Vykouření skleníku



Stránky: 1,  2,  3   
host - 119.159 (?) 
7.1.2012 20:58, zobrazeno: 65171x

Dobrý den, poradíte někdo čim a jak vykouřit skleník?Loni jsme pěstovali okurky, papriky a salát.Letos by jsme chtěli to samé, ale bylo nám řečeno, že ho mame vykouřit.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 65.199 (?), 7.1.2012 21:39

Sirné knoty nebo plátky jako používají včelaři a vinaři.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
karlííček - (26) - 64.242 (?), 7.1.2012 22:18

Včelařské knoty používám i na kurník, líheň i králikárnu..zatím nejlepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.45 (?), 7.1.2012 23:44

na to je primo urceny tabak GOLEM pokud se nesezene tak potom ten nejlevnejsi dymkovy tabak ja jsem to delal pomoci trubky a tlakoveho vzduchu do trubky jsem napechoval tabak a zapaleny jsem ho protlacil tlakovym vzduchem staci treba i rezerva z auta sel by i podtlakem protahnou jako kdyz se kouri cigareta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 8.1.2012 9:45

Zde směšujete dvě věci. Vykuřování tabákem též provádím a to při napadení mšicemi za vegetace. Skleník vyvětrám a plody mohu ihned požívat.

S vykuřováním sirnými knoty mám zprostředkované zkušenosti. Kamarádka měla ve skleníku molici, její manžel včelař přes moje varování ve vegetační sezoně zkusil vykouřit sirnými knoty v menší dávce než používá ve včelíně. Výsledkem bylo, že molice přežila, rajčata ne. K vykouření skleníku mimo sezonu mohu doporučit, patrně však nezlikvidujete půdní škůdce, to by ještě chtělo doplnit ošetřením dusíkatým vápnem do země. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.9 (?), 4.3.2012 13:26

sirné knoty se velice hodí na plísně, do sklepů a ve vinařství - sudy, ovšem sleduje se pak obsah síry ve víně, na to jsou přísné normy, takže u plodin ke konzumaci asi pozor na to(?)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 17.2.2014 13:02

Prosím poradte někdo kolik sirných knotů do skleníku velikosti 2x3,2m? Na krabičce je doporučené dávkování 1-2plátky na 1hl. 

Tomu tedy nerozumím frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 17.2.2014 13:11

1-2 plátky/1hl sud.Sirné plátky se totiž používají na vysíření vinných sudů, nebo vína v demižonu, aby se nekazilo.Já s nimi vysířuji na podzim sklep před uložením jablek, nebo na jaře skleník před výsadbou.Pro skleník velikosti cca 2 x 5m použiju odhadem 4-6 ks.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 17.2.2014 13:12

dávkování je pro demižony a sudy... frown

No, asi rozumné bude dát max. 50 plátků na celý skleník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 17.2.2014 13:18

No tak chlapi...4-6 nebo max 50 je velkej rozdíl... kolik tedy smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika