Krtek - a je to



jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 61.163 (?)
12.10.2015 9:39

presne tak!!!yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 8.1.2008 18:05

Jaká konkrétně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.1.2008 18:21

Jako profesorka ČJ a BI musím konstatovat, že obsahově i mluvnicky je příspěvek pana Vysloužila v naprostém pořádku.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.140 (?), 21.3.2008 12:23

Tak takovou hovadinu může napsat jen ten, kdo nemá zahradu. Nikdo neříká, že krtek není užitečný. Ale zahrada s krtkem je k ničemu. Takže příště radit a neurážet. Poklona Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.34 (?), 14.3.2009 22:12

Krtek je velmi škodlivý, protože hlavní složka jeho potravy jsou nejužitečnější tvorové v půdě a to žížaly. Hubí i užitečné střevlíky a jejich larvy. Žížaly tvoří 90% jeho potravy. Nehledě na škody druhotné, protože do jeho nor se ihned stěhují hryzci a tak si je rozšiřujeme v zahradě. Krtek podrývá cibule okrasných rostlin, ničí trávníky nejen svými krtinci, ale i propadáním chodeb a tím vznikají nepěkné nerovnost, zvláště, když krtinec zaroste travou. Krtkům zmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 61.163 (?), 12.10.2015 9:39

presne tak!!!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.99 (?), 12.10.2015 9:57

Mám stejný poznatek. Hryzci využívají chodeb od krtků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.133 (?), 20.12.2007 19:38

Dobrý večer všem příznivcům mrtvých krtků. Po odmlčení sekačky na trávu se mi začly minulý týden ojevovat krtince. Po prostudování této a jiných stránek se zabývajících touto problematikou jsem začal nerovný boj s krtkem. Nejprve jsem do krtinců dával naftalín, ale krtek vždy udělal noý krtinec opodál. Tak jem za 200kč nakoupil prskavky KROUNEX, ale ty taky nepomohly. Tak jsem včera večer poslechl Vaši radu a kupil sadu drátěných pastí. Vetmě ještě večer jsem odkryl chodbičku a nainstaloval drátěnou past jen jednu protože jsem večer nemohl najít druhý otvot chodbičky. Ráno jsem se zděsil. Opět nový čerstvý krtinec. Podle velikosti to musel být zdatný krtek. Odkral jsem past která byla tak metr od nového krtince. Začel jsem odstraňovat zeminu čerstvě nahrnutou na past, když se najednou objevil krtek přímo u mé lopatky a vesele hrnul před sebou hlínu. Využil jsem situace a ulovil jsem si svého prvního krtka. Když jsem ho nesl mrtvého do popelnice tak jsem si ho prohlížel a mužu říct, že je to škaredá černá vypasená myš v černém kožíšku. Potom jsem dodal další past do chodbičky a jsem zvědavý kdy budu mít další úlovek. P.S. Je neuvěřitelné kolik starostí nervů a peněz mně stojí tento nepříjemný tvor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.143 (?), 22.12.2007 20:17

Dnes 22.12.2007 v podvečer jsem po delší době navštívil prodejnu OBI Roztyly a k mému překvapení tam mají drátěné pasti Farilia (asi 10 ks). Dlouho na trhu nebyly a je to škoda, protože opravdu pomáhají.

Všem návštěvníkům této diskuze přeji  do 2008 zahradu bez krtinců.

Henry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.18 (?), 15.1.2008 20:16

Dobrý den, můžete mi prosím někdo napsat, v jaké rozloze se krtek asi vyskytuje, (m2) jak často se množí. Mám krátce zahradu 2000m2 a mám i krtka, nebo krtky. Jak poznám, že jich je více? A na jakou plochu si asi dělají chodbičky? Ptám se proto, aby byl boj úspěšný.

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.1.2008 22:18

Krtek má většinou pelíšek ukrytý pod kořeny stromů, odkud vede hlavní chodba. Ostatní chodby ústí do hlavní chodby. Krom toho má vždycky jednu tajnou chodbu, která vede hodně do hloubky. I když někdy nedělá krtiny, jeho pohyb se pozná tím, že v místech chodeb jsou uvadlé rostliny. Jeho chodby jsou i několik desítek metrů dlouhé. Krtek sní poměrně hodně potravy. Nejradši má žížaly, hmyz, hmyzí larvy, nebo hlemýždě. Svá loviště krtek navštěvuje několikrát denně. Nemusí ani bydlet u vás na zahradě, jen k vám chodí lovit.
Rozmnožuje se jednou až dvakrát za rok a má po čtyřech až šesti mláďatech. Březost samice trvá asi čtyři týdny. Krtci pohlavně dospívají po roce života.
Krtek se živí živočichy, kteří svým okusováním kořenů rostlin škodí na našich zahradách. Jediné škody, které způsobuje jsou krtiny a rozryté záhony. Tyto škody jsou však minimální oproti škodám, které napáchají slimáci či hmyz. Proto je dobré zvážit, zda krtky hubit, nebo ne. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika