Krtek - a je to



Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 25.69 (?)
8.3.2016 18:14

Mí čeští terieři zamlada docela stíhali, dnes již bohužel ne. Abych pravdu řekl, krtek není můj největší problém. Tím jsou hryzci, kteří se do nor následně nastěhují.

Velkou naději jsem vkládal do různých petard, jen si nechci zamořit zahradu divnou chemií.

Pro ukázku vkládámn několik obrázků, letos je celkový počet proti loňsku o cca třetinu nižší.

Krtek1
Krtek1
Další
Další
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34   
                     
host - 77.249 (?), 9.2.2012 19:27 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.94 (?), 28.4.2013 21:47

Zdravím všechny lovce krtků.Pro letošní rok jsem jim vyhlásil válku.Na malé zhradě u domu, když se mi tam nějakej krtek zatoulá, tak si na něj počíhám a probodnu vidlema.Chce to ale trochu trpělivosti a času.Na velké zahradě kde mám jenom stromy a je mimo domov, to už je horší.Přestalo mě už bavit skákat se sekačkou přes krtince.Prostudoval jsem zde všechny Vaše rady a návody a jako funkční, zde uváděné pasti začal v praxi zkoušet.Koupil jsem v OBI dva páry drátěných pastí a vyrobil jsem si i několik trubkových pastí a našel jsem jednu starou funkční klešťovou past.Výsledkem jsou dva ulovení krtci za dva měsíce.Jeden vlezl do trukové pasti a druhý do drátěné pasti z OBI.Klešťová past zatím nic.Opět to ale chce trpělivost a nevzdávat to a stále znovu pasti nastražovat než se dostaví nějaký úspěch.Ulovení je stejně dle mého názoru souhra náhody a štěstí.Ale i tak jsem rád, že mám na zahradě o dva prevíty méně.V dlouhodobém boji budu dále vytrvale pokračovat.Zdraví Jirka z Olomouce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 3.6.2013 10:59

Já osobně jsem přesvědčen že toho krtka na ty vidle naberete a odnesete za potok, stejně tak to dělám i já. Někdy mi sice při tom spadne na kompost ale to už je věc jiná. Já pozoruji jejich stále větší aktivitu, minulý víkend zhotovený záhon na rajčata byl včera podrytý, nově vysazená réva rovněž podrytá, holt se mu lépe ryje u mě na záhonech než na zarostlé zahradě u sousedů. Tablety naftalínu mi předloni vyžduchal ven na povrch a tak chci zkusit nějaké silněší petardy do děr. Momentálně ryje dosti těsně pod povrchem, je mokro a zvažuji zkusit i svářečku. Jednou jsem svařoval sloupky a u sousedů (u těch hodnějších) vylezli dva krtci přímo pod jejich nohama. Dalšího jsem vyryl rýčem když zrovna dělal hromádku, bohužel nějakou nešťastnou náhodou mi z něj spadl a zlomil si vaz. Od té doby zvažuji že to zkusím, ale znáte to, jednou zapomenu svářečku, pak zas není mokro...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 3.6.2013 11:47

A je to tady zase - velmi nízká účinnost veškerých dosud známých a běžně komerčně prodávaných pastí. Například dva krtci za dva měsíce u pana Jirky jsou sice potěšující, ale takováhle slabá efektivita lovu je pro zbavení se krtků z chráněného pozemku nedostatečná. Krtci z okolí totiž budou schopni obsazovat uvolněné území rychleji, než jak budou touto nízkou frekvencí odlovováni. Takže tam budou pořád. Já bych považoval za dobrou past takovou, která má alespoň 33%tní účinnost, to znamená, že na tři nastražení musím chytit alespoň jednoho krtka. A k inializaci pasti musí dojít do 24-hodin. Její nastražení musí být proveditelné jednoduše a hlavně rychle. V jiném případě se totiž z lovu krtků (a samozřejmě i hryzců) stává spíše hra krtka s člověkem, v níž člověk - lovec vystupuje spíše jako krtčí obět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.13 (?), 3.6.2013 18:14

Máte pravdu, ale jak na to? Nepodceňujte ty malé potvory, neustále bojují o život a jsou (hlavně hryzec) velmi, velmi opatrní. To krtek mně připadá daleko hloupější.  Hryzec využívá krtkových chodeb a rád používá i staré po předchozím majiteli. Hubím je neustále jedy a pastí, s malými výsledky, které ale pomáhají udržovat jejich stav na snesitelné úrovni. Nejlépe berou návnadu brzy z jara a v pozdním podzimu. I ty ulovené pastí nechávám v noře pro výstrahu. Plašení je k ničemu, nemá smysl. Návnady střídám, pozor nebrat je do holých rukou. I nové pasti potřebují být v hlíně tak 3 - 4 dny, než ztratí pach. Pozemek jsem postupně běhěm několika let ohradil plastovými deskami asi 3O cm do hloubky, tak 3 cm nad terén. Docela to pomohlo, i když někdy přelezou.  O stromky již nepřicházím, krtince nejsou. Problém je hryzec v bramborách, tam zkouším nyní petardy, uvidím, jestli to funguje. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 4.6.2013 21:46

Krtek, a je to.

Pan Jirka se zmínil o hryzci. Krteček je proti tomuhle darebákovi neškodné zvířátko. Už jsem o tom psal. Nakonec mi pomohla pouze velmi častá kultivace a stromky sázet do drátěných košů.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 6.6.2013 23:32

Krtky ani hryzce už asi dva roky na zahradě nemáme, protože máme schopné kočky. Ale dokud jsem je chytal, osvědčilo se mi kombinovat metody, a to jednak dát do nory něco zapáchajícího (olomoučáci prominou, ale používal jsem kousky tvarůžků) a v jiném místě drátěné pasti. Krtek se pak snáze chytne, protože je zblblý tím smradem a past tak snadno nezaregistruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.242 (?), 7.6.2013 6:13

No já když ostříham psa tak potom ty chlupy nacpu do dír a taky mám klid

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.71 (?), 20.11.2013 8:47

Už jsem to tady psal. Na krtky stačí malý drobný psík.  Rasa: Parson Russel terrier, nebo Jack Russel terrier. Pes. Čubička je méně výkonná, řekl bych, že je líná, i když loví taky. Za rok 2012 psík zabil 9 krtků,  za 2013 dostal 5 krtků.  Pokud jsem našel mrtvolky. Možná to bylo víc, nemám náladu pátrat po krtčích mršinách. Hryzce spočítat nelze. Hryzce po ulovení hned sežere (psík rád biostravu). Krtka zabije, nechá ležet. Mám ho naučeného tak, aby hrabal jen v trávě a pod stromy, nikoli v záhonech. (Asi 1/2 roku učení). Hraboše neloví, na ty to chce kočku. Taky tenhle psík zabil kunu, potrhal a nechal ležet.  Spokojenost, Na 1/2 hektaru se dnes vyskytne krtina jen výjímečně. Dříve to bylo přes 100 krtin zjara a napodzim.  Prvního krtka lovil celý den, pak získával postupně zručnost. Dnes od vyčenichání do zabití mu to trvá asi 20 až 45 minut. Pak se musí do vyhrabané díry hodit lopata kompostu a zahrábnout. Krtčí mršina jde do popelnice. A je po problému s krtky a hryzci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 25.69 (?), 8.3.2016 18:14

Mí čeští terieři zamlada docela stíhali, dnes již bohužel ne. Abych pravdu řekl, krtek není můj největší problém. Tím jsou hryzci, kteří se do nor následně nastěhují.

Velkou naději jsem vkládal do různých petard, jen si nechci zamořit zahradu divnou chemií.

Pro ukázku vkládámn několik obrázků, letos je celkový počet proti loňsku o cca třetinu nižší.

Krtek1
Krtek1
Další
Další
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika