Krtek - a je to



host - 77.249 (?)
18.1.2012 10:32

Wimpi
Vážený pane já už myslel, že se nijak nevytočím-ale trochu mě to mrzí, že stále vedete svou. Já již ani jméno výrobku neuvádím, abych snad nepohoršil Vaše ego, ale moje zkušenosti jsou prostě takové. Spokojení uživatelé se také najdou, ale pokud je mnoho vláken tak se vše tříští. Po operaci nemám chuť se zabývat prodejem, když jiné výrobky jsou i desetkrát dražší, ale funkčnost není zdaleka vyšší. Váš výrobek jsem již pochválil a jistě Vám funguje a těch 100% beru tak, že pokud při aktivaci je výstupem úlovek  je to ono. To máte  jistě také a,, vo to de“ Píšu sem cca moc málo, ale proč bych měl ostatním lhát o tom, že jsem spokojen- když před Henrym tu nebyl nikdo, kdo by poradil. Já nakoupil až po něm. Jedu na 5párů a v OBI mi je nezinkovali a ani nevím kolik dnes stojí. Pokud se dostanu k nastraženým, tak půjdu dnes na kontrolu. Doufám, že to takto stačí a ostatním radím -čtěte – vyhodnoťte – zakupte některý z mnoha výrobků či vyrobte jiný –lovte a radujte se z úhledných parcel. A k tomu moc a moc zdraví přeje PETR

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 248.97 (?), 7.6.2011 10:46

Pokračování dříve než sem sám čekal … Zahrádkář vrací úder

Po dopsání minulého příspěvku se mi jaksi ulevilo. Už vím, že v tom nejsem zdaleka sám a že v boji s těmito roztomilými zvířátky se i ostatní snaží, se střídavými úspěchy, i vyhrávat.  Po práci jsem zašlapal nový hromádky a šel čutat do meruny. Večer jsem šel ještě zkontrolovat zahradu a s radostným pohledem na zatažené nebe čekal,  že tím můj pracovní den pomalu skončí. Ale opak byl pravdou.  Skalka byla rozrytá tak nějak napůl a mě napadlo, že na tom určitě musí ten krtek zrovna makat. Zašlapával jsem tedy pomalu a jemně ty nový hromádky a pozoroval, jestli se nezačne hlína někde trošinku pohybovat. A měl sem úspěch. Na jednom místě jsem zpozoroval mírnej pohyb. To stačilo, skokem jak lovící pardál jsem se přesunul k pohybující se hromádce a sám se proměnil v krtka a rukama se zavrtal do krtčí chodby. Ihned jak sem ucítil na ruce ten známej kožíšek, tak sem krtka zkušeným chvatem zpacifikoval těsně za hlavou a prsty mu zablokoval přední tlapy.  Tohle byl teda pěknej macek, asi tak dvojnásobnej, jak ten ze včerejška. Ale co teď, hlavou se mi honili myšlenky na jeho likvidaci. Rychle jsem vzpomínal na rady z této diskuze, a že jich tu nebylo málo. Koukám po motyce, lopatě nebo alespoň něčem ostrým … nikde nic poruce. Pak mě napadlo topení v kýbly s vodou, zlomení vazu, uškrcení nebo dokonce rozšlápnutí na dlažbě. Ufff... nejsem přeci žádnej kat. Zvířata mám přece od malička rád a jediná vražda, u který sem osobně asistoval, byla čuníka před grilovačkou. No to byla, ale jiná situace. Tam jsem měl v hlavě tu krásnou představu, jak jednou rukou odřezávám krásně propečený masíčko z točícího se grilu a v druhé svírám vychlazenou dvanáctku. A pak jsem si ještě vzpoměl na oblíbeného herce Srstku a jeho kříženecký k adopci (každý ten pořad musí znát) a to mě dodělalo. No nic, zabití toho hajzlíka prostě nejsem schopnej. Kousek za zahradou mám silnici a za ní pole, tam určitě nikomu vypuštěnej krtek překážet nebude. Večer jsem pak šel spát s klidným svědomím. Ráno zase klasickej pohled, pár novejch krtinců a hlavně na skalce. Říkám si ale, že už přece metodu na odchyt mám a proč to nezkusit znovu. Zašlapal sem tedy krtince a jednou za hodinku/dvě sem šel zahradu zkontrolovat. Asi při druhý kontrole už známej scénář. Skalka rozrytá tak napůl, zašlapu krtince a počkám na pohyb. S jistotou lovící šelmy jsem chytil dalšího. Tentokrát to byl prcek. Hodil sem ho do kýble a odnesl do pole. Tahle metoda se zdá tedy cekem úspěšná. Výhodou asi je, že si oblíbili zrovna skalku, která je zhruba 4x4 metry, mám pak menší lovnej prostor. No výhodou … výhoda by byla, kdyby si oblíbili jinou zahradu, třeba u souseda.

Macek666

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 7.6.2011 16:27

Podobným způsobem zašlapáváním cestiček a krtinců jsem letos chytil pomocí motyky 3 krtky. Motyka je nad všechny pasti. Vykopne se živý krtek a pak je na Vás, co s ním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 9.6.2011 13:10

Ani nevíte, jakou jste mi udělal radost  . My máme krtka také v naší zahradě, letos mě navštěvuje i ve skleníku. Manžel se na něj zlobí, kvůli sekání trávy, jinak to neřešíme. Nejsme typy na zelený trávníček bez poskvrnky, spíše na permakulturu, kde je prostor pro všechny živočichy a tím i ochranu našich výpěstků.... Je pravda, že někdy nemám daleko k hubícím myšlenkám (slimáci, hraboši,...). Ale, když jsem si přečetla něco víc o krtkovi, tak k němu mám blíž a ta Vaše věta:" No nic, zabití toho hajzlíka prostě nejsem schopnej", ta mě dostala. Článek jako z časopisu, má to napětí, děj, překvapivé rozuzlení...; nechcete psát knížky? Prostě moc dobré pobavení. Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.97 (?), 17.6.2011 14:47

A další pokračování … Návrat pořádku

Tak jsem už chytil a přestěhoval čtyři krtky. Sláva a věhlas mojí metody se zřejmě rozšířil po celém okolí a krtci se z mé zahrady začali stěhovat snad i dobrovolně. Hromádek pomalu ubývalo a já cítil pocit vítězství a uspokojení. Asi po třech dnech,  se každodenní „škody“ omezily asi jen na dva až tři krtince a nějaký ty chodbičky mimo čerstvě zasázený trávník. Podle předešlých zkušeností bych to odhadnul na jednoho posledního krtečka. Mé lovecké ambice mi říkali, že mám za den, maximálně dva pokoj. Opak byl pravdou. Krtince se objevovaly znovu a znovu a já i přes několik pokusů neměl žádný úspěch. Hlavou mi probíhalo, že to asi nebude jen nějakej ten „obyčejnej“ krteček. Tohle bude něco jinýho, lepšího. Že oni na mě poslali zkušeného, zahrádkáři ostříleného borce, abych poznal, že příroda se jen tak lehce nevzdává. Že to tak je, jsem měl už brzo zjistit. Krtince a přilehlý cestičky se začaly soustředit okolo jedný zrezlý tújky, oblíbenýho čůracího keříku mého synka. Hlídal jsem tedy hlavně tam, ale žádnej čerstvej pohyb né a né zachytit. Poslední dny jsem byl skoro celý den pracovně doma, čehož se dalo využít k častějšímu pozorování a konečně i počátečním úspěchům. Ale i když jsem krtka načapal při hrabání, tak mi stejně utekl. No dobře, začal jsem tedy vylepšovat lovnou metodu a přibral jsem i zbraně. Začalo to bej osobní. Kousek od tújky jsem tedy připravil kýbl a rejč. Když krtek hloubil cestičky na povrchu, snažil jsem se mu rejčem zatarasit cestu zpět a pak ho případně vyhrábnout. Jak byl ale ten můj krteček rychlej, mrcha jedna. Vždycky zmizel jak Copperfield a já si jen představoval jeho smích, mizející z hlouby země. Ale na každého dojde. Dneska jsem hlídal od rána a asi každou půlhodinku kontroloval pohyb na zahradě. Moje ego už postupně upadalo a já se připravoval kapitulovat. Když jsem ale zahlídnul čerstvě se pohybující hlínu. Sundal jsem boty (tak daleko jsem už došel s beznadějí) a opatrně se potichu přibližoval. Jak jsem vyčetl na netu, krtek se orientuje hlavně sluchem, čichem a hmatem. Ideální podmínky byly tedy na mé straně. Bosej jsem se pohyboval téměř neslyšně a dokonce i ranní sprcha už proběhla, tak by ani pach mého potu neměl překážet. A hmat mu nebude nic platnej. Až ucítí moji ruku, budu ho už držet tak pevně, jak to jde. Tedy jsem to alespoň předpokládal. Nechtěl se nechat. Byl to boj o život. Tedy alespoň u krtka. U mě šlo o čest. Vyhrál jsem. I když mě to tentokrát stálo i pár kousanců, nakonec jsem ho pěkně za ocásek hodil do připraveného kýble. Sednul jsem si vedle a vychutnával si vítězství a pomalu zklidňoval hladinu adrenalinu.  Krtek měl štěstí, že narazil na milovníka zvířat. Po pár minutách už byl na poli za silnicí a hledal si cestu k dalšímu dobrodružství. A já se už těšil na večer. Je pátek a budeme slavit. Slavit vítězství. Jedno malý vítězství, který mi nedalo jen záchranu našeho nového trávníku, ale i poznání jednoho malýho tvorečka, se kterým jsem se o zahradu dělil a určitě ještě v budoucnu někdy budu dělit znovu.

Macek666

P.S.: Ještě bych na konec mých příspěvků, se kterýma jsem se snažil Vás i trochu pobavit, přidal i malou prosbu myšlenou vážněji. I jako reakci na Lenču (, který tímto děkuji za reakci na příspěvek), bych rád poprosil o trochu vstřícnější chování, jak ke krtků, tak hlavně i ostatní přírodě, která nás obklopuje.  Je jasné, že naše „golfový“ trávníky jsou pro nás to největší zadostiučinění, ale i ostatní tvorečkové mají právo na život, i svoje životní prostředí. Udělejte mi tedy radost a např. i v této diskuzi piště příspěvky s úspěchy s lovem živých krtečků, ať už „mou“ zaručenou metodou nebo pomocí hodně zmiňovaných trubkových pastí. Ať pak děti našich dětí nemusejí hledat krtka a další zvířátka už jen v online encyklopediích. Díky.

Krteček
Krteček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.94 (?), 27.6.2011 1:14

Proč si nepořídíte kočku, když je to tak jednodché a naprosto účinné? Naše micka sotva se objeví krtinec na zahrádce tak číhá a do dvou dnů máme mrtvého krtka před prahem na ukázku. Na co zbytečně vymýšlet složité pasti, když si stačí pořídit tohohle mazlíka a zárveň velmi účinného lovce proti krtkům, myším, hryzcům a vrabcům co chodí ozobávat víno??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.249 (?), 17.1.2012 11:46

Před 3 týdny jsem byl upozorněn, že v OBI je k dostání past (dvojice drátěných pružinových pastí) pod názvem Farilia, č. výrobku 325 431, Německo (Kč 89,-/sada). Zakoupil jsem v prodejně v Plzni 2 sady a použil. Jeden týden krtek pasti obhrabával a zahrnoval. Následně, to už byly dráty na povrchu lehce zkorodované, se mi podařilo ulovit hryzce. V průběhu minulého týdne se chytil 1 krtek, o minulém víkendu 2 a včera další!!
Jak postupuji: S pastí zacházím v gumových rukavicích, které předem zamažu zeminou. Lopatkou odkryji cca 20 cm chodby, vyčistím od napadané země a uložím proti sobě pasti. Celé přikryji podlahovou dlaždicí 30x30 cm, aby v chodbě nebylo světlo. Dlaždice je vhodná i pro snadné nalezení místa s pastí, zvláště u větší zahrady. Pasti kontroluji dopoledne a odpoledne - buď mám úlovek, nebo je past zahrnutá zeminou, nebo je natažená a prázdná. V případě zahrnutí (znamená, že chodba je používána) chodbu vyčistím a pasti vrátím, v případě žádné aktivity následující den změním místo uložení.
Byl jsem sám velmi překvapen, jak je řešení problému s krtinci prosté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.249 (?), 17.1.2012 12:45

Náhoda, která trvá několik let, se dá považovat za jistotu - doporučuji číst vlákno Krtek - a je to. Na tomto fóru je několikrát zdokumentováno, že pokusy o vyhnání krtka z jeho teritoria nejsou úspěšné - náhodně se stane, že krtek z nějakého důvodu opustí jedno místo, aby se vzápětí objevil na místě jiném a to bez zřejmého vlivu aplikované vypuzovací metody. Pokud chcete mít od zimy do léta zahradu bez jediného krtince, musíte se smířit s tím, že místo pokusů o vyhnání přistoupíte k likvidaci jedinců, kteří obývají Vaši zahradu. Záměrně jsem vynechal podzim, protože to je období, kdy krtek migruje na nová území (zahrada) ze svých původních sídlišť (mimo zahradu) - letos již u nás začali - tomu se nedá zabránit, ale přišlé jedince lze zlikvidovat.
Řešení tedy existuje, jde jen o to ho chtít použít.   CITÁT
Je tu zima a trochu času na další řádky.V březnu jsem byl na operaci –snad dobrý -  a zahrada vydržela do srpna. To jsem se odvážíl nastražit pastě Far…. 3 kousky ulovil a klid byl až do října. V těto době opět 2 kusy.Poslední kontrola pastí před týdnem. Nechám je přez zimu na jaře vyčistím.Vše zde bylo za ty roky o F……popsáno a upozornuji, že nejsem prodejce. Pastě mám již pozinkované a šetřím je. Jedu stále na staré –nové vždy vyvařit ve vodě a gumruce použít. Zdravím HENRYHO a dobrý lov přeje PETRsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 17.1.2012 18:33

Podle mého názoru se jedná o skrytou reklamu na past s diskutabilní, tedy mizernou účinností. Na základě vlastní zkušenosti s touto pastí radím - nekupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.214 (?), 18.1.2012 10:10
Krtek je obycajny hnusny skodca. Nasadil som male stromceky, asi 80 - 120 cm, drahe kanadske cucorietky, vinic, a vysledok - vsetko kompletne vyvratene, rozryte, znicene. Skoda za 600 Eur. Ked ich bolo par tak som zuril, ale teraz je to uz len do placu od bezmocnosti. 260 krtincov do polovice kolien. Tolko roboty a penazi, teraz budem musiet setrit dalsie dva roky kym to nasadim znovu. Ked vidim ako ryje a priblizim sa hned je prec. Nic nezabera. Jedine co pomahalo bol KRETOL 5 GR, zlozenie je krystalicka latka 2-hydroxyethyl-butyl sulfid 45%. Len odkedy je chraneny tak to neviem zohnat, asi dva roky. Krt je nenormalne premnozeny lebo v ludskych obydliach nema prirodzeneho odporcu. Neviem ci je v Cechach chraneny, ale keby niekto vedel zohnat tu latku bohate sa mu odmenim. Aj tak ich dost prezije na poliach a v lesoch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.249 (?), 18.1.2012 10:32

Wimpi
Vážený pane já už myslel, že se nijak nevytočím-ale trochu mě to mrzí, že stále vedete svou. Já již ani jméno výrobku neuvádím, abych snad nepohoršil Vaše ego, ale moje zkušenosti jsou prostě takové. Spokojení uživatelé se také najdou, ale pokud je mnoho vláken tak se vše tříští. Po operaci nemám chuť se zabývat prodejem, když jiné výrobky jsou i desetkrát dražší, ale funkčnost není zdaleka vyšší. Váš výrobek jsem již pochválil a jistě Vám funguje a těch 100% beru tak, že pokud při aktivaci je výstupem úlovek  je to ono. To máte  jistě také a,, vo to de“ Píšu sem cca moc málo, ale proč bych měl ostatním lhát o tom, že jsem spokojen- když před Henrym tu nebyl nikdo, kdo by poradil. Já nakoupil až po něm. Jedu na 5párů a v OBI mi je nezinkovali a ani nevím kolik dnes stojí. Pokud se dostanu k nastraženým, tak půjdu dnes na kontrolu. Doufám, že to takto stačí a ostatním radím -čtěte – vyhodnoťte – zakupte některý z mnoha výrobků či vyrobte jiný –lovte a radujte se z úhledných parcel. A k tomu moc a moc zdraví přeje PETR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika