Zemina do skleníku



host - 134.88 (?) 
5.3.2017 10:55, zobrazeno: 11526x

Dobrý den.

Pořídil jsem si skleník na pěstování zeleniny (rajčata, papriky, okurky), ale mám tam dost nekvalitní zeminu, tak jsem se rozhodl ji vykopat a nahradit.

A teď dotazy:

Do jaké hloubky starou zeminu odtěžit? Postačí 20 cm?

Dá se jako náhrada použít koupený čistý zahradnický kompost? nebo je dobré ho smíchat s ornicí?

Mám na mysli zahradnický kompost od firmy Jena

A poslední dotaz. Kolik m3 je zhruba jedna tuna kompostu?

Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 18.64 (?), 5.3.2017 17:43

Dobrý deň, po mojej zlej skúsenosti s kupovaným substrátom by som neodporúčal navážať si do skleníka kompost, ktorý môže obsahovať zvyšky po herbicidoch. Tak si akurát pokazíte úrodu - napr. rajčiaky sú veľmi citlivé na herbicidy... už tu o tom bolo veľa písané.

Najlepšie použiť vlastný kompost, alebo ornicu vylepšiť mulčom z kosačky...

Potom za vegetácie môžte prihnojiť organickým hnojivom (ja používam napr. slovenské pelety Flovium)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.88 (?), 5.3.2017 18:06

Díky.

Vlastní kompost plánuju, ale to je na dlouho. Potřebuju nějak začít. Rád bych ještě letos ve skleníku něco pěstoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.215 (?), 5.3.2017 18:17

normalne v H... bachu jsem koupil obyc substrat odebral puvodni zeminu.asi o 10cm zaryl a z edebrane pestuju kompot.rajcatum paprikam okurkam vinu salatu a plevelu to chutna.na zahrade mam mrtvy cerveny pisek ktery ani v kompotu nemeni konzistenci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.88 (?), 5.3.2017 18:53

Četl jsem Váš komentář a snad jsem to pochopil správně i bez překladatele do češtiny.

Já jsem počítal, že kdybych odkopal 20cm, tak to jsou 3 m3 a to bych opravdu nechtěl kupopvat v H... bachu po pytlech To by se asi prodražilo.

Ta firma co jsem zmiňoval nabízí zahradnický kompost 1t za 850,- bez DPH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.128 (?), 5.3.2017 19:20

Z čeho jste usoudil, že tam máte nekvalitní zeminu? Co rostlo na původním místě? Tráva? Souhlasím, že kupovaný kompost je určité riziko. Ale zkusit to můžete, to záleží na vás. Třeba budete mít štěstí a bude dobrý. Já bych ho ale nejdřív vyzkoušela třeba jenom pro pěstování v kýblech, než ho hned dávat velké množství do skleníku. Pro tento rok bych asi výsadbu ve skleníku oželela a radši vysela zelené hnojení i několikrát za sebou, to vám zeminu určitě vylepší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 18.64 (?), 5.3.2017 20:26

Keď si pozriete na stránke, ktorú Ste uviedli pod ponukou: "Zeminy, substráty, kompostování / Seznam přijímaného biologického odpadu" - zistíte, čo všetko môže obsahovať taký substrát (rôzne kaly, odpady...), tak to by som si do záhrady nedával...

Skúste tento rok radšej vylepšiť vlastnú pôvodnú ornicu, ak sa to dá (úpravou štruktúry - napr. piesok ak je príliž ťažká, kyslosť povápnením, atď...). Mulč z kosačky ako som už písal, Vám na slnku na kope zotlie behom 2 týždňov a bude dobrým zdrojom dusíka... a budúci rok dáte vlastný kompost

Niečo vymyslite, určite treba skleník využiť už tento rok.

Tak nech sa Vám úroda vydarí smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika