jak na potkany na zahradě



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
2.8.2009 0:03

Potkan klidně sežere věci s "lidským pachem", pokud jsou pro něj atraktivní a není -li jejich pozření propojené s dalším zážitkem, který je nepříjemný, ale potkan jej přežije. (nebylo-by tomu tak, neznamenali by potkani žádné nebezpečí pro sklady potravin), nicméně sádru skutečně žrát nebude, je pro něj totiž stejně chutná jako legendární bonbóny z vaty Mila z hlavy XXII.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 238.174 (?), 30.12.2018 15:42

Já mám problém s podkany, bydlí pod kurníkem kde jsou slepice, takže potravu mají, nemůžu přestat krmit slepice a přestěhovat je taky nemám kam. Už tam mám opravdu veliké mrchy a nevím co s nimi, jedy dát se bojím kvůli ostatním zvířatům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 31.12.2018 8:06

Pasti, psa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.241 (?), 6.5.2009 22:05

Tak jsem se po přečtení diskuze docela ztratil. Takže moje požadavky jsou následující:
Potřebuji se zbavit potkanů, ale použitý jed nesmí způsobit sekundární otravu, aby se mi neotrávil pes, kdyby sežral otráveného potkana či jinou myš.
Mám tedy koupit KUMATOX G nebo LANIRAT PG?
Předem díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.241 (?), 7.5.2009 19:24

Tak jsem se dočetl, že:
- KUMATOX - nutno podávat opakovaně, nezpůsobuje sekundární otravu
- LANIRAT - tráví po jednom pozření, způsobuje druhotnou otravu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.169 (?), 1.8.2009 21:32

Mám zahradu s mírným spádem k potoku, mám pod ní i potkany, hryzce a myši. Také mám tři psy, kteří v minulých letech pochytali tři potkany velké, dva malé a dva krtky. poslední obětí byl krtek a je to již asi dva roky co ho chytili, přestože tam je ta havěť dál viděla jsem z okna, jak běžel mladý potkan okolo nich a nijak jim nevadil - oni se snad s nimi skamarádili.Podotýkám, že psi mají každý svůj kastrol, který vymetou, že by se nemusel ani mýt a zbytky jídla se u nás nevyskytují.Slyšela jsem, že potkani jdou po vodě, takže u mně mají přímo magistrálu.Ale prý se má dát na plochou misku 2 -   3krát mouka a počtvrté sádra.Zatím jsem to nezkoušele, jenom se k tomu dlouho chystám - ona to také nebude příliš humánní smrt, protože by měli pojít následkem té nabobtnalé a následně ztvrdlé sádry ve vnitřnostech. Jedy bych také nepoužila, protože nevím jestli mě moji psí kamarádi ty úlovky představili všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.26 (?), 1.8.2009 23:23

Tak to jste mě fakt pobavila! To s tou sádrou Vám poradil kdo? Si z Vás dělá srandu, ne? Nechce se mi věřit, že by se zrovna na Vaší zahradě vyskytovali potkani bez mozku. Vždyť potkan se netkne žrádla, na kterém zachytí sebemenší lidskou pachovou stopu. Že by tedy nerozeznal pach mouky a pach sádry? Pokud se Vám touto metodou podaří potkany zlikvidovat, dejte vědět. Opravdu mě zajímá, jak to dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 2.8.2009 0:03

Potkan klidně sežere věci s "lidským pachem", pokud jsou pro něj atraktivní a není -li jejich pozření propojené s dalším zážitkem, který je nepříjemný, ale potkan jej přežije. (nebylo-by tomu tak, neznamenali by potkani žádné nebezpečí pro sklady potravin), nicméně sádru skutečně žrát nebude, je pro něj totiž stejně chutná jako legendární bonbóny z vaty Mila z hlavy XXII.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 139.181 (?), 5.9.2009 10:35

Já potkany nechávám, těch pár kousků chleba mě nezabije ani mi neubude, nehlědě na to, že jsou přísně chránění-na to pozor.Nebo to jsou krysy?J.Zeberová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 5.9.2009 12:04

Paní Zeberová, Vy byste přísně chránila všechny tvory, to je chvályhodné, ale potkani, stejně jako myši, komáři, mouchy chráněni nejsou, čím by se chudáci deratizátoři živili.
  Na krysu už u nás nenarazíte těžko, na zahradě jistě ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 5.9.2009 12:29

Krysy jsou vyhubeným a v našich podmínkách vzácným druhem. Potkan je přenašeč mnoha chorob a je dobré se ho zbavit, nebo zamezit tomu, aby se dostal na váš pozemek, je -li to možné (klapka v kanalizaci a podobně)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika