pak ji po týdnu a více musíte chtě nechtě po čichu najít.A jestli se dostane ven a kočka ji náhodou sežere, pak již nic jiného nepotřebuje.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2012 13:18

Taky jsem se vždy obával, že otrávená myš bude smrdět. Ale jeden veterinář mě vyvedl z omylu. Prý i neotrávené myši časem umírají a přesto je necítíme.Příroda (a tou jsou myšleny i díry v podlaze a škvíry ve zdech) si s tím umí poradit. Antikoagulační jed na hlodavce -  v podstatě lék Warfarin - kočce žeroucí myši neublíží (pokud tedy kočka nesežere přímo ty granule)..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 10.12.2012 13:48

Pan veterinář by potřeboval pobýt v místnosti, kde v létě pod podlahou chcípla myš. Velmi rychle by revidoval svůj postoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2012 14:20

Asi nelze srovnávat obývací pokoj a sklep. Ani myši ale nežijí věčně a pochybuji, že ty zdravé chodí chcípnout jinam než ty otrávené.
   Občas najdu po několika týdnech zapomenutou pastičku i s úlovkem. Z myšky obvykle zbude jen mumifikovaný chomáč s kostřičkou uvnitř. Mohu odpovědně říci, že u nás ve sklepě jsou myši cítit víc, když jsou živé  (jejich moč a výkaly). Jak přestane ubývat granulí, zmizí i myšina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 10.12.2012 14:25

"Antikoagulační jed na hlodavce -  v podstatě lék Warfarin - kočce žeroucí myši neublíží (pokud tedy kočka nesežere přímo ty granule)."

Dotaz: Neublíží jí proto že, když se jed vstřebá v organismu myši ztrácí svou účinnost a nebo proto, že u kočky vážící asi 130 x více než myš (4 kg vs. 30g), která pozře jednu či několika málo kusů myší, není dosaženo účinné koncetrace jednovaté látky v krvi?

Jinak myší granule jsou prý ochucovány nějakou silně hořkou látkou, která ostatní zájemce odpuzuje, hlodavcům ale nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.166 (?), 10.12.2012 19:50

Warfarin ředí krev, při předávkování tvor umírá na vnitřní krvácení. Kočka by jich musela sníst snad 50 v celkem krátké době.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.182 (?), 10.12.2012 14:19

Díky za rady. Ořech funguje stopro. Ještě prej i sýr zabírá. Napadlo mě, že jsem nikde neviděla myšince a zápach po myši tak nevím kdo se z toho návštěvníka/ce nakonec vyklube. Máme vlčáka a ten by někomu většímu nedovolil brouzdat kolem oken. Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2012 14:38

Hladová myš zřejmě sýr sežere, jako víceméně jakoukoli potravinu. Nijak zvlášť ho ale nevyhledává. Ořech, ale i chleba má radši. Obrázek ušaté myši u děravého ementálu je klišé podobné ježkovi s jablky na bodlinách.
   Co se týče toho Warfarinu - platí asi obojí. Kumariny jsou antagonisty K-vitaminu potřebného ke správné koagulaci a teprve blokádou jeho produkce v játrech se dostaví účinek. Nelze jistě vyloučit, že v trávicím traktu myši zůstane nějaká později sežraná nestrávená granule, ale ta se vzhledem k rozměrům kočky nijak neprojeví .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika