Díry v zemi - ktrek nebo hraboš?



pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 38.2 (?)
26.7.2010 9:41

A plevel budete řešit až se vám namnoží?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 1.6.2009 17:36

Přímo atentát na hlodavcovo čichové ústrojí uděláte, když do děr nalijete jíchu z listů bezu černého.Jícha jsou vykvašené listy ve vodě.Nic voňavého to ovšem moc není.U mne pomohlo jen zacpání díry listím bezinky a hlodavec, asi hraboš či něco podobného vzal nohy na ramena.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.91 (?), 1.6.2009 20:05

Prosím tě, můžeš tu dát recept ja se to kvasí?Napiš tu prosím podrobný návod jak na to?A může to bejt i jiné listí?Co mám utrhnout a co se stym dělá.Podrobný návod.Dík za tvou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 1.6.2009 23:03

Výluh z listí bezinky je zcela jednoduchý.Připravíte si nějakou nádobu, ne kovovou, prý nevhodně ovlivňuje kvašení.Vložíte listí, zalijete vodou, nejlépe dešťovou teploty stejné, jako je vzduch a lahev přikryjete něčím prodyšným, aby to propouštělo vzduch, ale zamezilo vniku hmyzu.Není to zrovna voňavá záležitost, dejte si to spíše dále od domu.Hotový výluh poznátě podle toho, že rostlinný materiál klesl ke dnu a netvoří se pěna.Můžete ředit, účinnost je největší při neředěném výluhu.Hlodavci dále nesnáší česnek a řebčík, ten si ale nejspíše nebudete likvidovat.Já jsem si dělal výluh z kopřiv, ředil jsem to 1:10 a vše po tom rostlo jako z vody.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.91 (?), 2.6.2009 21:46

a to by mnělo vhnad tho Hryzce?Plati to i na krtka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 2.6.2009 23:53

Podle mne by to na hryzce mělo působit, zkuste to a uvidíte, na krtka nevím.Četl jsem, že to působí na všechny hlodavce, nejsem si ale jist, zdali krtek je hlodavec... Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.190 (?), 3.6.2009 8:03

Podle mne je princip ten, ze jim vadí vše co "smrdí" Mají citlivé nosy na hledání potravy a ten zápach jim to přehluší-necití ty svoje žížaly nebo co žerou. Teď záleží najít ten správný pro ně nepříjemný zápach, který je neodžene jen 3m vedle, ale hodně daleko. Teď už týden zkouším čpavkovou vodu. Zatím úspěch, ale týden je krátká doba na učinění závěrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.34 (?), 26.7.2010 8:41

Dobré ráno,

koupili jsme se ženou chaloupku a vypadá to, že máme na zahradě stejný problém, celkem dlouho neudržovaná a když někdy posečená, tak neshrabáno. Chtěli jsme se zeptat, zda-li nepomuže, když celou zahradu v tomto období poryjeme. Předem díky za odpověď :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 38.2 (?), 26.7.2010 9:41

A plevel budete řešit až se vám namnoží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.34 (?), 26.7.2010 9:56

Samozřejmě, že jsme ihned začali séct a vyhrabávat starou trávu a počítáme i s novým zatravněním, ale až proběhnou menší terení úpravy a stavební práce, zatím by zatravnění nemělo smysl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 38.2 (?), 26.7.2010 10:06

Tak to rytí by asi nebyl dobrý napad. Běhat s materiálem po zryté zahrádce je pro masochisty. Jinak co se týká úpravy před založením trávníku v sekci zahradní trávníky toho najdete snad dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika