Hryzec



host - 160.14 (?)
7.7.2008 22:16

Máme na zahradě Indické běžce od loňslého léta, viděla jsem je v Německu, řešili s nimi problém se slimáky. I my jsme léta měli problém se slimáky, pořídili jsme si Běžce a výhodou je, že Běžci neustále   / ráno a večer/ brouzdají po zahradě a načechrávají co se načechrat dá /nehrabou/,přitom nedělají škodu.Tato vlastnost je neslučitelná s krtky a s hryzci, ti milují klid.  Letos po dlouhé době nemáme krtiny na zahradě, ani hryzce ve skleníku.   JN

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 108.41 (?), 28.11.2015 18:09

Jiz 15 let mam samotu v Nenecku. Nemohl jsem nic pestovat, protoze me hryzci vsehny koreny v zahrade sezrali. Po nekolika letech bezuspesneho zkouseni pasti jsem vyvinul postup jak Hryzce chytit. Jak se u me Hryzec obevi zahrabu past a driv nebo pozdeji je to jeho smrt. Po 7 letech mohu rici : moje past funguje 100 - procentne. Omlouvam se za moji cestinu. Jsem tu uz dlouho.

Škůdce  hryzec
Škůdce hryzec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.250 (?), 28.5.2008 19:07

Ahoj,

to snad není možné? odstěhují se, když ucítí černý bez?

Nemůžu tomu uvěřit.

díky za nápad.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.116 (?), 19.2.2015 0:58

Když se postavila nová stodola, tak se k vratům prý zasadil bez, myší havěť ho prej nemá ráda, tak docela tomu listu do díry hryzcovi věřím.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.99 (?), 16.6.2016 11:30

dobrý den, včera jsem přišla domů, otevřela dveře a přes nos jsem dostala "ránu" smradu, jako kočičí moč... opravdu ostrý "smrádek". po chvilce jsem ale zjistila, že mám v kuchyni na stole natrhán košík květů černého bezu (děti a manžel natrhali) takže pokud listy bezu alespoň trochu "smrdí" po kočkách, což by hryzcům mohlo vadit, tak by stejně mohli fungovat i květy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.215 (?), 11.6.2008 12:37

Pracnou, ale účinnou metodou k hubení hryzců je zakopání 5l zavařovací láhve s trochou vody pod chodbu, kterou se hryzci pohybují a zakrytí prkénkem, aby láhev byla ve tmě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.141 (?), 25.6.2008 19:17

Vyskúšal som metódu so zaváracím pohárom, ale hryzec uzavrel chodbu tesne pred pohárom a "pascu" obišiel. Kde som urobil chybu? K čomu je dobrá tá voda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.242 (?), 30.6.2008 22:22

Likvidoval mi vše. Podvrtal a podhryzal vzrostlou broskvoň. Šok jsem utrpěla, když se mi podvrtal do skleníku a žral sazenice okurek jednu po druhé. Bylo to, jako když jsou ustřiženy nůžkami. Vyzkoušela jsem vytopit vodou, do každého "živého" otvoru jsem vnadila jed na myši /růžové granule/, vylévala jsem díry zkvašeným slepičákem. Vyhlásila jsem heslo: kdo z koho!!!  Zahrádka byla prošpikovaná dírami každý den jinde a nové. Pak jsem vzala prastarý tělový deodorant - sprej šílené vůně- a 3x denně obešla skleník a zahrádku, každou díru důkladně nasprejovala, díru motyčkou zahrabala, utěsnila a ušlapala. Po týdnu se nové nory a díry již neobjevovaly, všechny jsou mrtvé a ucpané a ten parchant /promiňte/ se skutečně vystěhoval neznámo kam. Sousedi nic neříkají. A tak doufám, že ho ten nesnesitelný puch skutečně vystrnadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.14 (?), 7.7.2008 22:16

Máme na zahradě Indické běžce od loňslého léta, viděla jsem je v Německu, řešili s nimi problém se slimáky. I my jsme léta měli problém se slimáky, pořídili jsme si Běžce a výhodou je, že Běžci neustále   / ráno a večer/ brouzdají po zahradě a načechrávají co se načechrat dá /nehrabou/,přitom nedělají škodu.Tato vlastnost je neslučitelná s krtky a s hryzci, ti milují klid.  Letos po dlouhé době nemáme krtiny na zahradě, ani hryzce ve skleníku.   JN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 31.69 (?), 29.7.2008 12:50

Dobrý den, mám jenom dotaz co jsou to ti Běžci. Dík za radu Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.152 (?), 29.7.2008 14:33

http://www.chovprochazka.estranky.cz/stranka/kachny-indicti-bezci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika