Zakládání foliovníku



ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.74 (?)
24.1.2010 18:26

Až trochu odtaje sníh, pošlu Vám pár fotek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
eugen - (40) - 184.221 (?), 2.1.2011 10:42
Ďakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.74 (?), 20.1.2010 20:52
Pokud máte fóliák na rovině, je jakékoli kotvení naprosto zbytečné. Stačí okolo vyrýt rygol a zapustit fólii 50 cm do země. Pozor, důležité je fólii v rygolu zahnout do tvaru "J", aby ji držela váha země. Pokud ji jen spustíte svisle dolů, hrozí v létě její vytažení. Zvláště pokud je jílovitá půda. Ta se seschne, odchlípne se od fólie a ta se vytáhne. Letos v létě byly praskliny v trávníku až do 20 cm. Při napínání fólie si pomáhám hřebíky, kterými nahrubo fólii pod zemí přichytím, než ji pak zaházím hlínou. To se hodí zvláště když při stavění fouká vítr. Používám zásadně kašírovanou fólii koupenou na míru. Ta první vydržela sedm roků, pak jsem ji svou neopatrností sám poničil. V současnosti mám fólii starou pět let a je naprosto v pořádku. A to jsem z ní před týdnem sundaval 20 cm sněhu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
nerglova - (22) - 36.244 (?), 24.1.2010 8:43

Objednala jsem si na internetu malý foliovník.  Délka 272 cm, šířka asi 90 a výška 70. Píšete, že jste z něj odhrabával sníh. necháváte ho přes zimu venku? Folii nesundaváte? Nesnižuje to životnost? Kupuji foliovník poprvé, tak sbírám informace, jak ho na zimu uschovat a zda ho rozebrat a uklidit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.74 (?), 24.1.2010 9:39
Omlouvám se, že jsem ve svém předchozím příspěvku neuvedl velikost fóliáku. Jde o domácí výrobu 400x240x200cm s půlkulatou střechou. U něj se samozřejmě fólia nesundavá. Pokud je na něm sníh, většinou stačí vlézt dovnitř a opatrně zaklepat s fólií. Sníh sám sjede.Kašírovaná fólie (síla 2x35g/m2) vydrží opravdu hodně. S malými fóliovníky (přenosnými?) nemám zkušenost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.1.2010 10:20
Domácí výroba - nemáte náhodou fotečku? Já plánuji pořízení, ale zatím řeším z čeho ho vyrobím. Dřevěné latě a plastové spojky jsem již zamítl. Zvažuji konstrukci z CD profilů na sádrokartony nebo půloblouky z kovových (plastových) tyčí. Jak máte vyřešeno zavětrování konstrukce a čela? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.74 (?), 24.1.2010 18:26

Až trochu odtaje sníh, pošlu Vám pár fotek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.1.2010 19:08

...a nebude to pozdě?  Když už je sníh u nás na jihu Moravy... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 111.123 (?), 24.1.2010 9:57

Folii na podzim stačí sundat, rozložit, ostříkat hadicí a houbou omýt. Pak nechat oschnout, složit, dát do krabice a uložit. Kovovou konstrukci můžete nechat tam, kde je, na zahradě. Alespoň tak jsem to udělala já. Konstrukci mám z hliníku, proto si myslím, že se jí přes zimu na zahradě vůbec nic zlého nestane. Na jaře na konstrukci dám znovu folii a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika