Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

S hryzci bojuji již asi 20 et a to velmi intenzívně. Kromě prodeje zahrady není asi žádný způsob, jak se jich zbavit.A že jsem jich vyzkoušel! Celý pozemek jsem pracně oplotil cca 30 cm pod povrchem a 5 cm nad (deska z plastu, abych neničil sekačku. Dost to pomohlo, ale ne 100 %. Neustále mám nastražené 1 - 2 pasti (čelisťová, zasunutá dochodby a přirytá plastovým kbelíkem - abych ji snadněji našel a nenajel tam sekačkou). Alespoň jednou za 14 dní sypu jed (Talon a pod.- to se mně moc neosvědčilo a tak vyrábím návnadu z nakrájené mrkve a petržele hodně posypané modrým jedem na myši. Vše v rukavicích, promíchat v plechovce a sypat do chodeb. Chodbu objevím pomocí ttrubky, kde se po zapíchnutí propadne, tam sypu tak 2 - 3 kusy asi jako kulička na hraní). Stromky jsem nebyl schopný běžně vypěstovat, tak jsem je nasázel v pletivu. Je to řešení, ale asi po 15 letech jsou škrcené  na krčku, vnikají tam infekce a kořeny také nic moc. Dost tím tedy trpí a hůře rostou- ale rostou. Odvodnil jsem pozemek, položil drenáže a spolu s obecným poklesem spodní vody se ho podařilo dost vysušit. Celkový výsledek: hryzců velmi málo, ale nesmí se polevit a alespoň 1x za14 dní provést nějakou akci. Jak se necháte ukolébat zdánlivým vítězstvím, je zle. Mám také asi 4 plašiče z plastových lahví - větrníky- snad to trochu pomáhá. Začínám věřit, že hryci a krtci používají stejné chodby.

Jirka

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika