Bariera proti slimakum ze sousedni neudrzovane zahrady



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?) 
4.5.2013 15:30

No mně dnes slimoši fest naštvali. Komplet sežrali výsev cíníí a afrikánů v pařníku. Rajčat si naštěstí nevšimli. Mně, takovému "milci" pesticidůno! Hlavně, že mám Mesurol, ale doma. Jdu znova set!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.5.2013 15:42

laugh Pěkně napsané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 4.5.2013 20:49

Mně ty mrchy vypásly lilie. Ty už znova nezaseju :( Sypu Ferramol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 29.5.2013 11:18

někde jsem našla nový bio přípravek obsahující výluh z tymiánu..koupila jsem tymián a zkusmo zasadila do foliovníků okolo okurek..jsem zvědavá, jestli i rostliny je odpudí devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 29.5.2013 13:12

Neodpudí. Alespoň u mě ne, mám velký keřík tymiánu a s oblibou se pod ním přes den ukrývají. Denně je tam nacházím a likviduju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 29.5.2013 13:59

v bylinkách včetně 3 druhů tymiánu se u mne též schovávají moc rádi angry

letos díky dešti nestačím ten Ferramol dokupovat, on sice leccos vydrží ale celodenní déšť samozřejmě ne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 4.6.2013 15:02

Tujove vetvicky jim nevadi(byla zminka o zeravu ale to je asi to same), pres vetvicky jalovce(dokaze udeat vyrazku na kuzi) uz prolezaji hure. Jeste zkusim zda nema vetsi smysl je zapichat do zeme nez volne polozit, ale je to pracnejsi. Behem poslednich 14 dnu destu se potize vystupnovaly. Velmi nicivy zacal byt totiz i hlemyzd, ktery se specializuje na pozirani cerstve vzeslych deloznich listku rostlinek co vyklicily na miste ze semene(takove slimaka tolik nepritahujou), kdezto slimak zere hlavne sazenice, ktere maji tendence v prvnich dnech trochu zavadnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.28 (?), 23.7.2015 16:37

Slyšela jsem od známého, že se to dá docela levně zvládnout. Kolem plotu se vykope příkůpek asi 5-10 cm hluboký a 10-15 cm široký. Naplní se pískem. Slimáci se prý přes něj nedokáží dostat. S tou mědí jsem to také slyšela. Prý stačí jen drát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 23.7.2015 18:53

Písek jsem zkoušela, plži po něm vesele lezli. Pivní pasti jsou lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika