Příspěvky uživatele - Pavla z Brna

Co mi to tu vyrostlo?, 3.7.2016
Děkuji. O ctyrce jdem si zacala myslet, že jde o vrbu jivu. Uz se mi totiž dřív usadila mezi kytky a pomohl mi ji tehdy identifikovat pan Josef. S jednickou si snad nakonec taky poradim, až bude rostlina větší tak snad poznám, zda je to mochyne... celý příspěvek >
Co mi to tu vyrostlo?, 3.7.2016 Obsahuje fotku
Tohle taky netusim, ač jsem to asi koupila neb je to zasazene v substrátu jakoby ze zahradnictví.
Co mi to tu vyrostlo?, 3.7.2016 Obsahuje fotku
Fotka 3 - tohle vůbec netuším, povrch listů je drsný jako u slunecnice ale nepřipomíná mi to vubec nic.
Co mi to tu vyrostlo?, 3.7.2016 Obsahuje fotku
Fotka 2 - mohl by to byt kyprej? Nejak se mi nezdaji kvety...
Co mi to tu vyrostlo?, 3.7.2016 Obsahuje fotku
Uprostřed je mochyne, vpravo je videt jen kousek listů - je to taky mochyne?
Vertikutace - sucho, 26.9.2015
Děkuji, pane Martine. Trávník byl v létě zcela suchý (dá se říct, že téměř zmizel :-)  ) a tak je teď pod čerstvou trávou hodně stařiny. Jetel bylo to jediné, co s v létě na trávníku zelenalo. Takže zkusim vertikutovat, dosit a zalit... celý příspěvek >
Vertikutace - sucho, 26.9.2015
Ještě jsem zapomněla napsat, že kromě trávy (kostřavy, lipnice, jilky) nechávám v trávníku záměrně růst plazivý jetel a chystám se jim i dosivat holá místa. Jde tedy i o to, aby vertikutace nepoškodila plazivý jetel.
Vertikutace - sucho, 26.9.2015
Dobrý den, z časových důvodů bych ráda již během tohoto prodlouženého víkendu vertikutovala trávník - jedná se o 500 m2 u venkovske chalupy,  tedy ne o pečlivě vypiplávaný reprezentativní trávníček. Mám se do toho pustit, i když je dost velké... celý příspěvek >
Prosím o určení názvů rostlin, 25.9.2015
Díky moc!
Prosím o určení názvů rostlin, 25.9.2015
Děkuji oběma za tipy, pomocí google už se v tom dále nějak rozeberu. Jen bych upřesnila, že na obrázku c. 5 mi jde o bíle kvetoucí kyticku, plnokvety rebricek se na fotku vecpal.
Prosím o určení názvů rostlin, 24.9.2015
Opr. myslící = mydlici
Prosím o určení názvů rostlin, 24.9.2015 Obsahuje fotku
Děkuji za pomoc.
Refraktometr verzus cukroměr, 23.9.2015
Dáváme cca 8 litrů vody (prostě kybl :-)) na 50 l svestkoveho kvasu, ale hlavně proto, aby byl tekutý, tím pádem aby se lépe prokvasoval a také aby se dal v palenici vylít do kotle a nemuseli ho tam cpat naberackou. Do třešní nedávame nic, ty... celý příspěvek >
Refraktometr verzus cukroměr, 22.9.2015
Kvasíme jen třešně a švestky, s meruňkami zkušenost nemám. Zatímco třešně se mohou snadno překvasit, švestky ne - pokud kvasí při venkovní teplotě. Jakmile se víc ochladí, kvašení už totiž neprobíhá, nebo jen velmi málo. Někdy jsme švestky pálili v... celý příspěvek >
Plastový výlisek a fólie, 14.9.2015
Jestliže se v tom místě hromadí voda, nechcete zkusit tůňku bez plastu a bez fólie? Mně taková žabí tůňka funguje.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika