Krtek - a je to



host - 5.97 (?)
5.5.2007 23:12
Koupila jsem trubkové plastové pasti se záklopkami. Týden jsem je trpělivě instalovala (v rukavicích, potřené hlínou). Týden mi je krtek vždy zacpal z jedné strany hlínou a udělal si chodbičku vedle. Kde dělám chybu? Nebo mám na zahrádce prostě chytré krtky? :-))
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
vrana - (17) - 13.164 (?), 17.10.2019 19:43

koupil jsem repelent pípák, jede to na slunce stále.účinek
ůžasný krtci zmizeli, ale po půl roce byli zpátky.Zvykli si
ted jsem
koupil jiný pípák, ultrazvukový, ten má nevýhodu že je-
de na dražší baterie a ty se musí dvakrát v roce dát nové.
.míním je střídat, nebo přikoupit zas jiný typ.fungují tak asi na
plochu 20m čtverečních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.225 (?), 29.10.2019 18:27

Navazují na starou diskuzi jak se zbavit krtka(ů) a chci přispět návrhem, jak lze těchto " podzemních dříčů" místo jejich vyháněni také využít.Jak?Jejich půvabné hrůbky drobně zpracované zeminy likviduji především kompostováním, nebo jinak tam, kde se i v květináči dá jemně nadrcená prsť využít.Letos je mimo jinou zvířenu také krtků požehnaně a je škoda ničit si narok jejich "lopotnými hromádkami"své sekačky. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 31.10.2019 0:41

To 87.255: ale diskuze je o zbavení se krtků. A opět tvé navazování na staré diskuze! Ty je chceš namísto vyhánění a jejich likvidací chránit a využívat krtince, abys měl co do květináčů, namísto "normální" zeminy či substrátu. Takže jsi mimo téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nebuď zvědavý - (43), 4.3.2007 19:28
Omlouvám se, ale nepodařilo se mi dostát mého slibu s nafocením ukládání pasti.
Po dlouhém hledání pasti, mi bylo řečeno, že si ji půjčila dcera.
Můj záměr nafotit ukázku aspoň s jiným kouskem trubky se mi též nepodařil, protože políčko je poorané a žádný krtinec jsem tam zatím nenašel. Krtince byly na louce u souseda, ale v louce by nebyla ukázka přesná, neboť chodbyčky mají různé hloubky, spády a Vy musíte najít kudy chodba vede.
Samotný krtinec je k této pasti nevhodný. Pasti kladu do políčka, které je upraveno a kde krtek dělá chodbičky vodorovné těsně pod povrchem. (hlavně po dešti) a kudy vede chodba je docela dobře vidět. Část chodbyčky odhrabu (v délce trubky) , tak abych nezasypal odhrabané díry, trubku vložím mezi dvě odhrabané díry aby je propojovala zase v jednu chodbu. Případnou vzniklou netěsnost přikryji zmačklou vlhkou hlínou v placku (dlaněmi) aby při dalším zahrabání se chodbyčky nezasypaly. Celou past zahrabu..Pracuji v gumových rukavicích, protože krtek má dobrý čich.
Že je v pasti krtek se dozvím tak, že tiše přijdu a těsně nad past přiložím ucho. Snahu krtka dostat se ven určitě uslyšíte. Kdybyste přišel „hlučně“, krtek by to uslyšel a na chvíli by utichl i on.. Kontroly provádějte max. po půl hodinách. Do jedné hodiny věznění, krtek chcípne a pak už neslyšíte nic.
Mimochodem ten Váš nafocený krtinec je už dost starý. Vy se zajímejte o chodby vytvořené čerstvě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.97 (?), 5.5.2007 23:12
Koupila jsem trubkové plastové pasti se záklopkami. Týden jsem je trpělivě instalovala (v rukavicích, potřené hlínou). Týden mi je krtek vždy zacpal z jedné strany hlínou a udělal si chodbičku vedle. Kde dělám chybu? Nebo mám na zahrádce prostě chytré krtky? :-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nebuď zvědavý - (43), 6.5.2007 9:27
Je pravda že kdysi mi to krtek také párkrát udělal, než jsem došel jak na něj. V zásadě krtek to obchází z důvodu že se mu to moc nezdá. Většinou to bývá že cítí mu neznámý pach. Snad to může být i pach samotný (nový) plastový pasti z něhož je vyrobena.
Dá se tomu trochu pomoci tím, že past musí být dokonale napojena na chodbičky bez zasypání průchodů. Pro krtka je velmi snadné past obejít, protože je hlína čerstvě nakypřená od zahrabání pasti, proto je potřeba při zahrabávání hlínu kolem pasti přinejmenším pořádně umačkat, nebo co se mi osvědčilo dát vedle pasti před zasypáním kameny, případně obojí.
To chce se hlavně nevzdávat a časem si vás štěstí samo vyhledá.
S pozdravem „krtci ven !!!“
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 4.3.2007 20:13
Máte pravdu že se krtek vrací do svych vykopanych hromádek.Minule jsem jednu udusal nohou a na druhy den tam byla hromádka znova.Jednou jsem koupil past na krtka,byly to tykové železné kleště s pojistkou.Jak krtek do toho bouchne tak toho krtka zybije.Zahrabyl jsem to podle toho návodu a na druhy den jsem je našel vedle krtince.Ten náš zmetek je asy dost chytry!!  Daval jsem citron,eletryku i vodu a on kope vesele dál.Tak jsem zvědavy jestly ho chytím do te vaše pastičky.Když ho nechytnu tak to asy vzdám a náš chytry Krtek vyhrál.Ale jak ho chytnu do té vaše pasti tak to vyfotím, mrtvého nebo živého.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nebuď zvědavý - (43), 4.3.2007 23:12
Nyní v zimě na neupravených záhonech ho těžko chytíte. V zimě bývá většinou příliš hluboko a jak najdete chodby kterýma chodí?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 5.3.2007 9:59
Ale ten náš krtek dělá teďka svoje hromádky.Dal jsem tu pastičku a skusím ji vytáhnout až na druhy den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 6.3.2007 19:35
Tak zatím se mi ho nepodařilo chitit. Skusím tu pastičku aplykovat později,až bude často kopat. Ale mohl by jste to vyfotit jak se to má správně aplykovat do zemně!!! Myslím tu pastičku z těma zaklobkama.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika