skleník z polykarbonátu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 162.2 (?) 
7.4.2010 11:40

Já jsem si koupil loni v létě polykarbonát - komůrkový LEXAN  , velké desky a ty jsem doma nařezal na potřebné pásy, komůrky vyfoukal tlakovám vzduchem od prachu. Utěsnění jsem udělal podle návodu dole i nahoře jejich páskou, ta je prodyšná a na ni se ještě nasazuje ochranná plastová lišta. Po půl roce užívání je to v pořádku, jen příšte ve spodní části použuju na zalepení silikon a okrasnou lištu, v horní opět doporučenou pásku a krycí lištu.

Jarda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Fíček - (15) - 168.21 (?), 7.4.2010 13:03

S tím silikonem bych to dole nepřehánel, spíše na hoře.Udělal jsem si taky skleník z polykarbonátu.Pokud to uděláte dole, jak já, zkondenzovala mi tam voda a pak jsem to musel jehlou propichovat, aby vytekla.A ta páska, nevím co jsem to měl, ale za pár let jsem oddělal ochranou lištu a zůstala mi jen na bocích a kde byly komůrky, jako bych ji tam nedal.Tak jsem to nechal tak a v pohodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 8.4.2008 9:48

Pokud Vám prodali  "skleník " se sílou čirého polykarbonátu o síle pod 4 mm, tak jsou to opravdu diletanti, nebo lupiči. Promiňte mi expresivní slovník, ale tenký polykarbonát je náchylný n a praskání a křehnutí. Zvlášť pokud ještě konstruktér nemyslel na dilatační mezery při vlastním technickém řešení.

Pokud měl výrobce navíc snahu šetřit za každou cenu, pak je otázkou, zda je použitý polykarbonát opatřen UV filtrem - pokud ne deska bude bleskem degradovat.

Jaký materiál použít?

A. dutinkový polykarbonát - jednoznačne lepší volba, pokud je správně uchycen a je myšleno na dilataci, pak Vás přežije (ale i zde je nutné montovat stranou s UV filtrem ven!!!)

B. desky - polykarbonát čirý - tepelně izolační parametry o trošku lepší než u skla, síla min 4 mm, musí být opatřen UV filtrem (to je již otázka výroby a tedy výběru vhodné desky)

Add montáž obou typů desek.

NIKDY! prošroubováním skrz  "na hulváta"

NIKDY! montáž bez dilatačních mezer v rámech (Dilatace činí 3-5 cm /m!!)

Závěrečná poznámka k řase - pokud je dutinkový polykarbonát vhodně ošetřen a uzavřen speciálními krycími páskami v řezu. (pásky jsou prodyšné a brání špíně a hmyzu ve vniknutí dovnitř, ale dovolují průnik vodních par) a pokud jsou dodržována montážní doporučení, tj. je zaručena ventilace dutinek, řasa nemá šanci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.114 (?), 8.7.2008 10:50

Citace z montážního návodu k PC deskám DEKTRADE:

Hodnota součinitele teplotní roztažnosti je 0,065 mm/mK. Při použití desek ve vnějším prostředí v našich klimatických podmínkách je nutno počítat s délkovou roztažností 3 mm/m’ v obou směrech.

Takže ne 3-5 cm/m...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.231 (?), 11.10.2008 20:11

Já polykarbonát uzavírám čirým silikonovým tmelem. Vymývání nečistot z dutinek by bylo dost nepříjemné.

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.36 (?), 27.5.2009 19:42

Dotaz. Mám polykarbonát ze skleníku na zimu sundat?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 27.5.2009 21:34

pokud jekvalitní, není to nutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.56 (?), 20.6.2009 10:37

jak prosím vypadá nekvalitní plykarbonát?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
majkyss - (27) - 212.36 (?), 29.6.2009 18:33

Nemůže mi někdo poradit kolik stupnů má být ve skleníku? Mám tam okurky, rajský,papriku a canabis. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 29.6.2009 23:44

Jestli - že je dodavatel solidní, doloží původ polykarbonátu, včetně technických specifikací, u všech "lepších",ateriálů se výrobce nezapomene pochlubit například již zmíněnými UV filtry, včetně doporučené orientace desek (UV filtrem ven).

Kdo použije nejlevnější materiály, nemá se přirozeně čím chlubit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika