skleník ze skla nebo polykarbonátu?



Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?)
17.4.2018 19:27

Já jsem si letos pořídila ruský obloukový skleník Trjoška 3x4m. Je čerstvě smontovaný a já jsem nadšená.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11   
               
Jarda.Vysocina - (48) - 161.130 (?), 16.4.2018 13:55

Zdravím všechny majitele skleníků a přidám taky něco ze svých zkušeností. Koupil jsem skleník LANITPLAST, šírka 190, délka 370, (6x12 STANDARD), eloxovaný hliník, 4x střešní okno, základna, posunovací dveře, polykarbonát 4 mm. Montáž je na videu třeba "skleník expert ". Největší problém těchto druhů skleníků je jejich slabá konstrukce - hliníkové profily. Ty jsou tak slabé, že samotný skelet nedrží stabilitu a až zasunutím desek polykarbonátu je tužší. Druhý problém je kvalita jejich polykarbonátových desek a jejich nařezání. Mají totiž UV fitr jen z jedné strany a díly jsou nařezány tak, že okraje jsou podélně řezané mezi výztuhami. Zasunutí do drážky je jen asi 3-5 mm a mně se po roce a něco začaly desky bortit . A to i na severní straně, kde slunce nikdy nesvítilo. Potom při silnějším větru jich několik vypadlo a i přes dvouměsíční snahu desky reklamovat se mi prodejce nepodařilo přesvědčit o to, že jsem desky namontoval dobře a to UV filtrem VNĚ skleníku (posílal jsem fotky děravých desek). Měl jsem je označené popiskama a nálepkama. Další vadou tohoto typu je boční lišta, která zajišťuje horní a dolní boční desky. Dostane se pod desky nečistota a nelze ji vytáhnout a desky vyměnit.Pokud je celý skleník nahřátý a foukne silnější vítr, dokáže jej celý zkroutit. Jediné, co funguje dobře jsou posuvné dveře, které jsem doplnil o zarážku při otevření a zavření.

Další problém je, že se celý skleník ve střední části při nepatrné záteži sněhu začne roztahovat do stran a je ho nutno vyztužit jak stěny, tak horní lištu.Koroze spojovacích materiálu začala po roce a po dvou letech už nebylo možné matky roztočit.

Z polykarbonátu dobré kvality mám vyrobeno zábradlí a po 12 letech nemá problém.

 Ale    plykarbonátový " skleník"  už NIKDY.   

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 17.4.2018 19:27

Já jsem si letos pořídila ruský obloukový skleník Trjoška 3x4m. Je čerstvě smontovaný a já jsem nadšená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 36.95 (?), 4.3.2019 21:03

Zdravím mám skleník LANITPLAST 3 roky 4 mm makrolon velikost cca 2,7mx4x3m a je problem že dutinky jsou už plné bordelu a dokonce do nich lezou i žížaly. Sklenik je nestabilni mám ho v prostředku na 2 mistech podložen jinak se rozjiždí do stran. Maktolon doporucuji ale silnější. Letos du stavět skleník 3x6m s makrolonu 15mm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 4.3.2019 21:12

Mám podobný skleník, no s tým, že by sa rozchádzal, som sa zatiaľ nestretol. Ak to tak je, skôr je to problém konštrukcie než polykarbonátových výplní. Obávam sa, že väčšia hrúbka to nevyrieši, ak nebude doriešená stabilita konštrukcie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.248 (?), 22.3.2020 19:25

Laniplast nedoporucuju, je hrozně nekvalitní. Mám 3 sezonu makrolon zelená a kdybych ho neměl uprostřed podepřený tak by se dávno rospadnul. Sosed ho nemel podepřeny uprostřed a po pár měsísích se cely zbortil se rozjel do stran. Letos mám v lánu si nechat postavit skleník na zakazku s makrolonu.  

LANITPLAST sklenik
LANITPLAST sklenik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika