Krtek - a je to



host - 174.166 (?)
1.9.2009 20:11

Slovo "krtkátor" je nádherné ! Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
            
host - 143.78 (?), 31.12.2009 14:10

Ahoj všem krtkobijcům,

Sleduji tuto diskuzi už delší dobu.Zkošel jsem větrníčky, el.odpuzovače, pasti,vlasy... bohužel nic zatím nefunguje, alespoň nefunguje u nás.Začátkem zimy, jako každý rok se aktivita krtků zvýšila(za 14 dnů 40 krtinců na cca 60m2) a mě to vyprovokovalo k zoufalé aktivitě.

Výsledek se dostavil, včera jsem dostal prvního!

Na výfuk auta jsem namontoval hadici.Druhý konec jsem zavedl do čerstvého krtince.Nastartoval jsem auto a nechal hodinu běžet.Protože je pozemek rozlehlejší zopakoval jsem postup na protilehlé straně pozemku.Motor běžel znovu hodinu a cca za 30 minut po ukončení druhé aplikace začal krtek vyvíjet aktivitu(předpokládam, že prchal) u třetího čerstvého krtince jsem si počkal s motykou a jedním úderem jsem vykopnul!!!

Pevné nervy všem příznivcům hezkého trávníku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.174 (?), 28.4.2013 23:01

Lidičky, kdopak máte nějaké zkušenosti (a jaké) s "expanzním likvidátorem hryzců" na poplašňákové náboje? Prodává se teď od jara.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.130 (?), 29.4.2013 7:23

Funguje to bezvadně. Už mám krtka a několik hryzců. Je fakt, že tady podzemním tvorům nepomůže ani to, že před sebou hrnou zeminu. Akorát nepoužívám ty doporučené poplašné 9x17, ale jateční 9x20, které tam také pasují a mají zalakované zaškrcení, takže nenavlhnou. Nevýhody: Aparátek je dost drahý a jedna patrona vyjde na 6-7 Kč. Ale funguje to a snadno a rychle se to nastraží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.130 (?), 30.4.2013 10:02

Jo a ještě doporučuji přikrýt kbelíkem k utlumení rány. Dnes už vyzvídal soused, co mi to tam bouchlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.52 (?), 6.5.2013 22:12

Dobrý večer. Dodatečně Vám děkuji za Vaše odpovědi. Tak snad se nám také časem zadaří. Prozatím jsem krtka ze skleníku vyhnal důkladným prolitím jeho chodeb, asi i jejich zaplavením bahnem... v tom se mu asi nechce lézt.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 193.247 (?), 30.7.2009 10:23

Zrovna včera jsem na netu četl že prý na každý krtičinec stačí položit Fretčí ho...! Nevím jestli je to pravda ale prý to funguje. Krtek cítí predátora a stěhuje se pryč. Takže kdo má Fretku chce to vyzkoušet! Já se do pokusu budu dám příští týden. Budu informovat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.177 (?), 29.9.2013 17:32
Největší škůdci jste vy "zahrádkáři" co na hektarové zahradě pěstují bezcenný sterilní trávník plný pesticidů. Chtěl bych vás upozornit na zákon 246/1992, kde je většina vašich postupů evidentně za hranou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.78 (?), 1.9.2009 17:48

Sódruzi! Četli jsme si s manželkou všechny příspěvky na všech diskuzích, které jsme na téma krtek našli. Řvali jsme smíchy! Sportovně uznáváme, že i když nám krtek zdobí zahradu, nebýt toho, pak se tak nepobavíme, takže krtek zasluhuje metál z Jiráskova Hronova. Donutil:

-  frustrovaného pána neb paní o půl desáté večer na Štědrý den psát kraviny o chráněných krtcích

- jiný lidi reagovat na ten článek a pisatele-ky se zeptat, jestli netrpí žluklou majonézou, mindrákem z Ježíška, že ztratil danou adresu nebo ho ten večer jinak sere svět

- lidi vyhodit si vlastní zahradu i s chatkou do luftu propanbutanem

- důchodce stát celý den s motykou u hromady,  čučet do ni jako Koniáš do díry a natáhnout ji krtkovi po lebze až vyjukne

- chlápka uvažovat nad užitím neutronového záření

- jinýho chlápka k užití jiných konvenčních zbraní

- týpky zasvinit si vlastní zahradu a čert ví, jestli to "neposlat" i k sousedovi nebo někam do vody Savem nebo louhem nebo čert ví jakými svinstvy

- týpky zakopávat si do zahrady desítky metrů lešéňových a jiných trubek v důmyslném systému

- majitelé zahrad kupovat si frekvenční rušičky, aniž by kdo věděl, jaká frkvence krťoušům vadí nebo kdo by odhadl, jak bude dnes krtek "nalaďen"

My jsme se rozhodli pro vytisknutí této diskuze, sedneme si k dírám a hromadám a budeme to krťoušům číst! Chcípnou smíchy! A bude po ptákách. Chcípnou jednak ti u nás, když uslyší, jací jsme všichni zoufalci a chcípnou i ti sousedovi, kteří nás uvidí tam sedět jak pitrýsci, číst a blbnout!

Nebudeme vypadat o nic blběji než kolektiv pisatelů, likvidátorů,krtkátorů a naháněčů, které tímto zdravíme a konstatujeme, že jsme všichni na jedné lodi a všichni stejně blbě.

Sousedovic kočka má i naši zahradu jako rajón. Je to lovec jako hrom. A krtci ji mají úplně na háku.

Chemii a exploze odmítáme a fretčí bobky taky shánět nebudeme.

Zkusíme citrón a dámě vědět. Držte se lidi a neztrácejte humor. Odcházíme se převléci do neoprénu (kvůli manipulaci s pastmi a nutnosti rukou v gumě), vezmeme i potápěčské brýle (kvůli sketě louhu a Savu), přibereme i bombu kyslíku na záda(kvůli plynu), obalíme se olověnými pláty (kvůli záření), na nohy hodíme ploutve (kvůli vyplavování vodou), na hlavu přilbu (kvůli dopadu po explozi) a půjdeme vložit do díry citrón. Ta všechna opatření kvůli tomu, že by se některý ze sousedů rozhodl pro jiná již avizovaná řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.166 (?), 1.9.2009 20:11

Slovo "krtkátor" je nádherné ! Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.78 (?), 3.9.2009 14:53

KRTKÁTOŘI! Jak jsem slíbil, tak píši jak to dopadlo s tím citrónem. Do každé díry jsme dali polovinu citrónu. Mít ten kretek Pavlovovy reflexy, tak bude tak slintat, že se tam sám utopí. Jenomže nemá! Hned první den asi 2 hodiny po tom zahrabání jsme našli dva citróny "položené" vedle nového krtince (asi aby jsme je nepřehlédli). strčili jsme je zpět. Druhý den ráno byly vyhrabané 4 krtince na místě těch starých a vedle každého úhledně položená půlka citrónu. Z toho jeden krtinec byl přesně kolem tyčky s větrníkem. Si z nás normálně dělá kozy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika