Stínění skleníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 213.126 (?) 
26.4.2011 18:47

Ta stínovka 65% není to hodně?Nestačí 50%?Co třeba 35% a v případě velkého svitu jí dát dvakrát?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 27.4.2011 22:49

No to by mne taky zajímalo. Jak nejlépe stínit skleník. Skleníkáři, podělte se o své zkušenosti :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 5.5.2011 22:30

Takže, nejlepší ochrana rostlin před připálením od slunce je rozptýlené světlo.

Uvařte hustější škrob na prádlo a z venkovní strany natřete skla. Škrob na skleníku mě vždy vydrží tak 3-4 roky.

Na zabránění přehrátí je asi nejvhodnění 40% stínovka zelená.

V Úpici jsem sehnala i bílou 20% rašlovou stínovku. Ceny mají hodně rozumné, jsou ochotní a posílají poštou (alespoň před třemi roky jo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.196 (?), 16.12.2011 20:39

Tak ak môžem jeden postreh...

Ľudia väčšinou nechápu celkom zmysel tienenia.Proti teplu sa zásadne tieni z vonku skleníka inak to nemá zmysel a zvnútra sa tieni proti silnému slnečnému žiareniu. Na našich trhoch je k dostaniu iba zelené tienenie alebo biela sieť proti hmyzu z vnútra... všimnite si však, že na ďalekom východe z vonku je vždy čierna a z vnútra modrá a biela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.5.2011 5:42

Zkušenosti se stínící barvou na skleníky a světlíky Amarit někdo nemáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 6.5.2011 6:53

Amarit používám jako práškovou barvu. Funguje akorát jednu sezónu, k podzimu se pomalu smývá, což je správně. Víc jsem nezkoumal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.126 (?), 6.5.2011 9:18

S tím nátěrem skel čímkoli to má háček.Natřete, přijde sezóna s malým slunčním svitem a ve skleníku máte tmu.To jste nikdo nezjistil?Proto měli zahradníci vždy stínící rohože.S tím je ale starost a máte-li skleník mimo domov tak to nějak nejde.Podobné je to z větráním.Otvírač okna otevře, najednou se ochladí a než zareaguje máte skleník ochlazený.Toje zvláště nyní přes den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 6.5.2011 9:55

1. Amarit je modrý a částečně transparentní. Takže odstiňuje hlavně teplo. Samozřejmě se to s tím nesmí namatlat do neprůhledna.

2. Mám automatický voskový otvírač okna a jsem s ním zcela spokojený, funguje perfektně a rychlost je dostatečná. Nemám možnost sedět ve skleníku, sledovat teploměr a ovládat okno. Sice by to řešil nějaký mikroprocesorový systém, ale... Berete to příliš extrémisticky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 6.5.2011 12:33

1. Barvu vyzkouším 2. Automatický otvírač funguje perfektně, navíc mohu ještě nechat otevřenou (ručně) "ventilačku" v čelní stěně nebo i dveře. Uvažuji osadit další otvírač i na to okno v čelní stěně a další budu o víkendu instalovat i na foliák jako "střešní okno". Jako zaměstnaný člověk mohu okna skleníku ručně otevřít brzy ráno nebo pozdě odpoledne (u foliáku ani to ne), ale to by ještě v současné době nebylo rostlinám moc vhod, bo je o šesti ráno velká zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.185 (?), 6.5.2011 10:37

Dobrý den,

také používám k zastínění skleníku Amarit a mám s ním dobré zkušenosti. Řeďí se vodou podle žádané hustoty (uvedené na obalu), tabule skla vždy nezatřu celé, ale dělám jakoby pruhy, takže dovnitř se nedostává tolik tepla, ale osvětlení je pořád dostatečné. Je možné ho bezproblémů smýt vodou. Samozřejmě použití mechanických stínovek (např. z rákosu) má také své výhody, ale je nutné být v každodenním dosahu skleníku.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika