Ako spraviť skleník z PE fľiaš?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 29.162 (?) 
8.2.2007 14:52

Pokud jde o využití PET na stavbu samotného skleníku myslím ,  že tazatel dostal nějakou kreslenou informaci. Vždyť cena konstrukce , která by drželaPET flašky, aby mu neuletěly , se musí pomalu blížit ceně konstruce  "normálního" skleníčku. 

Domnívám se, že měl spíše na mysli využití PET jako izolační  vrstvy.    Tam mu může být   výstrahou trápení všech těch, kteří chtěli využít 4l skleněné lahve pro stavbu "skleníku z Receptáře" . I když pominu hledisko estetické, potom z čistě fyzikálního hlediska pohltily  tepelné mosty cementových spojů jednotlivých lahví veškerý efekt izolační vzduchové vrstvy ve sklenici, nehledě k tomu největšímu trápení -zarůstání vnitřních stěn sklenic řasou.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
ucholator - (3) - 218.137 (?), 21.10.2007 7:14
Citam, ze tu su ludia za a proti PET-flasiam. Ja som svoj petovnik zacal stavat toho roku. Je v tvare 6-uholnika s velkostou steny 1.5 krat 1.5m. Strechu som pokryl ako u klasickeho sklenicku sklom a bocne steny su z pet-flias 2l. Na jednu stenu som spotreboval 165 flias. Manzelka bola tiez proti stavbe, ale hned po vystavbe zmenila nazor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.10.2007 9:59
Prosím, nemáte nějakou fotku vašeho skleníku - nebo vlastně petskleníku? Ne, že bychom to realizovali, protože skleník máme klasický, ale moc by mě zajímalo, jak to vypadá a také by mě zajímalo, čím jste ty petky spojoval? Musí to být hrozná práce, ale pokud Vám to funguje, tak klobouk dolu! Zdravím - Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 21.10.2007 12:45
To znamená bezmála 1000 lahví! Sám bych jej nestavěl, ale ta fotka by mě  taky zajímala.
   Myslím, že efekt tepelné izolace víceméně zruší skleněná střecha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřinka - (6) - 31.130 (?), 22.10.2007 22:57
Skleník mám skleněný ale na betonových základech, takže pet lahve mám stavěné okolo obvodu skleníku na zídce ktará je široká akorát na ty petky a je to opravdu znát. Skleník je 4.5krát 3.5 se 3 aut. otv. okny. Zatím tam jsou papriky i rajčata.Mám ho letos první rok tak se učím od zkušenějších.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.10.2007 0:31

Nějak tomu nerozumím - když máte skleněný skleník, proč tam jsou ty petlahve? Kvůli udržení tepla?  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřinka - (6) - 31.130 (?), 23.10.2007 15:52
Opravdu jen kvůi teplu. Sama jsem tomu nevěřila, ale když začalo být venku zima a rajčata i papriky už by to nepřežíly tak jsem to zkusila a rozdíl venku nebo ve skleníku byl opravdu znát. Voda v lahvíh je teplá jak na ni svítí slunko, je jasné že v zimě by to nepomohlo. Na okrají zídky mi nevadí a za zkoušku to stojí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.10.2007 16:01
A také jste vodu v těch petkách obarvila černou tuší? Asi to budu muset také vyzkoušet. Zatím jsem přitápěla ve skleníku svíčkami, ale to něco stojí - ty petky mi připadají lepší...   Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.27 (?), 23.10.2007 16:57
Není to hnus? Skleník z okurkaček je taky děs, ale tohle?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.10.2007 20:04

Vytápět skleník petlahvemi mi opravdu nepřipadá jako hnus. To, co je pro Vás hnus, může být pro druhé praktické, nebo nouzové řešení, protože klasický skleník dnes není levná záležitost. Mě se to také příliš nelíbí, ale je to každého věc, co si na zahradu  - na svůj pozemek postaví!  A i když se Vám to nelíbí, tak Vás vůbec nic neopravňuje  se takto vyjadřovat. Leda byste se uměl podepsat!!!   Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika