skleník z polykarbonátu



Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?)
2.4.2015 10:02

Taky mám druhý rok hliníkáč s dutinkovým polykarbonátem 4 mm.(něco jako VeGa 7000 lux ). V lednu mi vítr odnesl 6 desek střechy a další začaly lítat předevčírem. Je to sice dobře vymyšleno ale zase českej-šmejd- lacinazahrada.cz dodává nekvalitní material. Desky z nekvalitního polykarbonátu jsou zasunuty jen asi 3-4 mm do drážek ; ty jsou hluboké 6 mm. Jelikož tam musí být mezera pro roztahování při svitu slunce, tak to nevydrží. A zmíněná firma mi neuznala po 1,5 roce reklamaci na desky, co se začaly pomalu rozpadat.

Je to jen taková laciná hračka za hodně peněz ; mě stál 11 tisíc a kdyby ho nedržely dva pražce zakopané v zemi a další 4 kotvy, tak by byl asi taky u sousedů na poli.

Včera jsem to vše prohlédl a asi jsem našel řešení - pokud se podaří, nafotím a dám sem. Když už vydržel, tak bude sloužit...

Jarda z Vysočiny

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
            
host - 219.3 (?), 30.3.2015 14:02

Mám ho také, v návodu bylo psáno, že je nevhodný do větrných oblastí. Také je důležité ho mít při větru zavřený. Mám ho připevněný k betonovému základu a zatím mi jen vypadla jedna deska, ale asi byla špatně zaklapnutá lišta. Mám ho třetím rokem, tak snad ještě vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tyte - (5) - 110.89 (?), 1.4.2015 13:28

Tak Mythos od Lanit Plastu nevydržel. Foukalo slušně. Pokroutila se komplet hliníková konstrukce a skleník včera spadl. Mám ho necelý rok. Co ted? Běžně u nás moc nefouká, první den fujavici přežil. Má smysl ho reklamovat? Pojištěný ho nemám. Jde narovnat pokroucený hliník, aby ještě držel?

Dík. T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.162 (?), 1.4.2015 16:11

Dopadl jsem stejně, skleník od Lanitu několik fujavic přežil, výjimečně jen vypadlo okno, předevčírem vydržel v pořádku, zatímco sousedé sbírali okna a přelepovali je páskou. Včera však povolily háčky, které jej drží k základně a ze skleníku je hromádka hliníkových hadů. Základnu mám, postavím si dřevěný s polykarbonátovým zasklením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.4.2015 16:54
Soused už letos honil desky po zahradě 3x a nakonec celý skleník pořádně omotal strečovkou a zatím drží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 1.4.2015 18:09
Jó, není nad zinkovaný s klasickým sklem, ten se zatím ani nehne ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 2.4.2015 10:02

Taky mám druhý rok hliníkáč s dutinkovým polykarbonátem 4 mm.(něco jako VeGa 7000 lux ). V lednu mi vítr odnesl 6 desek střechy a další začaly lítat předevčírem. Je to sice dobře vymyšleno ale zase českej-šmejd- lacinazahrada.cz dodává nekvalitní material. Desky z nekvalitního polykarbonátu jsou zasunuty jen asi 3-4 mm do drážek ; ty jsou hluboké 6 mm. Jelikož tam musí být mezera pro roztahování při svitu slunce, tak to nevydrží. A zmíněná firma mi neuznala po 1,5 roce reklamaci na desky, co se začaly pomalu rozpadat.

Je to jen taková laciná hračka za hodně peněz ; mě stál 11 tisíc a kdyby ho nedržely dva pražce zakopané v zemi a další 4 kotvy, tak by byl asi taky u sousedů na poli.

Včera jsem to vše prohlédl a asi jsem našel řešení - pokud se podaří, nafotím a dám sem. Když už vydržel, tak bude sloužit...

Jarda z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.10 (?), 2.4.2015 10:24

Jsem pred 14 dny postavil dva skleníky z polykarbonátu (3x3x2,5m a 4x2,5x2,5), ale vlastní konstrukce. A oba pěkně drží i během těhle silných vichrů co aktuálně vanou. Ty hliníkové nic nevydrží. Prostě železo je železo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 2.4.2015 15:56

K rozpadajícím se PC deskám: Namontoval jste je správnou stranou ven? PC není odolný UV záření - stejně jako většina plastů - a proto musí být desky opatřené UV filtrem. Ten je z ekonomických důvodů nanesen pouze z jedné strany a tato musí přijít směrem ven. Když to otočíte, rozpadnou se Vám desky po pár sezónách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 42.100 (?), 2.4.2015 18:14

Jasně, že jsem je namontoval dobře a nevydržely ani 2 roky  ; před montáží jsem sundal vnitřní ochrannou folii a na desky nalepil samolepky, po montáži jsem sundal i tu horní , kde měl být UV filtr. Vím, že na komůrkovém polykarbonátu síly 4 mm je UV vrstva   většinou jen na jedné straně. Silnější mají většinou oboustraný UV filtr. Na ten nový, který jsem si koupil je záruka 10 roků a to přímo od výrobce.  Desky jsem taky zevnitř polepil. Dělal jsem to také proto, že při výměně hlíny vytáhnu desku a je to rychlejší, než to nosit nebo vozit přes dveře. A vím, jak patří nazpět.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.2 (?), 17.4.2015 8:47

Velký souhlas. Tyto skleníky nekupovat. Také jsem musel několik tabulí přilepit a po dvou letech je polykarbonát děravý jak řešeto. Láme se a praská jak suché klestí. Škoda peněz.   Kučera I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika