Co je to za brouka?



host - 157.239 (?)
23.6.2016 22:51

Že se nemaj chutě k jídlu-no, při manipulaci se minimálně stresnou, jsou podlábené, taky už můžou mít plný hrtáňcheeky-hotoví se ku přeměně... I já jsem je letos natrapíroval při debužírování na několika plodech třešní-no a? Vždyť před tím zlikvidovaly ty šílené matrjošky, tak ať si ozvláštní jídelníček. S.P.,Ch.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 6.21 (?), 23.6.2016 21:56, zobrazeno: 21736x

Ahoj, minulý rok jsem ho nacházel do půlky zavrtaného ve švestkách. Letos je jeho výskyt mnohem masivnější (spousta jich leze po pískovišti, stolu, dece - vše umístěno pod švestkou a třešní). Poradí někdo, co je to za brouka a zda proti němu existuje účinná ochrana?

předem díky

Miroslav

brouk
brouk
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.55 (?), 23.6.2016 22:00

Chraňte ho! Je to larva slunéčka, které likviduje mšice, asi je máte na uvedených stromech.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 136.160 (?), 23.6.2016 22:28

Prdlajs! Pět jsem jich přenesl na omšicené slunečnice a všechny až na jednu utekly. Vůbec se neměly k žrádlu. wink Nakonec jsem musel použít mýdlo jako obvykle, abych slunečnice vyčistil.

Ale souhlasím, važte si jich a chraňte, říká se o nich, že jsou užitečné, pokud nejsou tak líné jak ty moje. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 23.6.2016 22:47

To bude asi tím, že jste je dostatečně nepoprosil.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.55 (?), 23.6.2016 23:09

No nebo to bylo tím, že ta larva na fotce je toho "amerického" sluníčka. Naše domácí jsou holt zvyklá dřít víc. Viz obr.- nahoře je slunéčko sedmitečné, dole dravé slunéčko východní (k nám se dostalo z Ameriky).  Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 24.6.2016 10:49

Trošku vás Lído opravím, slunéčko východní(jak už název napovídá) pochází z Asie, Amerika si ho vysadila uměle, následně i např. Německo, odkud se pravděpodobně rozšířilo k nám, viz Wiki. A podle citovaného, by mělo být i víc žravé, než naše sedmitečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.55 (?), 24.6.2016 12:59

Jo, Konvalinko, vím, ale psali, že k nám se dostalo oklikou z USA. Máte pravdu, že je víc žravé, dokonce říkají, že vytlačuje ta naše sluníčka.  O Německu jsem to nevěděla. Ony mají oba státy podobnou povahu, tak jestli se to nepřeneslo i na ta slunéčka  ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 23.6.2016 22:51

Že se nemaj chutě k jídlu-no, při manipulaci se minimálně stresnou, jsou podlábené, taky už můžou mít plný hrtáňcheeky-hotoví se ku přeměně... I já jsem je letos natrapíroval při debužírování na několika plodech třešní-no a? Vždyť před tím zlikvidovaly ty šílené matrjošky, tak ať si ozvláštní jídelníček. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 31.3.2017 19:52

A tohodle brouka znáte? Je důvodně podezřelý, že mi ožírá mladé výhony roubovanců a nově zasazených stromků (broskve, meruňky, mandloně, třešně). Na dnešním snímku je na slivoni. Je něco přes 2cm velký.

Brouk
Brouk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.3.2017 20:47

Je to krasec temný,  Capnodis tenebrionis. Je to krásný vzácný brouk, kriticky ohrožený.  I když sem tam okusuje pupeny slivoní, žádné velké škody nepáchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika