Jak se zbavit včel?



host - 178.253 (?)
7.8.2008 11:35

Prosim o radu mam na zahradě včely hned vedle udirny v zemi a nevim jak se jich zbavit mam strach aby nějak neohrozili děti děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 73.135 (?), 16.7.2007 15:43

Co se touto aplikací postřiku stane? Jestliže byla použita na vlastním pozemku na rostliny, které nedávají nektar ani pyl, natož na neživý inventář - nic. Jestliže by byla použita na nektarodárnou rostlinu /kvetoucí lípu, řepkové políčko atd./ pak by vymřely včely nejen Vašemu sousedovi ale všem včelařům tak 400 m okolo, pokud by to byla v dané lokalitě jediná smůška, tak i dále.

Jako řešení se jeví vhodné přirozená překážka  ve vzdálenosti aspoň 2 m od česna, vysoká cca 3 metry. Já to mám řešeno "lesovým živým plotem". Včely nabírají hned letovou výšku nad něj až do místa pastvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.98 (?), 17.7.2007 7:53

Souhlasím s tím, že včely za to nemohou. Problém je opravdu v lidech, ale pokud nic nezabírá, tak chemie je jediným východiskem. Co se týče toho plotu, tak to vám zavidím, u mne to nepůsobilo (2m vysoká kamenná zídka).

Rád bych, kdyby bylo uzákoněno, že včely nesmí být uprostřed obytných zón a sídlišť, vždyť když chováte psa, tak pro vás platí určitá pravidla co se týče ohrožování a omezování okolních lidí. V mém případě jsem stál proti starému pánu, který měl včely leta a k nejbližšímu poli asi 300 m.

Antonio Anonimus  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 73.135 (?), 17.7.2007 17:15

2 m výšky je málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83), 4.8.2007 12:26
Máme bohužel ten samý problém,máme včely v chatě už leta,každý rok na podzim odletí a na jaře se  stejnou pravidelností vracejí,už jsme vyzkoušeli kde co ale k roji se nelze dostat,protože je ve stěně chaty a tak s nimi žijeme,a protože je mi jich líto vystříkávat je když jsou ubytovány tak příští rok zkusím než se nastěhujou postříkat vlet nějakým odpuzovačem.Našla jsem si jako jed pro včely BULDOCK25 a tak se snad jich zbavím. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.229 (?), 1.10.2008 15:25

Skúste na miesto, kde sa zvyknú usadiť položiť, alebo zavesiť nejakú bedničku s otvorom. Keď ju včely osídlia, keď ju včely osídlia, uzavriete ju a prenesiete trebárs aj do lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.44 (?), 6.12.2009 18:53

Nebýt včel, není ovoce, jsou hmyzosnubné a díky včelám je spousta přírodní lidové medicíny.Neměli byste ani brambory, nekvetly by louky, nebyl by hmyz, stromy by se nerozmnožovaly.Btw, rojové včely nikdy!!!neútočí, je to jen vaše blbost, to hubení včel.Až je úspěšně vyhubíte, tak si kupujte jablka z Číny za 200,-kilo.Panebože, a to jsem v 21.stolení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.111 (?), 3.7.2013 22:56

Včely jako takovémi nevadí ale když mi zaleze do baráku celej roj a usadí se tam tak co s ním??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.253 (?), 7.8.2008 11:35

Prosim o radu mam na zahradě včely hned vedle udirny v zemi a nevim jak se jich zbavit mam strach aby nějak neohrozili děti děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.68 (?), 7.8.2008 12:42

Přečtěte si začátek diskuze - nejlepším řešením je požádat o pomoc odborníka, včelaře. Jednak má oděv a kuklu, bude vytrénovaný na lov roje a bude vědět, kdy a jak na ně.

JInak nestačím při čtení téhle diskuze zírat, bydlíme vedle včelaře a kromě dnů, kdy "musí jít do včel", o včelách nevíme nic, jedině že máme podstatně vyšší úrodu než sousedi o kilometr dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.8.2008 15:35

Včely v zemi? Nejsou to vosy?
A jak by měly ohrozit děti? Vždyť kvetoucí stromy bývají plné včel. Leda držet děti doma a neotvírat okno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika