Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Krtek mi ryje na trávníku sice jeden nebo dva za rok, ale vytrvale. Našel jsem si tady ty obrázky té pasti s těma záklopkama, koupit jsem ji nezkoušel, rovnou jsem ji udělal. Novodurová trubka stačila do 30cm, záklopky z tenkého hliníkového plechu pro lepší tvarovatelnost a celkovou výrobu asi 2cm od kraje trubky. Všechna práce v kožených rukavicích a druhý den jsem ji zakopal do naposled udělané hroudy. Vykopal jsem ji rýčem jen tak abych se dostal asi 50cm od vyústění krtince a bez ohledu na směr chodbičky, která byla asi 20cm hluboko jsem ji tam vodorovně položil tak aby vstup do pasti byl přímo u chodbičky která je vidět hned v místě kde se to zasekne rýčem. Aby krteček šel rovnou ze své tvrdé chodbičky do trubky a nemohl ji nějak obcházet v měkké hlíně. Pak stačí trošku udusat hlínu ať se past neodsune a nakonec jsem tu vyseknutou krychli hlíny položil ledabyle na místo. Nemám čas hlídat jestli krtek jde nebo ne, ale když celý týden nepřibyl žádný kopeček tak jsem pastičku vytáh a ejhle. Byl tam i s hlínou kterou tlačil v chodbičce sebou. Živý teda dávno nebyl, ale to už se nedá nic dělat... Takže teď budu mít do zimy doufám klid a příští rok past opět zasadím... :-))

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika