Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

hmm, tak ono se asi těžko prokazuje, z jaké konkrétní příčiny strom uhynul, stejně tak se to bude těžko prokazovat, že to bylo právě natřením 5ticentimetrového pruhu chemstopu na obvod kmenu. Také jsem chemstop v minulosti nanášel přímo na kmen. Na starších stromech s hrubou kůrou jsem škody nezaznamenal, ale u mladších stromků s hladkou kůrou, zejména u broskvoní, opravdu náznaky poškození kůry jsou. Ale vzhledem k tomu, že jednou nanesený Chemstop už z kůru nelze bezezbytku odstranit, tak se asi těžko prokáže, zda dochází k významnému poškození. Přesto také hledám možnost, jak se vyhnout nanášení Chemstopu přímo na kmen. Letos jsem tedy obmotal kmínky broskvoní pěticentimetrovým pruhem běžné roubovací pásky, stejným způsobem, jako při roubování a Chemstop jsem nanesl na ní. Předpokládám, že pásku i s lepem po sklizni odstraním a postup budu v následujícím roce opakovat. Koneckonců stejně se nátěr musí každé jaro obnovovat, protože na lep se nachytá prach a nečistoty a stává se neúčinným.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika