Jak zabíjíte slimáky?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Pepin - (33) - 33.198 (?) 
4.7.2013 13:49

Přede dvěma roky jsem použil na naši malé zahrádce parazitické hlístice. Dělá je nějaká firma u Brna. Je to sice větší jednorázová investice, ale letos jsem měl 2 ks. Zatím. Tím, že je necháváte na záhoncích jen krmíte ty kteří ještě žijí. Jinak bych použil kyblík a vařící vodu. Je to rychlé a spolehlivé.

Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 232.70 (?), 4.7.2013 14:23

Nakládám do slaného nálevu i krmím granulemi. Sbírám většinou večer s čelovkou do seříznuté PE lahve kde mám ještě vystřihnuté V aby se z drátu nebo nůžek lépe sundávali. Lahve pak postavim do popelnice. Tento týden se začali objevovat mrňousové, tak ty přestříhnu Je to nekončící boj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 4.7.2013 15:01

Letos jsem hlístice - Nemaslug - zakoupil za 1000 Kč, rozředil vodou do 200 litrového sudu a prolil okraje záhonů, kompost a místa největšího výskytu. Nevím, o kolik víc by jich bylo, kdybych hlístice nepoužil, ale už je víc kupovat nebudu.
   Je možné, že těmi mrtvými krmím ty, kteří ještě žijí. Lépe tak, než kdyby se krmili mojí zeleninou. Pochybuji, že se někomu podařilo slimáky vyhladovět. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.56 (?), 4.7.2013 19:43

Dobrý večer,

nevím čím to je, ale letos jsem tu měla pouze jednoho.

Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 4.7.2013 22:01

Já je střihám nůžkami, napichuju na drát nebo přeříznu nožem, zásadně nerozšlapuji bo mi manželka nadává, že to tahám na botách domů. Jinak sypu sypu, ale konce to nemá. Včera vnoci pěkně zapršelo a už se to rojí, dneska 380 přestřižených slizáků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 4.7.2013 22:40

Tak to uz su riadne pocty.. O.o

Mne najviac pozieraju uhorky a salat, ked mam naladu tak ich zbieram a potom bud vysypem do potoka alebo zalejem vriacou vodou. No ked nejakeho vidim na chodniku, tak ho akoze nechtiac pritupim, no on potvora to aj tak prezije :)

Inak ked som icha napichaval na klinec a daval do vedra, tak to prepichnutie prezili ako nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.205 (?), 6.8.2013 18:40

Sůl samozřejmě ne, ale lžící připevněnou na krátké násadě (není třeba se příliž ohýbat) je házet do kbelíku s vápenným hydrátem, pravidelně s ním "kvrdlat". Slimáci se obalí jak cukrové rohlíčky, ihned zahynou a po vysypání do kompostu společně s vápenným hydrátem vám kompost zušlechtí.

Arnošt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 6.8.2013 20:54

Tak jak to dělá p.Arnošt tak to dělám i já může se dát i cement nebo sádra.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 6.8.2013 22:35

A vápený hydrát je normální vápno na bílení nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.226 (?), 7.8.2013 8:39

Ano, je to normální práškové vápno, které když se vyhasí tak se sním bílí.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika