Mazaní mravenci dokázali překonat lepovou ochranu kmenů stromů



host - 45.252 (?)
19.5.2018 12:50

Tak jsem koupil "Zdravá zahrada - Lepidlo na ochranu stromů 250ml", což je úplně stejné lepidlo jako ten Chemstop, tvar kalíšku i detaily je úplně stejný, pouze je jiná jeho barva- žlutá a  -15% cena (99kč)

Kalíšek byl naplněn do 3/4, tak jsem ho ze zvědavosti zvážil a měl 250g i s obalem bez víčka, tj. tak nejméně 10% méně obsahu...(předpokládám že lepidlo bude nejméně stejné objemové váhy jako voda)

Aplikace na stromky je dosti úděsná, ale hlavně když tedy bude fungovat aspon 3 měsíce. Už se nedivím, že je opravdu mnohem lepší jej dát na strečovou folii než přímo na kmen, jinak totiž chudák strom.

Vzhledem k dosti vysoké ceně ku celkem vysoké spotřebě (nikdy na hrboletém kmínku nedosáhnete optimální slabé tlouštky všude, tudíž vyšší spotřeba) se lepidlo vyplatí aplikovat na kmínky tak do průměru 5cm a hlavně na velmi mladé stromky, kde mravenci způsobují největší škody ku poměru koruny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 16.5.2018 9:15

hmm, tak ono se asi těžko prokazuje, z jaké konkrétní příčiny strom uhynul, stejně tak se to bude těžko prokazovat, že to bylo právě natřením 5ticentimetrového pruhu chemstopu na obvod kmenu. Také jsem chemstop v minulosti nanášel přímo na kmen. Na starších stromech s hrubou kůrou jsem škody nezaznamenal, ale u mladších stromků s hladkou kůrou, zejména u broskvoní, opravdu náznaky poškození kůry jsou. Ale vzhledem k tomu, že jednou nanesený Chemstop už z kůru nelze bezezbytku odstranit, tak se asi těžko prokáže, zda dochází k významnému poškození. Přesto také hledám možnost, jak se vyhnout nanášení Chemstopu přímo na kmen. Letos jsem tedy obmotal kmínky broskvoní pěticentimetrovým pruhem běžné roubovací pásky, stejným způsobem, jako při roubování a Chemstop jsem nanesl na ní. Předpokládám, že pásku i s lepem po sklizni odstraním a postup budu v následujícím roce opakovat. Koneckonců stejně se nátěr musí každé jaro obnovovat, protože na lep se nachytá prach a nečistoty a stává se neúčinným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 16.5.2018 11:55

obmotejte kůru standartní roubovací páskou a pak na ní namažte chemstop

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.62 (?), 14.5.2018 7:19

Minuly rok som natrel chemstopom priamo na koru cca 10ks jednorocnych a dvojrocnych stromcekov(aj ked sa to v navode neodporuca) a vsetky to prezili bez ujmy.Ale tento rok som predsa len radsej pouzil maliarsku pasku ako podklad.Natretie vydrzalo cely rok, mravce nepresli ani kde sa nato nachytalo mnozstvo hmyzu.Je lepsie pouzit ako podklad nieco lebo to potom tazko ide dole lepi to ako tak aj na dalsi rok ale nater treba obnovovat a strhnutim pasky je to isto lepsie nez cistenim kmena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 16.5.2018 11:59

S nekrotizací kůry mám podobné zkušenosti, proto jsem dával nátěr na pásku (která se posléze odlepísad).  Lep Vermifix v pěně překonají mravenci tak za 2 dny. A lepící pásku Stromset se mi nepodařilo nikdy aplikovat tak, abych ji neměl nalepenou všude po těle namísto na kmeni no(pokud se se mnou někdo podělí o know how jak ji aplikovat, znovu ji vytáhnu ze skříně)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 16.5.2018 12:32

Lepící pásky na stromy mám v krabici kde čekají na svůj den. Používám širokou pásku na balení krabic, omotávám lepidlem ven. Jde to docela dobře. Někdy to stačí, když ne, přimáznu lepidlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 19.5.2018 12:50

Tak jsem koupil "Zdravá zahrada - Lepidlo na ochranu stromů 250ml", což je úplně stejné lepidlo jako ten Chemstop, tvar kalíšku i detaily je úplně stejný, pouze je jiná jeho barva- žlutá a  -15% cena (99kč)

Kalíšek byl naplněn do 3/4, tak jsem ho ze zvědavosti zvážil a měl 250g i s obalem bez víčka, tj. tak nejméně 10% méně obsahu...(předpokládám že lepidlo bude nejméně stejné objemové váhy jako voda)

Aplikace na stromky je dosti úděsná, ale hlavně když tedy bude fungovat aspon 3 měsíce. Už se nedivím, že je opravdu mnohem lepší jej dát na strečovou folii než přímo na kmen, jinak totiž chudák strom.

Vzhledem k dosti vysoké ceně ku celkem vysoké spotřebě (nikdy na hrboletém kmínku nedosáhnete optimální slabé tlouštky všude, tudíž vyšší spotřeba) se lepidlo vyplatí aplikovat na kmínky tak do průměru 5cm a hlavně na velmi mladé stromky, kde mravenci způsobují největší škody ku poměru koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.3 (?), 28.5.2018 11:18

Vloni jsem poprvé zkusil chemstop přímo na kmen (jen mladší stromy s hladkou kůrou.

Nikde jsem si nevšiml, že by to stromkům sebeméně ublížilo. Jediná broskev není v kondici, ale to mě nepřekvapuje, u broskvoně jsem vždycky předpokládal jiné příčiny (mráz, kadeřavost, přeplození v předchozím roce, vápno v půdě atd..)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika