Vybíráme skleník



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?)
14.2.2019 12:41

Nj, to mi nedošlo. Mám zafixovanou představu, že vítr fučí proti skleníku, a nedošlo mi, že pokud fouká souběžně, že to tabuli může "vycucnout". frown Nicméně u nás často fouká pořádně (hasiči likvidují stromy ze silnice několikrát ročně), ale nic takového se mi ještě nestalo. Asi hodně záleží na způsobu uchycení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 13.2.2019 22:37

Nevím, proč by pod skleníkem ze skla musel být betonový základ. Myslel jsem, že skleník budu muset přemístit, tak jsem ho postavil přímo na zem a jenom připevnil k roxorům zatlučeným do země. Už tam stojí 10 let. 
   Betonový základ se samozřejmě hodí a trochu lituju, že jsem ho neudělal. Ale jen proto, že do úrodné půdy ve skleníku podrůstají plevele a podnožové myrobalány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 241.117 (?), 14.2.2019 2:35
Bydlím v Návsí, to je cca 30km od FM, minulý rok jsem koupil skleník Korbel, polykarbonát. 4mm betonová podezdívka. Na hodnocení je brzo, kouknout můžete přijet 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.190 (?), 14.2.2019 9:21

První skleník jsem udělal v roce asi 1979.Kamna Club s patronou (ústř. top) 70cm v zemi.Po letech jsme se dopracovali k tomu, že jsme začli sadbu doma a pak jsme ji dali do pařníku, kde topil hnuj.Vše bylo jisté.  V roce 2015 jsme si koupili skleník V+P.Je jen na přilepšení a jako koníček.Loni bylo všechno i venku dobré.Skleníky z ukrajiny a od jinud z polykarbonátu? Ty jsem rychle přeběhl.Na to nemám nervy a ani peníze.No ale to je můj problem.Důležité je, abych se nestaral o vichřici a pokaždé se na ten skleník díval s potěšením. To je opak, když vás něco se..

Základ pod skleníkem musí být, to je základ a taky u vzpomínané firmy dostanete na něj návod.Jestli chce někdo stěhovat po pozemku, tak na to je dobrý foliak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 14.2.2019 9:44

Je legrační, když někdo poplivává něco, s čím nemá žádnou zkušenost. cheeky

Ono jaksi není fyzicky možné, aby vichřice "vyfoukla" tabuli polykarbonátu dovnitř do skleníku. A ven už vůbec ne, protože zevnitř skleníku vichřice nefouká.

A už mi úplně uniká, proč sem taháte nějakou Ukrajinu, když spoustu skleníků vyrábí tuzemské firmy, a to často totožnou konstrukci ve dvou variantách zasklení - klasické sklo nebo polykarbonát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
blahutaj - (2) - 159.30 (?), 14.2.2019 10:04

Prosím o radu. Vím, že jabloň Admirál je vynikající. Na vlákně bylo zmíněno, že se připravuje ještě lepší odrůda (vylepšený Admirál) pod jménem Generál. Mám jít na jistotu do Admirála nebo počkat na Generála? Je Generál už k dostání? Víte někdo něco bližšího o této odrůdě? Děkuji, Honza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 14.2.2019 10:58

Ono jaksi není fyzicky možné, aby vichřice "vyfoukla" tabuli polykarbonátu dovnitř do skleníku. A ven už vůbec ne, protože zevnitř skleníku vichřice nefouká.

Jen jestli jste, pane Petře dával ve fyzice dobrý pozor. Víte, co je to vztlaková síla a na jakém principu létají letadla? Mnoho střech domů ve vichřici ulétlo, přitom uvnitř na půdě ani nefouklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 14.2.2019 11:52

Dobrý den pane doktore. Krásně napsáno! Jeden můj syn je kolempíř, takových střech už spravoval opravdu hodně. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 14.2.2019 12:03

Já bych (mám zkušenosti) neřešil KAM a kudy ten vítr kterou tabuli nacpe. Při vichřicích, které jsou dnes poměrně běžné se může stát úplně cokoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 14.2.2019 12:24

Presne tak, vietor môže fúkať z akejkoľvek strany. U nás na trnavsku je prevažne rovina a zvykne tu fúkať poriadne. Minulý rok prišiel taký vietor, že polykarbonátové tabule boli rozhádzané po celej záhrade a zo skleneného skleníka mi odfúklo 2 tabule, čo sa doteraz ešte nestalo. Tým chcem povedať, že pri silnej víchrici treba s tým rátať, ťažko sa dá tomu predchádzať. Polykarbonát má v tomto prípade výhodu, že aj keď ho odfúkne, tak sa nerozbije a môžete ho znova použiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 14.2.2019 12:41

Nj, to mi nedošlo. Mám zafixovanou představu, že vítr fučí proti skleníku, a nedošlo mi, že pokud fouká souběžně, že to tabuli může "vycucnout". frown Nicméně u nás často fouká pořádně (hasiči likvidují stromy ze silnice několikrát ročně), ale nic takového se mi ještě nestalo. Asi hodně záleží na způsobu uchycení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika