Ferramol neúčinkuje?



host - 133.224 (?)
16.7.2020 11:01

Mám plžáky jen ojediněle. Po rozhození trošky Ferramolu poškození jahod, zeleniny zmizí. Takže ten neúčinek bude spíš mohutnost populace slimáků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.6.2013 11:33

Vanish a Mesurol obsahují látku, která u savců vyvolá zvracení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.206 (?), 14.7.2020 12:32

Někdo jej chválí, ale já si nejsem účinností jist.

Koupil jsem jej asi před dvěma roky, protože mám těch potenciálních míst použití víc, tak hned několik kg.

Letos jsem vysadil záhon kapusty a modrého zelí, bohatě jsem jej zasypal Ferramolem, který do dvou dnů zmizel, tak jsem zásyp obnovil, ale kapusty i zelí jsou přesto ožrané na košťál. Když jsem si na půlden sedl na zahradu, tak jsem zjistil, že slimáci vesele lezou kolem granulí, které je nezajímají, ale zřejmě velmi chutnají potkanům, jejichž rodinka se usídlila v sousední zanedbané zahradě. Pravda, jim vůbec neškodí, ani mladým. Tak si myslím, že jsem koupil za několk set Kč krmilo pro potkany. 

Domnívám se, že je to draze prodávané placebo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 243.58 (?), 14.7.2020 20:36

Granulax účinkuje spolehlivě. A žádné vyšší (než plži) zvíře to díky repelentním látkám nepozře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 15.7.2020 7:56

Možná jste nezajistil ovlhčení granulí, snad jste přehnal dávkování-nebylo rozhozené naširoko, a to usnadnilo sběr potkanům... A nepopásá se na Vaší brukv.zelenině ještě někdo jiný- housenky, zajíci, králíci, srnčí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.144 (?), 15.7.2020 8:45

K tomu ovlhčení: Jakmile se jakékoliv granule, co jsem zkoušel dotknou vody, bleskově zplesniví a slimáci si jich nevšimnou. Takže ty deklarace o jakési voděodolnosti jsou jen reklamní pokřik. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.5 (?), 15.7.2020 10:29

Ferramol funguje, aspoň já mám zkušenost dobrou.Nikdy je nevlhčím, někdy omylem při zalévání. Na slunci ale zas uschnou. Je pravda, že neokusují jen slimáci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 15.7.2020 10:58

Mnou velmi vážený PP., pokud jsou poblíž slimáci a přiměřeně, dle instrukcí výrobce rozhodím gran.návnadu, tak ta zmizí, slimáci intenzivně slizí-až pění, zčásti zmizí pod povrchem půdy, někteří to nestihnou... To Vy ale víte. K ovlhčení stačí rosa, ta však většinou večer a občas ani ráno není, pak žír na zelenině pokračuje, padne-li zrána, tak si slizáci ještě z gran. cosi líznoucheeky. Ta plíseň se v mojí praxi zatím nekonala, ale věřím, že ji mátewink! Prevencí může být mj. to, že nedovolíme přehuštění porostů, stín tam, kde nemusí být-např. přerostlá tráva, plevel na chodníčcích apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.38 (?), 15.7.2020 13:22

  přiměřeně, dle instrukcí výrobce rozhodím gran.návnadu, tak ta zmizí, slimáci intenzivně slizí-až pění,...

To dělají slimáci po požití granulí s obsahem metaldehydu (Vanish, Granulax, aj). Po Ferramolu, o němž je tu řeč,  neslizují a taky nenajdeme žádné mrtvé. Musíme si vybrat, buď účinné granule škodlivé pro půdu nebo netoxické, ale i méně účinné. Rozhozené granule Ferramolu většinou přes noc zmizí. Věřme, že mizí díky slimákům a rovněž věřme, že ti pod zemí uhynuli, jak tvrdí výrobce v návodu. Nicméně při kypření půdy jsem dosud žádného mrtvého slimáka nepotkal. M.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.224 (?), 16.7.2020 11:01

Mám plžáky jen ojediněle. Po rozhození trošky Ferramolu poškození jahod, zeleniny zmizí. Takže ten neúčinek bude spíš mohutnost populace slimáků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 189.109 (?), 15.7.2020 13:28

"slimáci intenzivně slizí-až pění, zčásti zmizí pod povrchem půdy, někteří to nestihnou..."

Vážený pane, pravděpodobně jste si spletl přípravek, protože Ferramol nezpůsobuje slizení, ale plži pouze přestanou žrát a po několika dnech zemřou hladem. Slizení způsobují úplně jiné přípravky, např. Granulax nebo Vanish.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika