Škůdci na listech ptačího zobu



host - 34.52 (?)
26.6.2012 15:47

Dobrý den,

i já mám problém s ptačím zobem. Každoročně mi během léta začnou lístky jakoby šednout, následně se na nich utvoří seschlá místa se žlutým okolím a do podzimu celý opadá. Toto se mi opakuje již třetí sezonu. V obchodě mi poradili že by to mohla být plíseň, provedla jsem postřik, ale letos je to opět tu. Žádný škůdce na listech není viditelný. Prosím můžete mi poradit co s tím?

Velice děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 13.98 (?), 9.7.2011 17:16, zobrazeno: 16852x
Dobrý den, prosím o radu, co to je a jak na ně. Škodí listům ptačího zobu na kterých se usídlili a zdá se, že se jim tam líbí. Listy pak mají kovový nádech a nové mladé lístky se svinují a usychají. Zkusil jsem na ně waterboarding, i mýdlo jsem přidal, ale pořád tam jsou. Děkuji
To jsou ti hajzlicí
To jsou ti hajzlicí
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 9.7.2011 17:43

Zkuste Mospilan....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.225 (?), 12.7.2011 1:59
To foto neni pro presnejsi identifikaci skudce dost detailni. Zustava tedy moznost, ze ten hmyz nafotite zblizka a ostre, aby vynikli fenotypalni detaily, anebo se muzete spokojit s radou, vychazejic z popisu skod na rostline se jedna pravdepodobne o save skudce, nektere listove plostice jsou podobny vyobrazenemu hmyzu. Ze se jedna o savy hmyz muzete vyuzit k jeho vyhubeni pouzitim systemoveho insekticidu s sirokym spektrem ucinku, nabizeji se nikotinyly kupr. Mospilan 20 SP nebo Calypso 480 SC. Davkovani je 0.4 g Mospilan na litr vody resp. 1 g/2.5 L, 2 g/5L, 4 g/10 L atd, Calypso 0.3 mL/litr, resp. 1 mL/3.3 L resp. 3 mL/10 L. Postrik aplikujte za sucheho pocasi vecer, pri/tesne po zapadu slunce, pri teplote maximalne 23°C, nemelo by aspon den pote prset; postrikejte dukladne vsechny listy do skanuti, ze vsech stran. Ucinna latka Mospilanu resp. Calypso je vstrebana listy a rozvedena v cele rostline, ucinnost proti skudcum pretrvava u Mospilanu 2 - 4 tydny, u Calypso 3 - 6 tydnu, v zavislosti od konkretniho skudce. Pokud naleznete na rostlinach vajicka skudcu, je dulezite zasahnout postrikem i tyto, oba nikotinyly maji vyrazny ovicidni (nevilihla vajicka hmyzu usmrcujici) ucinek, zasahnete tak i nasledujici generaci. Pokud plody rostliny planujete jist, je ochranna lhuta u Mospilanu 14 dni, u Calypso 21 dni po aplikaci; plody teda muzete sbirat nejdrive za 3 tydny po postriku. Nejvice zasazene listy odstrante, aby jste predesel sireni myko- nebo jinych infekci rostliny. Z pripravku na prirodni baze ma dobrou ucinnost olejovy koncentrat vytezku z niemoveho stromu, NeemAzal T/S, hlavne pri nalezeni prvnich skudcu/skod na rostline, na vcasny zasah; snasenlivost pripravku by jste vsak musel zjistit pokusnym postrikem nekolika listu/jedne vetve a pozorovanim alespon tyden, ci se nedostavi nesnasenlivost, s NeemAzalem nemam u ptaciho zobu zkusenosti. Pokud je napadeni uz pokrocile, jsou vhodnejsi eradikativne ucinne insekticidy (kupr. jmenovane).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.98 (?), 18.7.2011 18:54
Děkuji za radu, použil jsem Mospilan a zdá se, že to zabralo. Uvidíme na jak dlouho. Každopádně jsou nyní listy čisté, bez škůdců.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.52 (?), 26.6.2012 15:47

Dobrý den,

i já mám problém s ptačím zobem. Každoročně mi během léta začnou lístky jakoby šednout, následně se na nich utvoří seschlá místa se žlutým okolím a do podzimu celý opadá. Toto se mi opakuje již třetí sezonu. V obchodě mi poradili že by to mohla být plíseň, provedla jsem postřik, ale letos je to opět tu. Žádný škůdce na listech není viditelný. Prosím můžete mi poradit co s tím?

Velice děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.130 (?), 9.7.2014 13:19

Dobrý den,

i já mám problém s ptačím zobem. Každoročně mi během léta začnou lístky jakoby šednout, následně se na nich utvoří seschlá místa se žlutým okolím a do podzimu celý opadá. Toto se mi opakuje již třetí sezonu. V obchodě mi poradili že by to mohla být plíseň, provedla jsem postřik, ale letos je to opět tu. Žádný škůdce na listech není viditelný. Prosím můžete mi poradit co s tím?

Velice děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.145 (?), 9.7.2014 18:51
Mohly by to být svilušky. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.253 (?), 23.4.2016 21:02

Dobrý den, potřeboval bych poradit se škůdcem na ptačím zobu - stálezeleném. Loňský podzim poprvé opadal, což už bylo divné a letos na jaře - po střihu - se začal objevovat na větvičkách bílý povlak - jedná se o plíseň nebo škůdce a co s tím? Zatím se vyskytuje cca na 10 rostlinách ze 130... Předem děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.129 (?), 21.7.2014 14:38

Dobrý den,

taky mám problém s ptačím zobem. Přikládám foto pár lístků, nevíte prosím, co mi jej ožírá? A jak nenasytu zlikvidovat?

Díky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 21.7.2014 15:24

Co je to za škůdce nevím. Ale pokud nehrozí holožír nebo to nevadí esteticky, tak bych nic nepodnikal. Jinak pomůže nějaký běžný insekticid (Calypso, Mospilan, Decis, Karate...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika