Co dělat proti plzáku španělskému?



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?)
20.7.2010 14:38

Oni se do těch hromádek na zahradě schovávají před horkema suchem a vůbec přes den. Po dešti a v noci z nich vyrážejí "na lov".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 19.7.2010 18:38

Buď se špatně díváte, nebo máte vyjímečné štěstí. Jsou přemnoženi všude a téměř kalamitně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 13.8.2011 20:05

Dobrý večer. Když to tady čtu, tak je to opravdu problém. U nás nejsou, ale čím jdu blíže k městu začínají se producírovat po cestě. Když jedu na kole nakoupit, udělám si slalom speciál. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.150 (?), 19.7.2010 22:13

Tak to se k Vám stěhuju.Já jich zrovna teď nasbírala zhruba 2 litry... T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.7.2010 22:48
Po sobotních průtržích se jich objevili tisíce. Kde ty ludry byly zalezlé nevím, 14 dnů ani nekáplo a byl od nich pokoj. Nasypal jsem modré granule a je to sliznatý humus, doslova hromady!!! Mistrům světa bych jich dal do toho poháru "po okraj".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 20.7.2010 13:15

Přesně, po rozházení ferramolu nebyli vidět a teď jsem dva soumraky po sobě chodil a vraždil. Přitom pozemek je obezděný, takže přísun zvenku snížen. Ale hromádka ponechaná k zaschnutí skutečně byla asi úkrytem, tam jich bylo asi dvacet a to byly rostliny zetlelé, nic tam žrát nemohli. Na jedné spadlé meruňce jich debužírovalo 5!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 20.7.2010 14:38

Oni se do těch hromádek na zahradě schovávají před horkema suchem a vůbec přes den. Po dešti a v noci z nich vyrážejí "na lov".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 20.7.2010 15:26

My, kteří máme houbařské geny, nemáme problém s plzáky. Brzy ráno, nejlépe po dešti si přivstaneme a s kyblíkem (namísto košíku) se projdeme volným krokem po své krásné zahradě. Výhody : nemusíme se trmácet daleko do lesa a tudíž nebolí nohy. Plzáci rostou stále, narozdíl od hřibů.  Nemusíme čistit a okrajovat nasbírané úlovky, čímž zcela odpadá nejméně populární činnost při houbaření. A hlavně - při nedbalé záměně plzáka za jiného slimáka nemůže dojít k otravě! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.135 (?), 20.7.2010 22:41

Já dávám jako mulč okolo stromů posečenou zavadlou trávu. Dnes při nadzvednutí mulče jsem objevila mladé, malé, ještě skoro průsvitné slimáčky. Takže mulč dám pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.56 (?), 2.4.2011 11:54

Byl tu dotaz zdali španělští slimáci nejsou jedlí. Nevím, ještě jsem je nejedl, jen jsem o tom uvažoval. Jelikož nikdo na tuto otázku neodpověděl asi to nikdo nezkoušel, tak připojím pár úvah.

Žádný živočich by se neměl jíst bez vykuchání, což u španělského slimáka bude asi problém. Kdybych měl kuchařsky experimentovat se slimáky, dal bych je živé na 24 hodin do mouky. Slimák bude žrát mouku a pročistí si trávící trakt, takže by mohlo odpadnout kuchání.

Pak převařit aby se slimák zbavil slizu. Přelít vodou a pak už dovařit, smažit nebo dusit. Dalo by se to odzkoušet ale raději v malém množství, když nebude nikomu špatně, dali by se možná zařadit do jídelníčku. Jedovatí asi nejsou a myslím že vzhledem k tomu co kupujem v supermarketech takový slimák může být kvalitní biopotravinou. Osobně jsem to nezkoušel, tak to berte jako námět.

Sluncem bohatý chalupář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.8 (?), 16.3.2012 21:08

Velmi hodnotné krmivo pro ryby v jezírku, pochopitelně na ně musí mít dostatečně velká usta a také je velmi ochotně přijímají raci bahenní i říční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika