jak na potkany na zahradě



host - 153.9 (?)
15.8.2007 8:34
Ahoj lidičky, takže my máme doma 2 psy, pinč a jezevčík, pinč už nám vyhrabal na zahradě hnízdo potkánů. Bylo jich tam 11 mladejch ještě neochlupenejch, po zničení hnízda sme mysleli, že budou konečně pryč, měly jsem tam totiž nepořádek, ten sme ukliudili a hnízdo zlikvidovali, jinak, měl jsem u toho foťák a mám to všechno zdokumentovany, jak se pes honí a kouše s potkanem, jak je vytahuje a tak, byla to sranda, dokonce 2 z 11 si nenechal vzít a sežral je :-), jednou jsme jim do nory taky lili vodu a vyskákalo jich taky aspoň 10. Ale pořád to není nic proti tomu co máme teď , matka pořád nadává že máme potkany pod kůlnou a na zahradě, ale pod kůlnou je bordel strašnej a dává se jim tam jídlo, který má být pro pse, ale potkani jim to asi berou. Když řeknu že by se to mělo uklidit, (vyhodit) tak o tom nechce slyšet, že by to nebylo kam jinám dat. Že vyhazovat to nechce. Včera jsem ji řekl ať si jde stoupnout pod kůlnu na minutu, ale nechtěla. Kdyby přišla vyděla by každou minutu mega moc potkánů, běhali nám pod nohama a nic si z toho nedělali. Troufám si říct že jich tam máme aspoň 50. Včera jsem tam stál se vzduchovkou :-) Když nemají rodiče o zničení potkanů zájem tak já se aspoň po večerech nenudím :-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 73.253 (?), 16.5.2015 6:50

Ne, to teda ani náhodou není. Jenže se nedá chovat jako pes, zdrhne. Plot pro ni nic neznamená.  Nedá se ani dobře ochočit.  Je to super zviřátko, ale na zahradu je dobrej tak leda její trus a neo i tam prsknout i s voliérou. Ale s pořádnou, mávelký nároky na pohyb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 15.8.2007 8:34
Ahoj lidičky, takže my máme doma 2 psy, pinč a jezevčík, pinč už nám vyhrabal na zahradě hnízdo potkánů. Bylo jich tam 11 mladejch ještě neochlupenejch, po zničení hnízda sme mysleli, že budou konečně pryč, měly jsem tam totiž nepořádek, ten sme ukliudili a hnízdo zlikvidovali, jinak, měl jsem u toho foťák a mám to všechno zdokumentovany, jak se pes honí a kouše s potkanem, jak je vytahuje a tak, byla to sranda, dokonce 2 z 11 si nenechal vzít a sežral je :-), jednou jsme jim do nory taky lili vodu a vyskákalo jich taky aspoň 10. Ale pořád to není nic proti tomu co máme teď , matka pořád nadává že máme potkany pod kůlnou a na zahradě, ale pod kůlnou je bordel strašnej a dává se jim tam jídlo, který má být pro pse, ale potkani jim to asi berou. Když řeknu že by se to mělo uklidit, (vyhodit) tak o tom nechce slyšet, že by to nebylo kam jinám dat. Že vyhazovat to nechce. Včera jsem ji řekl ať si jde stoupnout pod kůlnu na minutu, ale nechtěla. Kdyby přišla vyděla by každou minutu mega moc potkánů, běhali nám pod nohama a nic si z toho nedělali. Troufám si říct že jich tam máme aspoň 50. Včera jsem tam stál se vzduchovkou :-) Když nemají rodiče o zničení potkanů zájem tak já se aspoň po večerech nenudím :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.218 (?), 23.4.2011 16:47

Měl jsem hladkosrstého, super ostrého foxteriera... než mě ho přejelo auto. Mám souseda, který chová domací zvířata, takže potkani papají u něj a k nám chodí nevím proč. Když se zadařilo, tak pes tahal 2 denně!!! Foxterier nejlepší!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.162 (?), 20.6.2007 9:48
Kočka po sežrání otrávené myši umírá až tři týdny.....A vy nevíte, co jí je, proč jen sedí a nežere a až pitva zjistí rozpadlá játra po otravě jedem na myši.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 23.6.2007 21:15
Pokud potkani vytvářejí nory v nějakém tvrdším suchším materiálu, měly by jít  zaplynovat čpavkovou vodou. Čpavek se totiž velice intenzívně rozpouští ve vodě, takže se ho do té vody dost vejde a v uzavřeném prostředí nory potkani hynou okamžitě šokem. Já jsem si na to koupil 50 mililitrovou plastovou stříkačku v lékárně. Čpavková voda se koupí v drogérii. Na stříkačku se nasune kus tenké plastové hadičky, aby se čpavek dostal blíže k potkanům, kromě toho čpavek je lehčí než vzduch, takže do spodních částí nory by se sám nedostal. Pokud to ale budou rozsáhlejší soustavy nor s větráním a v mokrém prostředí, tak to asi příliš účinné nebude, čpavek se do vhlka pohltí. Musím ale uvést, že zatím jsem to přímo nevyzkoušel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.70 (?), 7.10.2007 1:21
Kadavry hlodavcu, otravene warfarinem nebo fosfidem zinecnatym predstavuji minimalni riziko sekundarnich otrav.
Prelozeno: pokud pouzijete na hubeni hlodavcu warfarin (Kumatox) nebo fosfid zinecnaty (ruzne pripravky), zadna kocka se pozranim mrtvych hlodavcu neotravi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.66 (?), 25.5.2010 8:56

Zajímalo by mne, jestli potkan může přežít, když už má krvavý nos z Kumatoxu, ale pak se dostane do prostředí bez jedů. Nebo ho to usmrtí posléze?

Jana Květoňová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.70 (?), 7.10.2007 1:37
1. hlodavci (resp. jejich kadavry), otravene latkami:
-brodifacoum
-difethialon
-difenacoum
-flocoumafen
-bromethalin
jsou pro masozravce nebezpecni.
kadavry hlodavcu, otravenych bromadiolonem jsou rizikovi, avsak mene, nez vyse uvedene.
kadavry, otravene warfarinem, coumatetralylem a fosfidem zinecnatym jsou nebezpecne minimalne, nebo vubec.
2. jedove stanicky pomohou dosti, predevsim pred primarnimi otravama (nastrahou) necilovymi zviraty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.181 (?), 13.9.2008 20:16

Ti co tu piši, jak neni dobre travit potkany, tak by si to mněly skusit jaká to je smrt!, a nebo až vám naký psychopat otravi vašeho pejska a nebo jedem nastraženym na vašeho psíka se omylem otrávi ditě!!! veškeré jedy používane pro hubení hlodavcu mravencu atd, tyto jedy jsou velmi nabezpečné přiznaky se projeví (zaleži na množstvi jedu) 3 až 5 dni a to už je pozdě jak u vašeho psíka tak dítěte!!!

Tak si romyslete jestli lepši neni pastička a podobně!

Jinak ja osobně se pro zakazáni jedu na hlodavce a slimaky /mravence, a to tak že to napojde koupit volně v obchodě! jen par spec firem na povoleni MVČR!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.249 (?), 13.9.2008 21:09

nebudem moralizovat, ani pisat akou smrtou hlodavce odchadzaju zo sveta... co mne osobne vadi na otrave na hlodavce je, ze otraveny hlodavec nezdochne hned, ale trva mu to dlho, zvacsa niekde zalezie, tam zdochne a rozklada sa, smrdi moze byt zdrojom cohokolvek, sadaju na to muchy a prenasaju to (tento aspekt mi prekaza viac ako to, ci sa potkan trapil pri zomierani, alebo nie, som hnusak, nadavajte mi), castokrat som mal tu moznost, ze som niekde prisiel do priestorov, kde bola polozena otrava a tam smrad z rozkladajucich sa hlodavcov, teda preto preferujem pasce, ked uz sa problem vyskytne...

skusenost s otravou inych zvierat nemam, kedze pes sice chyta potkanov, mysi a cokolvek co sa dostane na dvor a nepatri tam, ale nikdy to nezozerie (a to je velky papkac a labuznik), teda v tych hlodavcoch asi nieco citi, co nie je dobre a vzdy to donesie uz zabite pred dvere, aby sme to vyhodili...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika