Krtek - a je to



host - 143.205 (?)
16.3.2011 15:19

Moc dobrý nápad, ale co se živým krtkem v trubce,  Poraďte?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
nebuď zvědavý - (43), 6.3.2007 20:59
Velmi rád to nafotím, ale nyní v pooraném poli je to nemožné i kdybych to kamufloval. A v louce jsem to nikdy ani nezkoušel, protože nemám představu kudy v zemi krtek nyní chodí a chodbičky jsou hluboké a spádovité. V louce mi krtek ani nikdy nevadil.
Past jsem vždy kladl do upraveného záhonu (brambory, jahody, cibula, česnek, petržel, cerel, mrkev) kde jednoho dne jsem uviděl nadílku v podobě chodbiček a díky nadzdviženému povrchu záhonu nad chodbičkami je vidět kde přesně krtek chodil.
Pokud past druhý den najdete bez zjevných známek změny, krtek tam nebyl, nebo tam vůbec nechodí. Jestli se Vám někdy stane, že past obhrabe a pokračuje dál, tak mu na ni něco smrdí. Skladuji (skladoval) ji venku na čerstvém vzduchu.
Nejlepší by bylo postup nafotit přímo na záhoně který právě navštívil krtek. Díval jsem se do česneku kde by to šlo, ale krtek se zatím ještě nepřistěhoval. Ale jak něco uvidím, nafotím to.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.133 (?), 26.11.2009 21:33

Dobrý den,

reaguji na tento Váš příspěvek, i když je už staršího data. Máme od krtka (spíš krtků) totálně zdevastovaný pozemek. Vyzkoušela jsem už bez úspěchu všechno možné. Nechci krtka zabít, jen přestěhovat, proto mě Váš návod zaujal. Přemyšlela jsem, jak popisovanou past vyrobit, ale není mi jasné, jak udělat ty záklopky. Děkuji Vám. S. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.115 (?), 27.1.2014 14:58

Jen jednou za 3 roky se mi podařilo chytit, jinak vždy tuto past spolehlivě naplní hlínou, jako kremroli. Drátky u záklopky reznou a záklopka zůstává "viset",  takže krtek může vylézt zpátečkou.  Používám zakopaný 5 l okurkáč, hrdlo musí být v úrovni spodního okraje chodby. Přikryji 30-40 cm okapovým korýtkem tak, že konce okapu ústí do chodeb. Přikryji drnem a okolo utemuji hlínou. Úspěšnost metody cca 70%. Někdy se stane, že je celý okurkáč naplněný hlínou, tzv. "inverzní krtinec". Pak klečím a vybírám hlínu naběračkou, abych znovu nastražila past. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.202 (?), 31.1.2014 0:00

O jednom lacnom ale trochu drastickom a bolestivom spôsobe, ako krtka vypudiť zo záhradky, som čítal pred rokmi v akomsi časopise. Netreba k tomu vápno, ani dusivý dym, ani výbušniny. Stačí kúsok drevka, špagátik a žiletka. Kolík pozdĺžne rozštípneme, vložíme žiletku a stiahneme na obidvoch koncoch špagátkom či pružnou páskou. Takúto zbraň zapíchneme do stredu chodby tak, aby obojstranné ostrie žiletky bolo v smere trasy krtka. Krtko sa v chodbe pohybuje pomerne rýchlo, takže sa stáva, že pred žiletkou "nezabrzdí" a škarede sa poraní. To ho odradí natoľko, že túto chodbu už nenavštívi. Ak sa žiletkových zbraní nainštaluje viac- do iných chodieb, záhradku opustí nadobro. Nestojí takýto nápad za odskúšanie? Väčším problém zrejme bude, kde v dnešnej dobe zohnať klasické žiletky?laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 16.3.2011 15:19

Moc dobrý nápad, ale co se živým krtkem v trubce,  Poraďte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.146 (?), 25.11.2006 18:32

Prosím vás, a to znamená, že ho to zabije? Já jsem to neviděla, ale podle popisu si to představuji jako velikou past na myši.

Taky nemám ráda krtky na zahradě, loni jsem měla na 10 m2 zahrady přes 380 krtin. Ale raději bych měla ten patent z trubky, kdy se krtek chytí a já si s ním udělám procházku daleko do lesa na mýtinu, kde mu nebude zle a já nezabiju živého tvora.

Hryzce mi tak líto není a na ty se prodávají voskované granule, které nesímte vzít do ruky, ale zato stačí do jeho chodbičky dát jednu. Jen nesmíte na nic sáhnout, oni jsou velmi plaší a velmi inteligentní. Vyfotila jsem mrtveho hryzce, kterého zahodila kočka - překvapilo mě, že to je fakt krásné zvířátko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.54 (?), 19.6.2006 16:36

Doufám, že to bude fungovat takto i na hryzce, už jsem z nich zoufalá. Jestli to fungovat bude, otevřu si obchod s potravou pro hady. Zahrada je hlodavců plná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.151 (?), 15.8.2006 20:57
Musím potvrdit, že zmíněné pasti skutečně fungují. Dodržel jsem váš postup a za dva týdny mám 5 úlovků. Díky za radu. Petr J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.141 (?), 16.8.2006 20:18
Já jsem měla taky problém,co se týče krtků a jiných hlodavců.Ale jen do té doby,než jsme si pořídili kocoura.Máme ho 3 roky a zahrada v pořádku.I když se krtek objevil,tak to bylo jen na pár dnů.Ale je to rada jen pro ty,co mají zahrádku u domu.Já jsem po kočce moc netoužila,ale přemluvily mě děti a teď jsem ráda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.50 (?), 17.8.2006 15:31

tak to máte dobrý, máme taky kočku, ale krtkové jí nechutnají, jen je zakousne a nechá ležet, a  na zahrádce je stejně každou chvilku krtečina.

nechctěl by mi někdo poradit, jak se mám té havjeti zbavit, bez toho abych používala chemii. předem dík za odpověd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika