Ako spraviť skleník z PE fľiaš?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host 
18.5.2004 8:06, zobrazeno: 70282x
Pomôže niekto ako zhotoviť skleník z PE fľiaš od limonád 1,5l alebo2l?
ďakujem.
Kontakt. jfsl@pobox.sk
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.237 (?), 20.5.2006 10:30
Skleník ne, ale tyto láhve používám k jeho vytápění. Naplněné vodou se i při zamračeném počasí ohřejí a v noci topí. Pozor při vylévání, voda v nich bývá dost horká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.121 (?), 20.6.2006 9:28
i v zimě? :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.162 (?), 25.1.2007 7:37

v zimě ve skleníku nic není, proto není třeba topit .. ale souhlasím s předchozím příspěvkem, tepelný zisk z PET lahví naplněných vodou  je překvapující,  i když je přes den pod mrakem.  Lze ho vylepšit pár kapkami obyčejné školní tuše (není toxická) a  pár kapkami   nějakého desinfekčního přípravku pro domácnost. Smyslem  těchto opatření je,  že  tmavá voda více absorbuje teplo a vlivem přítomné desinfekce navíc nehnije. 2 litrové  PET láhve jsem poskládal do "balení" po 8 kusech ( 3+2+3), spojil hnědou  izolepou po obvodu,  takže uprostřed balení je jedna PET vynechaná.  Ve skleníku v uličce jsem zatloukl tyčku a balení jsem navlékl volným místem  uprostřed na tu tyčku. Mám skleníček  4x3m. Na výšku cca 2, 2  umístím 7 balení nad sebe( kvůli úspoře místa). Horní konec tyčky pak přichytím ke konstrukci skleníku, aby celá "věž" nespadla .   Ve skleníku mám 2 takové "věže"  Když vysážu papriky položím do meziřádků další PET s vodou. Už to mám 3 roky v provozu, napřed jsem tomu sám nevěřil, ale postupně jsem zrušil přitápění.  Tohle funguje naproto bez problémů, zadarmo, samo se to reguluje.  Po Ledových mužích celý ten krám zruším a vystěhuju ze skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.162 (?), 25.1.2007 7:59

  Promiňte,  ještě k předchozímu:  

 Zapoměl jsem napsat, že 

 a) po vystěhování PET ze skleníku z nich  vodu nevylévám, balení použiji znova příští rok, jen pokud vlivem manipulace se nějaké PET rozbije, tak ji vyměním.   

b) ve skleníčku je běžně dostupné samočinné  větrání ( hydraulický píst)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.145 (?), 6.2.2007 14:43
Ahoj, ten nápad s PET láhvemi mě velice zaujal, skleník mám velký zhruba jako vy a nechybí mi ani automatické otvírání oken. Jen jsem nepochopil kterak jste svůj PET sloup umístil do uličky. Půdorysně má cca 30x30cm a já mám uličku 40cm, tudíž bych ji zneprůchodnil. Myslíte že by byl nějaký problém s fungováním pokud bych váš vynález umístil do rohů skleníku nebo přímo mezi rostliny?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.85 (?), 6.2.2007 15:47
Podle mě, když sloup umístíte vedle uličky mezi rostliny, tak tím nic nezkazíte... A pro druhého pána: možná vy vy skelníku nic nemáte, ale někdo přezimuje pelargonie, řízkuje je. A plno dalších rostlin, bych vám mohl vyfotit můj, jak je plný :o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.162 (?), 8.2.2007 10:19

samozřejmě,  umístění, počet  baterií PET přizpůsobte vlastním potřebám ( někdo má skleník prázdný,  jiný zimuje  pelargonie, jiný pěstuje sadbu).   Myslím , že největší půvab tohoto řešení ( kromě toho , že to je teplo prakticky zadarmo) spočívá v tom, že na rozdíl od stejného objemu vody (např. v sudu ) budete překvapeni tím, jak moc se voda ohřeje přidáním pár kapek obyčejné tuše a to i ve dnech kdy se nám subjektivně zdá , že slunce  skoro nesvítí. ... 

Další půvab  spočívá v tom, že řešení "do věže" půdorysně zabere minimum místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 12.3.2012 15:10

V zimních měsících jsem pročítala starší příspěvky a zaujala mě právě tepelná výpomoc při hrozících květnových mrazících petlahvemi s obarvenou vodou - loni jsem ve skleníku přišla o 1/3 výsatby, když se přihnaly silnější mrazíky, myslím, že to bylo počátkem května.

Dnes jsem nějakou náhodou otevřela tento článek a byla jsem nemile překvapena, jak novináři převzali z tohoto fóra výše zmíněné zkušenosti a vlastním "testem" je znehodnotili.

Prosím Vás, používáte úspěšně tuto metodu ke stabilizaci tepla ve sklenících a fóliovnících na jaře či na podzim? Děkuji, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.178 (?), 8.2.2007 10:40
Klidně si těmi pet lahvemi ohřívejte cokoliv, ale skleník z toho nedělejte.
Je to hnus, kterému je máloco rovno !
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika