Blecha ze zahrady do bytu?



step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?)
12.5.2009 11:32

Před lety se mi také usídlily blechy v bytě. Vše, co šlo jsem umyla savem (ačkoliv ho nesnáším, blechy ovšem víc), ostatní jsem vystříkala sprayem na hmyz a vysála.

Máme psa i kočku, pes má obojek, na kočku kapeme frontline a je klid.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.6.2008 0:30

Proti kočičím blechám je dobrý pudr Bayer Bolfo, kterým se dá vydesinfikovat i pelíšek.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.224 (?), 2.7.2010 14:03

Mohou to být larvy sametek. Na mně na zahradě také rády šly, při pohybu v trávě, trhání rybízu apod. Nejvíc se vyskytují v létě a na podzim. Štípance hodně svědí a dlouho vydrží, objevují se tak jak píšete - všude, kde se mohou zachytit pod lemem. Když jsem si na ruce nastříkala repelent a pak se rukama potřela na jejich oblíbených místech na těle, nohách (hlavně pod koleny), tak už na mě nešly. Možná, že se mohou dostat i do postele, proto jsem vždycky také vysávala kromě koberců i postel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.10 (?), 3.3.2017 21:40
Ten. "zahradní roztoč" se jmenuje Sametka podzimní. Je to vlastně malilinkatý červený pavouček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 26.6.2008 8:09

Na kočku nebo na psa doporučuju jednoznačně obojek. Používám ho už roky a žádný problém. Fronline je dobrý, ale účinkuje pouze 3 měsíce a je dost drahý. Obojek je na půl roku a stojí okolo stovky. Kdysi jsem toto opatření podcenila a to tedy bylo dílo! Jak píše někdo dole - koberec plný blech. Viníka ovšem neznám. V té době jsme měli i psa, mohly být ovšem i v domě (ten jsme koupili a invaze nastala těsně po našem nastěhování). Nicméně boj byl dotažen do vítězného konce, od té doby máme pokoj a já doufám, že to tak i zůstane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.27 (?), 25.12.2008 12:17

Dobrý den.Měli jsm babičku se psem na návštěvě a po třech dnech co odjela jsme na sobě začali pozorovat štípance.Potom jsme zjistili, že máme koberec plný těch hnusných černých svyní blešivých.

Zajímalo by nás jak jste ten Váš boj s nimi vyhrály.Předem dekuji za reakci.My jsme skusili Sprj proti lezoucímu hzmizu a i jsme koberec vypraly a vyluxovaly. Prosím poraďte jak naně!!!Už jsme zoufalý a máme malé dítě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.194 (?), 30.7.2009 13:01

Vážená paní píšete, že Váš boj byl úspěšně dotažen.Můžete mi prosím poradit čím jste je ničili?Mám doma kot'átka a samozřejmě jsem je mohla odblešit až v 8 týdnech, protože jinak hrozila otrava preparátem.A bohužel se mi v pokoji rozmnožili, tak je 2 dny hubím.Nastříkala jsem všechny škvíry Difusilem a lino vytřela savem.Ještě jsem na sobě jednu chytla, ale doufám, že už to jsou dozvuky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jan F - (19) - 254.64 (?), 19.11.2010 20:22

Existujou i levnější varianty než Frontline. a řekl bych že účinkujou mnohdy i dýl.

A jeto i lepší než obojek aspoň se nestane žeby se koučka kvůli obojku někde o něco chytla.

A nejlepší jeto aplikovat po koupely zvířete až srst oschne (při mytí srsti se dost blech vyplaví).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.10 (?), 7.7.2008 7:13

měl jsem taky blechy máme kočku i psa dobrý je biolit proti létajícímu a lezoucímu hmyzu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.250 (?), 12.7.2008 17:13

já nevím co řešíte když víte, že to jsou blechy psí a ty na člověka nejdou zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 12.5.2009 11:32

Před lety se mi také usídlily blechy v bytě. Vše, co šlo jsem umyla savem (ačkoliv ho nesnáším, blechy ovšem víc), ostatní jsem vystříkala sprayem na hmyz a vysála.

Máme psa i kočku, pes má obojek, na kočku kapeme frontline a je klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika