skleník z polykarbonátu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
majkyss - (27) - 212.36 (?) 
30.6.2009 20:08

Nemůže mi někdo poradit kolik stupnů má být ve skleníku? Mám tam okurky, rajský, papriku a canabis. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 61.56 (?), 18.7.2009 18:53

Mělo by tam být teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 18.7.2009 19:03

v tuhle chvíli je tepla všude až až, prostě hlavně furt větrejte nebo vám to sežere plíseň...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 18.7.2009 21:08

Rozdíl mezi skleníkem ze skla a z polykarbonátu (nebo i fóliovníku) je dosti zásadní pokud se týká optických vlasností v daleké infra oblasti. Sklo velmi dobře propouští z venku dopadající viditelnou oblast a blízké infra slunečního svitu (pouze do 2 mikronů). Energie pohlcena půdou a vegetací vytváří teplo uvnitř a taky radiací zpětne vysílá podstatnou část tepelné energie s délkou vlny kolem 10 až 14 mikronů a ta ven sklem neprojde a odtud taky vznikl ten název "skleníkový efekt". Je faktem, že při velkém slunečním svitu se již skleníky strochu musí stínit a to buď nějakým vápenným mlékem nebo palachovou rohoží. A u plastového nakrytí skleníku podle mne dochází k značnému průchodu dlouhovlného infra ven což může být příznivé při velkém slunečním svitu aby nedocházelo k tak snadnému přehřívání. Na straně druhé při chladném venkovním vzduchu nemá dutinkový plast takový velký přestup tepla jako sklo.  Takže v podstatě to vyjde zajedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.210 (?), 19.7.2009 3:01

zajedno to nevyjde- dutinkový polykarbonát zajistí uvnitř vyšší teploty, a to často až příliš..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 19.7.2009 7:48

Neosobuji si právo, že mám pravdu, jenom jsem vyslovil názor. O tom, že v zimě lépe izoluje není pochyb tedy v porovnání se zasklením jednoduchým sklem. Otázka co to dělá v létě, když např. je zasklena zimní zahrada, zda to přehřívání není jak tvrdíte až moc. Jelikož ve mne hlodá pochybnost, tak jsem si našel článek viz odkaz o užití v architektuře a popravdě řečeno jsem se nedozvěděl zda je v létě takový architektonicky prvek je výhodnějí. Naznačují, že jo, že se míň přehřívá vnitřní prostor (a nemusí se tolik klimatizovat), tudíž solární zisky by měly být menší a to by pak mohlo platit i u skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 19.7.2009 13:32

Vyměnil jsem si před časem ve fóliáku fólii za dutinkový polykarbonát (5mm oboustranné UV) prošroubováním skrz k rámu na zemi. Oblouky o délce cca 5 m mohou nahoře volně dilatovat, kratší strana na zemi jen ve šroubech-nezaregistroval jsem žádné problémy. Při otevřených dveřích je uvnitř teplota za slunečného odpoledne cca o 8-10 st. vyšší než venku, jako dříve. Např. 32/40 ve výšce 1,5 m nad zemí. V noci je tam však po uzavření déle teplo. Pěstuji tam hlavně subtropické rostliny, ale ani testovací kedlubny se tam zatím neuvařily. Pod čistým sklem by se možná uvařily(?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 20.7.2009 12:01

Jestli že použijete například čirý polykarbonát s většími dutinkami, dvou a vícekomorový, přehřívání se nevyhnete. Ale to je možné řešit dobrou ventilací.

Tyto materiály ve spojení s izolačními dvojskly dokáží proměnit například nevhodně koncipovanou zimní zahradu v peklo :-)), díky skutečně markantnímu " skleníkovému efektu" se například takové zimní zahrady doporučuje orientovat nikoli jižně, ale jihozápadně.

Vše má ale i své pozitivní stránky, tepelný "výkon" takové zimní zahrady dokáže slušně přitopit (při vhodné koncepci)  interiér domu i na jaře, či podzimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.44 (?), 31.7.2009 19:15

Chci si koupit skleník a našel jsem výrobce který nabízí sklo Helios o tloušťce 4 mm, za doplatek tam montuje komůrkový polykarbonát o tlouštce 6 mm, nevím jestli si mám raději doplatit a koupit si ten polykarbonát co mi poradíte. Ještě se ptám jestli nemáte někdo zkušenost s firmou HCV group, a.s.

Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.56 (?), 31.7.2009 20:24

stoproc.bych si myslel ten polyc.,prodůouží sezónu, izoluje jednou tak lépe, než jednoduché sklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika