skleník ze skla nebo polykarbonátu?



Jarda.Vysocina - (48) - 161.130 (?)
16.4.2018 13:55

Zdravím všechny majitele skleníků a přidám taky něco ze svých zkušeností. Koupil jsem skleník LANITPLAST, šírka 190, délka 370, (6x12 STANDARD), eloxovaný hliník, 4x střešní okno, základna, posunovací dveře, polykarbonát 4 mm. Montáž je na videu třeba "skleník expert ". Největší problém těchto druhů skleníků je jejich slabá konstrukce - hliníkové profily. Ty jsou tak slabé, že samotný skelet nedrží stabilitu a až zasunutím desek polykarbonátu je tužší. Druhý problém je kvalita jejich polykarbonátových desek a jejich nařezání. Mají totiž UV fitr jen z jedné strany a díly jsou nařezány tak, že okraje jsou podélně řezané mezi výztuhami. Zasunutí do drážky je jen asi 3-5 mm a mně se po roce a něco začaly desky bortit . A to i na severní straně, kde slunce nikdy nesvítilo. Potom při silnějším větru jich několik vypadlo a i přes dvouměsíční snahu desky reklamovat se mi prodejce nepodařilo přesvědčit o to, že jsem desky namontoval dobře a to UV filtrem VNĚ skleníku (posílal jsem fotky děravých desek). Měl jsem je označené popiskama a nálepkama. Další vadou tohoto typu je boční lišta, která zajišťuje horní a dolní boční desky. Dostane se pod desky nečistota a nelze ji vytáhnout a desky vyměnit.Pokud je celý skleník nahřátý a foukne silnější vítr, dokáže jej celý zkroutit. Jediné, co funguje dobře jsou posuvné dveře, které jsem doplnil o zarážku při otevření a zavření.

Další problém je, že se celý skleník ve střední části při nepatrné záteži sněhu začne roztahovat do stran a je ho nutno vyztužit jak stěny, tak horní lištu.Koroze spojovacích materiálu začala po roce a po dvou letech už nebylo možné matky roztočit.

Z polykarbonátu dobré kvality mám vyrobeno zábradlí a po 12 letech nemá problém.

 Ale    plykarbonátový " skleník"  už NIKDY.   

Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11   
               
Jarda.Vysocina - (48) - 161.130 (?), 16.4.2018 13:55

Zdravím všechny majitele skleníků a přidám taky něco ze svých zkušeností. Koupil jsem skleník LANITPLAST, šírka 190, délka 370, (6x12 STANDARD), eloxovaný hliník, 4x střešní okno, základna, posunovací dveře, polykarbonát 4 mm. Montáž je na videu třeba "skleník expert ". Největší problém těchto druhů skleníků je jejich slabá konstrukce - hliníkové profily. Ty jsou tak slabé, že samotný skelet nedrží stabilitu a až zasunutím desek polykarbonátu je tužší. Druhý problém je kvalita jejich polykarbonátových desek a jejich nařezání. Mají totiž UV fitr jen z jedné strany a díly jsou nařezány tak, že okraje jsou podélně řezané mezi výztuhami. Zasunutí do drážky je jen asi 3-5 mm a mně se po roce a něco začaly desky bortit . A to i na severní straně, kde slunce nikdy nesvítilo. Potom při silnějším větru jich několik vypadlo a i přes dvouměsíční snahu desky reklamovat se mi prodejce nepodařilo přesvědčit o to, že jsem desky namontoval dobře a to UV filtrem VNĚ skleníku (posílal jsem fotky děravých desek). Měl jsem je označené popiskama a nálepkama. Další vadou tohoto typu je boční lišta, která zajišťuje horní a dolní boční desky. Dostane se pod desky nečistota a nelze ji vytáhnout a desky vyměnit.Pokud je celý skleník nahřátý a foukne silnější vítr, dokáže jej celý zkroutit. Jediné, co funguje dobře jsou posuvné dveře, které jsem doplnil o zarážku při otevření a zavření.

Další problém je, že se celý skleník ve střední části při nepatrné záteži sněhu začne roztahovat do stran a je ho nutno vyztužit jak stěny, tak horní lištu.Koroze spojovacích materiálu začala po roce a po dvou letech už nebylo možné matky roztočit.

Z polykarbonátu dobré kvality mám vyrobeno zábradlí a po 12 letech nemá problém.

 Ale    plykarbonátový " skleník"  už NIKDY.   

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 17.4.2018 19:27

Já jsem si letos pořídila ruský obloukový skleník Trjoška 3x4m. Je čerstvě smontovaný a já jsem nadšená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 36.95 (?), 4.3.2019 21:03

Zdravím mám skleník LANITPLAST 3 roky 4 mm makrolon velikost cca 2,7mx4x3m a je problem že dutinky jsou už plné bordelu a dokonce do nich lezou i žížaly. Sklenik je nestabilni mám ho v prostředku na 2 mistech podložen jinak se rozjiždí do stran. Maktolon doporucuji ale silnější. Letos du stavět skleník 3x6m s makrolonu 15mm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 4.3.2019 21:12

Mám podobný skleník, no s tým, že by sa rozchádzal, som sa zatiaľ nestretol. Ak to tak je, skôr je to problém konštrukcie než polykarbonátových výplní. Obávam sa, že väčšia hrúbka to nevyrieši, ak nebude doriešená stabilita konštrukcie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.248 (?), 22.3.2020 19:25

Laniplast nedoporucuju, je hrozně nekvalitní. Mám 3 sezonu makrolon zelená a kdybych ho neměl uprostřed podepřený tak by se dávno rospadnul. Sosed ho nemel podepřeny uprostřed a po pár měsísích se cely zbortil se rozjel do stran. Letos mám v lánu si nechat postavit skleník na zakazku s makrolonu.  

LANITPLAST sklenik
LANITPLAST sklenik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika