Co je to za potvoru a co s ní?



host - 248.71 (?)
12.10.2022 23:58

Ta ploštice ty listy určitě neokusuje (vysává šťávu semen jehličnatých stromů), máte tam lalokonosce. Špatně se likviduje, vylézá v noci a žije v půdě pod stromem. Také už se tady o něm psalo.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
satyr - (1) - 110.136 (?), 12.10.2022 16:07, zobrazeno: 588x

Dobrý den, pomozte s identifikací.

Mám podezření, že mi ožírá listy na magnolii.

Magnolii jsem koupil v létě, krásný strom, ale brzy jsem si všiml, že většina (!) listů je z krajů okousaná. Některé jakoby propíchnuté a potom zežloutlé až seschlé i zevnitř. Hledal jsem co to způsobuje, několikrát prohledal celý strom, ale nic nenašel. Jenom jednou jsem si všiml zelené potvory, měla přesně barvu listů, takže se velmi ale fakt velmi dobře maskovala. Když jsem ji chtěl chytnout, odletěla. Hledal jsem i v noci s baterkou, někteří říkali, že hmyz vylézá za tmy. Nic.

Nyní v říjnu vidím na podlaze terasy velmi podobného brouka, akorát už je sviňák hnědý a pomalý při těch mrazech, asi mu dochází síly. Nicméně jsem ho asi konečně dostal :-) Teď jde o to zjistit co proti němu, neboť si myslím, že se namnožil a na jaře zas začne. Tvarem je velmi podobný, a vzhledem k tomu, že na tom balkóně se jinak hmyz moc nevyskytuje - a už vůbec ne takovýto - jsem si jistý, že je to on. Pomozte zachránit magnolii.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 80.187 (?), 12.10.2022 18:06
Je to ploštice Vroubenka americká. Není to tedy brouk. Hubí se běžnými insekticidy proti savému a žravému hmyzu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.71 (?), 12.10.2022 23:58

Ta ploštice ty listy určitě neokusuje (vysává šťávu semen jehličnatých stromů), máte tam lalokonosce. Špatně se likviduje, vylézá v noci a žije v půdě pod stromem. Také už se tady o něm psalo.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika