Kde sehnat RODEX



host - 161.200 (?)
22.8.2012 22:20

Mám Rejska na zahradě a díky němu mi padly už dva stromi jabloní :(nevíte jak na něj? Mám tam kočky nemůžu použít jedy.. Předem děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 131.14 (?), 31.8.2009 20:41

citaj clanok-ako znicit krtka a hryzca vodneho z dna 25.8.09 host 13114.balit korene do pletiva pomoze len do casu.zasadit niekam inam po case si to znova najdu, tak ze bojuj presne podla rad rbs.vela stastia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.11 (?), 13.1.2012 18:00

Dlouho jsem tak od srdce nezasmála... Bojuji také, letos použiji gel, uvidíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.200 (?), 22.8.2012 22:20

Mám Rejska na zahradě a díky němu mi padly už dva stromi jabloní :(nevíte jak na něj? Mám tam kočky nemůžu použít jedy.. Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 22.8.2012 22:27

To máte hryzce, ne rejska - rejsek stromům neškodí a je chráněný.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 226.236 (?), 29.6.2007 7:46

Vážený pane. Pár krtinců je jedna věc a škody druhá. Bydlíme v Pokrkonoší. Chodbičkami, které krtek vrtá, se stahuje např. při jarním tání voda. Postupně je vymílá do neskutečných průměrů. Při chůzi po louce, sekání se pak zničehonic propadnete po kolena vy nebo traktor, sekačka, kdokoliv/cokoliv. Louka se tak stává až příliš riziková. Nemluvě o nákladech na ustavičné práce kolem. To už není o lásce k těm miloučkým černým krtečkům...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
metaseq - (1) - 169.34 (?), 25.5.2009 19:10

Krtek je intenzívní škůdce, protože 90% jeho potravy tvoří nejužitečnější půdní živočich a to je žížala. Navíc žere užitečné střevlíky a jejich dravé larvy. Ostatních červovitých škůdců na louce nebo na zahrádce(omlouvám se těm co mají krtonožky) je pramálo. Navíc pomáhá rozšiřování hryzců, kteří jeho nory využívají. A mít 5 krtinců na 1 m čtvereční, jak jsem míval já, také není příjemné. Takže krtka hubím kde to jen jde, ročně jich do pastí chytím 10-15.  Už dávno bych neměl trávník, který by se dal sekat, ale tankodrom s obnaženou hlínou. Navíc na obnažené hlíně se uchytávají různé plevele, takže trávník není kvalitní ani co do druhové skladby travin. Sekám sekačkou i kosou, ale nevím jaký to máš požitek z kosení kosou, když máš před sebou asi půl hektaru a sekáš celé 3 dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.126 (?), 16.10.2016 21:51

krtečka jsem ze zahrádky dostla vodou z hadice, reje každou lichou hodinu, zimní čas, jakmile začal rýt půstila jsem mu vodu do chodbičky, za chvíli byl nad zemí, kde se moc rychle nepohybuje a špatně vidí, popadla jsem ho rukavicí, hodila do kýble a odvezla k lesu. Nikdy bych tak roztomilé zvířátko nezabila, nejhorčí predátor jak vidno je člověk.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 8.3.2011 22:40

Ondro, já taky kosím kosou a je to paráda. Víte v čem mají motoráci problém? Jsou masírovaní reklamou - kosa se již nenosí. Tito lidé mají rádi hluk a pohodlí. Na druhou stranu mají dobře střižený zelený koberec - všechna čest. Další problém je ten, že se již neumí mnohde dobře naklepat a seřídit kosa.  Každé kosení /ruční, strojní/ má svoje výhody a nevýhody. K ručnímu kosení jsem se znova vrátil, protože jsem měl sedavé zaměstnání a vrámci posílení zádového a jiného svalstva kosím ručně. Od té doby mám pokoj od bolesti zad. Vřele doporučuji. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.4 (?), 9.3.2011 11:32

Kosení je krásná věc, ale musíte rozlišovat louku a zahradu. Kosa potřebuje prostor, na malých či složitějších plochách si s ní akorát ublížím. A kosou se nedá sekat na úrověn pod 5cm, kosou se seče 2x 4x do roka, což u trávníku jaxi nelze. A mít louku na zahrádce, mezi záhony - no budiž vám libo, mně to nevyhovuje.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 9.3.2011 20:11

Pavle, se vším souhlasím až na to, že kosou se seče tráva u země.Jinak krásný hustý dobře opečovávaný zelený pažit je bezesporu krásný. Jestli se zatouláte 11. 7 2011 do Volar, potom se můžete na vlastní oči podívat jak se kosí tráva. V tomto termínu zde probíhá soutěž Volarský sekáč. Kosí se ručně 1 ar na čas. Potom se závodí mezi křovinořezem a kosou.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika