Jak zničit včelí hnízda



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
26.2.2014 15:29

"Smícháním medu a slivovice vznikne nápoj alespoň pro mne nepoživatelný".

Tak u mne naopak vznikne nápoj velmi poživatelný, po nemž se všichni olizují. Navíc při jeho zvýšené konzumaci se nedostavuje bežný stav opilosti, která by se při pití holé slivovice dostavila velmi rychle a úderně. Léčebné účinky jsou rovněž vyzkoušeny: v kombibaci se zvýšeným přísunem vitaminu C je nachlazení virového původu zlikvidováno v čase méně než polovičním. Dvě štamprle + 1 Celaskon ráno, dvě š. + 1 C. večer a "za tři dny" je po rýmě.yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.2.2014 15:29

"Smícháním medu a slivovice vznikne nápoj alespoň pro mne nepoživatelný".

Tak u mne naopak vznikne nápoj velmi poživatelný, po nemž se všichni olizují. Navíc při jeho zvýšené konzumaci se nedostavuje bežný stav opilosti, která by se při pití holé slivovice dostavila velmi rychle a úderně. Léčebné účinky jsou rovněž vyzkoušeny: v kombibaci se zvýšeným přísunem vitaminu C je nachlazení virového původu zlikvidováno v čase méně než polovičním. Dvě štamprle + 1 Celaskon ráno, dvě š. + 1 C. večer a "za tři dny" je po rýmě.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 26.2.2014 15:36

Tak to jste mi p.Wimpi připomněl.To já vlastě pravou domácí slivovici míchám s medem,čajem také.Připravuji si ji v plechovém hrnečku na plynu.Svařím slivovici, smíchám s medem, a horké vypiji.Ale to v případech, když si chci prohřát ztuhlé tělo, nebo ve dnech chřipkového nachlazení, nebo jako prevence.Jinak je konzumuji odděleně-slivovici prokládám medem, a naopak.

Připomínám,že hlavně je třeba mít pravý med,nikoli ten marketový,ale nejlépe od včelaře.Pravou domácí slivovici,a nikoli ty utrejchy od Jelinka,nadstavované bramborovým lihem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 26.2.2014 15:37

Dík za radu, zrovna jsem si říkal, co s tou slivovicí budu dělat, tady už ten utrejch nikdo nechce a demižóny už jsou plný. Ale s medem, to bude paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.2.2014 15:49

Já to ale míchám za studena. Když je med zkrystalizovaný, pouze jej ve vodní lázni nahřeju opatrně a velmi pomalu tak, aby se začal roztékat a dal se přelít do flašky. Med (cca 20% objemu) pak doplním slivovicí a pak asi týden trvá, než se med ve slivovici úplně rozpustí. Občas je při tom vhodné flašku otočit vzhůru nohama a nerozpuštěný med, který sedá ke dnu promísit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2014 16:37

a při otáčení lahve máte u hrdla zátku, nebo sklínku nebo ústa wink???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.2.2014 17:11

V daném případě bývám trpělivý a čekám na řádné dokončení rozpustného procesu. Není proč spěchat, protože když se stará zásoba ztenčuje, nová várka se už připravuje.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 26.2.2014 15:41

A bez štamprlat a céčka za 4 dny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.2.2014 15:55

Jó pane, u mně normálně tak za 10, pro mě je obyčejná rýma doslova smrtelná nemoc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 26.2.2014 16:25

Já umírám taky při 37,3°Csad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 26.2.2014 18:52

Včelstvu se musí pamatovat odebrat med včas, a v dostatečné míře, protože pokud mají včely plné plástve, vede to ke zvýšené rojivé činnosti.Včelstvo musí pracovat, pak je klidnější.

Pokud je někdo alergický na včelí píchnutí, tak tam je to dané.Alergie  nejde léčit, a alergický člověk by se měl vyvarovat situacím, které vedou k riziku včelího píchnutí.Zdravému jedinci včelí jed neublíží.Nevím nakolik jsou pravdivé informace, které říkají, že včelí jed napomáhá léčbě revmatismu, ale přikláněl bych se k tomu.

Vosa má jed nejsilnější,následuje jed včelí,a nejslabší jed mají sršani.Udává se,že sršaní jed je sedumkrát slabší,než jed vosí.No jenže člověku je někdy nepěkně ouzko,když spatří v blízkosti sršaně-budí respekt.

Moje babička, kdysi dávno, si nechala píchnout do rukou sedum včelích žihadel.Nevím, ... to asi nebylo nejmoudřejší, ale říká se, co tě nezabije, to tě posílí.

Mě tyto přírodní produkty velmi fascinují, v poslední době med.Když si jen člověk připomene, kolikrát musela včela pro květní nektar na výrobu medu, tak se člověku panenky protočí.K donášce jednoho 1 kg nektaru je potřeba asi 14500 náplní medného váčku. Z 3 kg nektaru vznikne po zpracování 1 kg medu, takže na získání jednoho kg medu potřebuje včela 45000 náplní medného váčku.

Nebál bych se té práce okolo včelína, když vím, že bych měl lépe opýlené stromy, navrch kvalitní přírodní med, a jeho další produkty.Je lepší užívat slivovici, med,cibuli, česnek,čerstvé ovoce, než chodit po doktorech,a cpát se chemií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika