kdo poradí jak na špačky



tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?)
9.3.2009 11:43

do bažantnice koupili od větnamců Velkého Výra(Bubo Bubo) z moduritu a dali ho na na kůl jako když tam sedí ze spodu pod něj dali nějakou desku(u třešní a hroznů není potřeba),aby nerušil bažanty v sezení a snášení. Měli asi tři kůly a každý den ho dávali na jinej, aby to predátoři neprokoukli..Straky se hodů na vajíčka vzdaly, ale i pěvci se na dobu co tam byl odstěhovali... Jako plašič si to nemůžou vynachválit..ještě jsem slyšel o zavěšených jakoby umělých letících dravcích na šńůře pověšený..nebo vyřazená vycpanina z kabinetu...pozor neplést to z  lovem na výrovce,to bylo o něčem jiném

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 23.6.2008 18:28
2 Vašek: Také máme od loňska párek špačků, který nám hlídá zahradu před ostatními nejen špačky, a dělají to pečlivě. Teprve teď jsem pochopil, proč se říká nadávat jako špaček :-). Nebojí se zaútočit ani na naší kočku, na kterou provádějí nálety.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.130 (?), 30.11.2008 21:15

Zkusila jsem přes větve natáhnout staré záclony, provázkem připevnit na koncích, a fungovalo to. Špačci se báli vlétnout dovnitř, dokonce si nesedali nikam v blízkosti stromu.

MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.38 (?), 9.3.2009 10:02

Loni mi prvně zarodil RIVAN.Na první plody jsem dychtivě čekal a chodil se dívat jak dozrávájí.Mou prvotní radost ale záhy vystřídal vztek.Jakmile začaly třešně dozrávát, a ty potvory to zjístily-nestačil jsem je plašit.Vyzkoušel jsem zůzná zavěšená plašidla-plechovky, alobal třepetajice se ve větru i ty cedečka.Nic nepomohlo.Musel jsem pár zbylých nedozrlych plodů předčasně sklidit.RIVAN jenejčasněji, ještě v době hnízdění dozrávající třešeň.Taky jsem slyšel vyvěsit budku na třešeň-no nevím.O výsledku mám pochyby.Kdo poradí?Rostislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 9.3.2009 10:18

CDčka, záclony, budky,... Když vám na zahradu přiletí opravdu pořádné hejno špačků, nic nepomůže. Horší už snad jsou jen sarančata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 9.3.2009 11:43

do bažantnice koupili od větnamců Velkého Výra(Bubo Bubo) z moduritu a dali ho na na kůl jako když tam sedí ze spodu pod něj dali nějakou desku(u třešní a hroznů není potřeba),aby nerušil bažanty v sezení a snášení. Měli asi tři kůly a každý den ho dávali na jinej, aby to predátoři neprokoukli..Straky se hodů na vajíčka vzdaly, ale i pěvci se na dobu co tam byl odstěhovali... Jako plašič si to nemůžou vynachválit..ještě jsem slyšel o zavěšených jakoby umělých letících dravcích na šńůře pověšený..nebo vyřazená vycpanina z kabinetu...pozor neplést to z  lovem na výrovce,to bylo o něčem jiném

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.114 (?), 10.2.2011 8:37

Mám tamjednu budku, usadí se tam jeden a ten na strom již nikoho nepustí a sám sežere málo, loni se už to osvětčilo.

Miloš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 17.2.2011 14:00

Já používám malé petardy (3cm), co prodávají v drogerce a stačí to na celé hejno a celé odpoledne je klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 12.4.2011 21:29

Dobrý večer. Vysadil jsem si sad. Mám v něm i 6 kusu třešní a jednu višeň. Letos to vypadá, že by tam moholo i něco uzrát. Všichni mi tvrdí, že všechno sežerou ptáci. Podle toho co tady čtu je to vážný problém.  Moje žena přišla s nápadem . Pár dnů před začátkem červenání třešní rozvěsit na větévky imitaci třešní /červené korálky 1 ku 1/. Je to úsměšvné, ale zdůvodnila to takto. Pták přiletí a klovne do korálku - namlátí si zobák a zjistí, že plody na tomto stromě nejsou k snědku. Po tomto zjištění se ještě několikrát ujistí, že to opravdu není k jídlu a odtáhne na jinou zahradu. Je možné, že si vytvoří i podmíněný reflex, že na tom či onom stromě není žrádlo. Když mi to řekla, dobře jsem se zasmál, ale nyní se mi to rozleželo v hlavě a tyto korálky takto nastražím. Stejný postup udělám i u kanadských a kamčatských borůvek jenom s tím rozdílem, že imitace plodů bude pokud možno co nějvěrohodnější. Tak, již jste se zasmáli, ale nyní bych chtěl vědět vaše seriózní názory. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2011 21:43

Není už jednodušší, než nejisté korálky,  zakrýt strom sítí proti ptákům - jakými se pokrývají třeba vinice?
  Mívám s ptáky na třešních problémy (nejen špačci, i kosi a další), ale vesměs jen u raných odrůd. V době zrání pozdních chrupek už ptáci o třešně takový zájem nejeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 13.4.2011 8:58

Mohu potvrdit, že "ptačí svět", který řádí v mém sadu a mám jej před okny je tak přemnožen, že na pěstování některých druhů ovoce jsem rezignoval. například lískové ořechy, skoré třešně nebo kamčatský zimolez. Sem tam zaznamenám nějakého nového vetřelce. Letos to byl Kos horský. Poslední dobou nacházím u kmenů švestek mnoho pecek rozpůlených. Je tu hodně sojek a strakapoudů ale i žlun, tak nevím které mají tuto oblibu. Kos je tak přemnožen, že to nepamatuji, jedině vrabců ubylo (vyklovávali na jaře nazelenalé pupeny rybízu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika