Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Byl tu dotaz zdali španělští slimáci nejsou jedlí. Nevím, ještě jsem je nejedl, jen jsem o tom uvažoval. Jelikož nikdo na tuto otázku neodpověděl asi to nikdo nezkoušel, tak připojím pár úvah.

Žádný živočich by se neměl jíst bez vykuchání, což u španělského slimáka bude asi problém. Kdybych měl kuchařsky experimentovat se slimáky, dal bych je živé na 24 hodin do mouky. Slimák bude žrát mouku a pročistí si trávící trakt, takže by mohlo odpadnout kuchání.

Pak převařit aby se slimák zbavil slizu. Přelít vodou a pak už dovařit, smažit nebo dusit. Dalo by se to odzkoušet ale raději v malém množství, když nebude nikomu špatně, dali by se možná zařadit do jídelníčku. Jedovatí asi nejsou a myslím že vzhledem k tomu co kupujem v supermarketech takový slimák může být kvalitní biopotravinou. Osobně jsem to nezkoušel, tak to berte jako námět.

Sluncem bohatý chalupář.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika