Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

v zimě ve skleníku nic není, proto není třeba topit .. ale souhlasím s předchozím příspěvkem, tepelný zisk z PET lahví naplněných vodou  je překvapující,  i když je přes den pod mrakem.  Lze ho vylepšit pár kapkami obyčejné školní tuše (není toxická) a  pár kapkami   nějakého desinfekčního přípravku pro domácnost. Smyslem  těchto opatření je,  že  tmavá voda více absorbuje teplo a vlivem přítomné desinfekce navíc nehnije. 2 litrové  PET láhve jsem poskládal do "balení" po 8 kusech ( 3+2+3), spojil hnědou  izolepou po obvodu,  takže uprostřed balení je jedna PET vynechaná.  Ve skleníku v uličce jsem zatloukl tyčku a balení jsem navlékl volným místem  uprostřed na tu tyčku. Mám skleníček  4x3m. Na výšku cca 2, 2  umístím 7 balení nad sebe( kvůli úspoře místa). Horní konec tyčky pak přichytím ke konstrukci skleníku, aby celá "věž" nespadla .   Ve skleníku mám 2 takové "věže"  Když vysážu papriky položím do meziřádků další PET s vodou. Už to mám 3 roky v provozu, napřed jsem tomu sám nevěřil, ale postupně jsem zrušil přitápění.  Tohle funguje naproto bez problémů, zadarmo, samo se to reguluje.  Po Ledových mužích celý ten krám zruším a vystěhuju ze skleníku.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika