Příspěvky uživatele - 249.198

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak skladovat kukurici?, 29.8.2012
Za mých mladých let se kukuřice (v klasu) skladovala v dlouhých laťkových silech se stříškou. Dlouhé asi 50 m, na kůlech od země si 1 m a vysoké tak 4 m. Šířka těchto klecí asi 1,5 m. Mělo to mnoho dvířek aby se dalo to vybírat a dávat do stroje... celý příspěvek >
Peckoviny - řez, 27.8.2012
Mám knížku speciálně o řezu (Hričovský, Kudriavec) a skutečně je tam všechno akorát "letní řez" tam není uveden. Co je důležité a platí vždy, řez se uskutečňuje především za účelem posílení růstu, tedy jsou-li přírusky nedostatečné. Druhotné hledisko... celý příspěvek >
Peckoviny - řez, 27.8.2012
Také bych zdůraznil, že řezat může ten kdo ví proč řeže. Kdo je laik i kyž nadšenec pěstování ovoce, tak raději na letní řez ať zapomene a udělá potřebé na jaře, tím měně může napáchat škod.
Řez jabloní, 19.8.2012
V pozdním létě se nehnojí ani neřeže, protože obojí provokuje růst (nadváha kořenů nebo živin). Strom má jít plynule do "útlumu"  do určitého bazálního metabolizmu a musí tudíž snížit transport živin a doslova ztratit vodu, jinak v zimě zmrzne.... celý příspěvek >
Pomozte s určením názvu jabloně, 17.8.2012
Jestli to mělo růžové líčko, tak by to mohl být i STARK EARLIEST. Průsvitné letní je maximálně žluté až bílé.
Co je to za slivon?, 16.8.2012 Obsahuje fotku
Zkuste si to porovnat s tímto obrázkem. I JOJO by to mohlo být. Je to z mého sadu na Valašsku.
Vodnate pupinky na rukou, 14.8.2012
Občas mám stejný problém a je to plíseň. Dělá se to na dlaních a prstech a na druhé straně poblíž nehtů hlavně v létě a taktéž to odstřihuji vyhnutými nůžkami z manikúry. U mne to není "z práce" ale pocení rukou tomu jednoznačně dopomáhá.
Nějaký plevel mne neznámý, 12.8.2012
Děkuji, je to ona.
Nějaký plevel mne neznámý, 12.8.2012 Obsahuje fotku
Prosím o určení plevele. Na jaře jsem pohnojil záhon zeleniny (2 pytle) záhradním substrátem a vyrostlo mi něco co je na obrázku a to v míře nevídané. Je to vysoké až k metru ale někdy i zakrslé a poléhavé. Mám dojem, že jsem to opravdu "pohnojil" a... celý příspěvek >
Deformovaná mrkev, 12.8.2012 Obsahuje fotku
Neví někdo náhodou, co způsobuje růst mrkve těchto tvarů.
Kdy roubovat nebo očkovat třešně, 10.8.2012
Ten odkaz by to chtělo doplnit, že při očkování v druhé míze se nechává asi 1 cm "řapík" to jest pousek stopky listu. Má to tu výhodu, že za 14 dní poznáte, zda očko se přijalo a už do jara bude jenom "spát". Zjistí se to tak, že se "cvrnkne" do něj... celý příspěvek >
Čím vylisovat sirup z rybízu?, 5.8.2012
Mám stejný postup jako pan "PP". Už 35 let lisuji pocínovanýcm strojkem TUTI FRUTI. Jsou to mozole ale zcela "ekologické".  Já teda lisoval šťávu za účelem marmelád a občas jsem tam přihodil kuličku angeštu. Sirup z černého rybízu se dělal za... celý příspěvek >
Technická a botanická zralost, 1.8.2012
U jabloní se rozlišuje: Sklizňová zralost (jenom sběr) Slizňová a konzumní zralost (sběr a možná už konzumace) Průměrná skladovatelnost a konzumní zlalost (konzumní zralost je až po určité době skladování)
Napadené plody broskvoní, 28.7.2012
Na poměrně slušném vzorku stromů jsem si dělal "soukromý výzkum" na co lapat vosy. Někde byl v literatuře doporučen mírně ředěny jablečný sirup. Můžu Vás ubezpečit, že to není pravda. V lahvích s pivem bylo po čase do třetiny vos a v těch se sirupem... celý příspěvek >
Poradíte, co s touto třešní?, 19.7.2012
Ten strom určitě nemá v průměru 15 cm. Přesadit lze i větš strom a dělá se to následovně. V posledním týdnu října se třešeň zkrátí na výšku a to hodně, stejně je neúměrně vytáhlá. Pak se zakrátí mírněji i boční obrost. Poté se vykope úzká hluboká... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika