Ferramol neúčinkuje?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 252.193 (?) 
1.6.2013 14:30, zobrazeno: 11510x

Tak nevím... Udělala jsem malý pokus: sesbírané slimáky jsem zavřela do nádoby a přidala hrst Ferramolu. Sežrali to do mrtě a už třetí den lezou a kypí zdravím... Mám nějaké odolné slimáky, nebo to fakt neúčinkuje? 

Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.242 (?), 1.6.2013 18:04

Dobrý den,

Chci se Vás zeptat, kolikátým rokem Feramol používáte na zahrádce? Při dloudobém používání přípravků vzniká tzv. rezistence. Znamená to, že by si slimáci vytvořili odolnost na jedovatou látku. V tomto případě na fosforečnan železitý. Zkuste použít jiný moluskocid s odlišnou látkou působení. Např. Vanish nebo Mesurol Schenken. Jiné přípravky proti slimákům nejsou u nás Státní rostlinolékařsko správou evidovány. Pozor! Oba přípravky jsou toxické na teplokrevné živočichy a nesmí se sypat přímo na zeleninu. My Feramol používáme druhým rokem a zatím účinkuje spolehlivě. Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.193 (?), 1.6.2013 19:24

Dobrý den, děkuji za reakci. Ferramol jsem poprvé koupila loni, sypala jsem ho, ale slimáků bylo málo. Letos jsem koupila nový a tenhle výsledek. Slimáci žijí stále, aby nechcípli hlady, přikrmuji - Ferramolem :-). No, ještě je možnost, že jsem koupila nějaké vadné balení...

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.6.2013 19:55

Sypu ferramol třetím rokem a stále bych řekl, že funguje velmi spolehlivě. Zatím mizí pouze granule a ne rostlinky. Hlavně po něm nezůstávají vyslizené mrtvolky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.228 (?), 1.6.2013 20:14

I já sypu ferramol třetím rokem a stále s úspěchem. Slimáci po něm zcela evidentně mizí/hynou.  Bez něj bych měla sežranou zahradu za dva dny, jsme na okraji vsi, je jich tu spousta a z okolí stále lezou další. U vanishe a mesurolu se jednak bojím, že otrávím další živočichy, jednak se mi nechce sypat na záhony se zeleninou Pepo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.96 (?), 2.6.2013 8:12
Dobrý den. Taky mi nepřipadá zrovna dvakrát účinný. Při styku z vlhkem má nabobtnat pak se vrátit do původního stavu, jenže to nějak nestihne, vždy zplesnivý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 2.6.2013 10:06

Mně naopak účinný připadá, ale s tím vlhkem je to pravda. Je to protivné hlavně proto, že se sype volně mezi rostliny. Pak po dvojím zalití je to plesnivé. O tom je v návodu trochu nepravda. Ve skleníku Vanish sypu do kelímků položených na bok tak, abych jej proudem vody nepolil. To se osvědčilo. Ferramol sypu jen když je sucho a jen malé množství a kdyžtak opakuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.6.2013 8:27

Zkuste Vanisch, je to sice nechutný pohled ale zase víte na čem jste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.194 (?), 2.6.2013 9:21

Dobrý den, Vanish ani ostatní jedy používat nemůžu, máme psa, kočku a na zahradě ježky... Před pár lety nám umřela kachna indického běžce Betynka, jinak stroj na požírání slimáků, můžu indické běžce vřele doporučit. Ale sežrala otráveného slimáka od sousedů a už to "nerozdýchala". Teď kachny mít nemůžeme, tak nezbyde než sbírat, sbírat... a zase sbírat. 

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 2.6.2013 10:12

Vanisch je jedovatý pro ježky a ostatní zvířata - psy, kočky...      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika