Krtek - a je to



host - 199.38 (?)
16.7.2009 10:07
možná je to docela pozdě, co to píšu, ale zkoušel jsem asi 15 způsobů, jak vyhnat, či zničit ty, co ničí mě, a zahradu, a dočetl jsem se o drátěných pastích tady na tomto webu. hned jsem jel do obi, zakoupil, a po týdnu mám 7 kousků z krku, a asi dalších 50 na mě čeká. akorát mě mrzí, že jsem koupil jen 2 sady, kdyby jich bylo víc, tak by to bylo ještě veselejší:) opravdu první spolehlivý způsob. mnohokrát děkuji za radu, jinak bych strádal neustále:) a ti, co mě ničili přes 8 let, se budou muset zpokojit s místem, jako je talpaeden :D Díky petr
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
      
host - 199.38 (?), 16.7.2009 10:07
možná je to docela pozdě, co to píšu, ale zkoušel jsem asi 15 způsobů, jak vyhnat, či zničit ty, co ničí mě, a zahradu, a dočetl jsem se o drátěných pastích tady na tomto webu. hned jsem jel do obi, zakoupil, a po týdnu mám 7 kousků z krku, a asi dalších 50 na mě čeká. akorát mě mrzí, že jsem koupil jen 2 sady, kdyby jich bylo víc, tak by to bylo ještě veselejší:) opravdu první spolehlivý způsob. mnohokrát děkuji za radu, jinak bych strádal neustále:) a ti, co mě ničili přes 8 let, se budou muset zpokojit s místem, jako je talpaeden :D Díky petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.6 (?), 21.8.2007 20:43
Zdravím všechny odpůrce krtků...je to takový hajzl, musím být sprostý, už s nám bojuju několik let, občas něco zabere, ale zanedlouho je zas nazpět, protože v okolí je všude půda suchá a já mám trávník pořád mokrý tak se mu ani nedivím že se u mne líbí. Ted co mě zabralo tak bylo vykuřování nastartovaným pionýrem....ale ten hajzl ani nevylez, čekal jsem že si ho chytnu do akvária a budu pozorovat jeho život, a on zůstal v podzemí...dloufám že mtrvý!!! Jo elektornické plašiče...na nic..mě krtek vedlo toho ryje a vůbec ho to netankuje.Ale tu past na krtky sháním, ptal jsem se v Hornbach, Baumaxu, Bauhausu..nemají..tak ted zbývá jen to Obi..Ale říkám ted mě zabralo to vykuřovaní a tu past bych chtěl taky vyzkoušet...tak vám přeju všem úspěšným boj a děkuji za další chytré napady na krtka! Karbec87@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.114 (?), 22.8.2007 17:44
Ja som si pascu na slovensku objednal cez internet.. niekto tu uz zacal vyrabat tieto umelohmotne pasce, aj ked nieje tazke si ju vyrobit sam doma.
http://www.agrona.sk/index.php?page=detail&id=10144
nasiel som aj internetovy cesky obchod kde je tato ista pasca predavana, a tiez do 100sk ale uz neviem kde. mrknite google
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.77 (?), 19.9.2007 13:17
Pravidelné sekání trávníku je též velice účinné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.54 (?), 24.9.2007 20:02

Krtek mi ryje na trávníku sice jeden nebo dva za rok, ale vytrvale. Našel jsem si tady ty obrázky té pasti s těma záklopkama, koupit jsem ji nezkoušel, rovnou jsem ji udělal. Novodurová trubka stačila do 30cm, záklopky z tenkého hliníkového plechu pro lepší tvarovatelnost a celkovou výrobu asi 2cm od kraje trubky. Všechna práce v kožených rukavicích a druhý den jsem ji zakopal do naposled udělané hroudy. Vykopal jsem ji rýčem jen tak abych se dostal asi 50cm od vyústění krtince a bez ohledu na směr chodbičky, která byla asi 20cm hluboko jsem ji tam vodorovně položil tak aby vstup do pasti byl přímo u chodbičky která je vidět hned v místě kde se to zasekne rýčem. Aby krteček šel rovnou ze své tvrdé chodbičky do trubky a nemohl ji nějak obcházet v měkké hlíně. Pak stačí trošku udusat hlínu ať se past neodsune a nakonec jsem tu vyseknutou krychli hlíny položil ledabyle na místo. Nemám čas hlídat jestli krtek jde nebo ne, ale když celý týden nepřibyl žádný kopeček tak jsem pastičku vytáh a ejhle. Byl tam i s hlínou kterou tlačil v chodbičce sebou. Živý teda dávno nebyl, ale to už se nedá nic dělat... Takže teď budu mít do zimy doufám klid a příští rok past opět zasadím... :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.35 (?), 10.12.2007 21:20

Zdravím lovce krtků.

Rady s tabletami a jinými technickými vymoženostmi jsou jen merketing, jak tahat peníze z neštastných zahrádkářů.

A zkuste osadit zahradu 2000m2 tabletkami :-( to je na bankrot.

Ještě loni jsem měl kolem zahrady ocelové tyčky z betonářské výztuže a  an nich plechovky od piva s vyříznutým vrškem. Jakmile zafoukal větřík, celá zahrada se rozklinkala plechovým zvoněním (150 plechovek je přci jen slyšet.

Jo sice neřádili tolik, ale na podzim když bylo mlhavé bezvětří jich za týden vyrostlo 140 krtinců. Byl jsem na cvokárnu. Proto letos přes zimu ze zakopené 6m novodurové trubky budu dělat pasti a už se těším na jaro, jak si zalovím.

Ještě zkusím zde tolik chválené savo. Vzhledem k tomu že mám i studnu , jinou chemii, jako naftu nepoužívám. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.58 (?), 29.11.2007 20:30
A co jste dával jako návnadu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.12 (?), 10.12.2007 17:34

Jakou návnadu? Člověče, umíte Vy vůbec číst?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 11.12.2007 9:18

Vážený hoste xxx.xxx.235.12, zbytečně se nerozčilujte, když mrknete na datum příspěvku hosta xxx.xxx.102.58, tak vůbec nereaguje na Váš příspěvek, tak nevím, kdo umí či neumí číst. Ať se to už víckrát neopakuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.96 (?), 11.12.2007 18:26

Važení zahradkáři - lovci krtku. S radostí mohu dnes napsat že po dlouhodobem zapasením z tímto krasnym zvířatkem jsem začal konečně mýt uspěchy. Po marných pokusech se savem, vykuřovaním, chozaní z motyčkou jsem přišel na to čemu jsem moc nevěřil a to jsou postičky onich už zde bilo zminovano a to jsou pastičky z OBI. Nevěřil jsem jak je to jednoduché a hlavně učiné. Ač to muže znít jak reklamní kampan vřele všem lovcum doporučuji. S pozdravem lovec zahradkář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika